ZduneX25

MIUI 8.4.12

Recommended Posts

22 minuty temu, Maciek21053 napisał:

Zaczyna mnie to irytować.. Nie działa mi dialer ani kontakty.. Wywala mnie. Xiaomi Mi4c - ma ktoś ten sam problem ?

To znany problem. Plus "Location.Service"...

Rzekomo działa wyłączenie synchronizacji sms i kontaktów w Chmurze. Rzekomo, bo u mnie nie pomogło. Jestem wciąż na 8.3.29...

3 godziny temu, mrosi napisał:

To znany problem. Plus "Location.Service"...

Rzekomo działa wyłączenie synchronizacji sms i kontaktów w Chmurze. Rzekomo, bo u mnie nie pomogło. Jestem wciąż na 8.3.29...

Czysta instalacja romu ver. 8.4.x powoduje, że kontakty i dialer nie działają (czemu nie wiem), jedyny sposób wgrać miui 8.3.29 i z poziomu telefonu wgrać aktualizację do wyższej wersji.

Sprawdzony problem z dialerem i kontaktami na czystej instalacji (via TWRP by wipe i format) MIUI 8.4.4 i 8.4.12

Poczekałem specjalnie jeszcze z instalacją na "mido" bo czułem, że może być reupload jak tydzień temu. Sprawdzę zaraz czy będę miał błędy na tym moim Note 4X tak jak inni, ale nikt póki co się nie żalił z tego co widzę.

Pobrałem na mi6 po reuploadzie zanim usunęli. Wgrałem dirtyflashem, zero bootloopa, zero problemów. Standardowo po flashu romu flash magiska, start systemu, reboot do recovery i wipe cache i dalvik, i reboot. Nic nie zamula, nic nie crashuje.

• Thanks 1

U mnie na mi5 tylko drobne zwiechy i raz się wyłączył sam telefon poza tym nie widzę błędów 

Dziwne rzeczy się dzieją :? Od kilku aktualizacji mocno szarpie mi baterię na RN4 (mido). Czas miedzy ładowaniami skrócił się o połowę. Zrobiłem full wipe i wgrałem ostatnią dobrze chodzącą wersję 8.3.1. I się okazuje, że teraz i ten ROM drenuje baterię. Macie jakiś pomysł co może być tego przyczyną. Chyba wrócę na global stable, żeby sprawdzić, czy też będzie podobnie.

U mnie na Mi5 tragedia... Jak nigdy problemów nie miałem, tak przy tej aktu dostaje szału, telefon się potrafi zwiesić i wyłączyć raz na 24-48h, WiFi potrafi się rozłączyć i nie połączy się ponownie, nawet siedząc 30cm od routera, dopóki nie zrestartuje telefonu... Pomijam fakt, że momentami telefon jakby mulił, a bateria jakoś dziwnie szybko ucieka, ale na wykresach niby wszystko ok... Na 8.4.4 wieczorem miałem jeszcze z ~30%, na tej aktu wieczorami mam ~15%....

Ja zastrzeżeń do działania tej aktualizacji nie mam, tylko bateria wcześniej trzymała mi do 6 dni, teraz jak wytrzyma 3 dni to już sukces. Najgorsze jest to, że przywrócenie starszej wersji niczego nie zmienia, jakby to nie była wina softwaru. 

Wie ktoś dlaczego po aktualizacji nie mogę instalować zmodyfikowanych aplikacji np. E-Dziennik&librus, I odinstalowało mi aparat Google 

Mi5 dirty flash z 8.3.22 duża poprawa; po restarcie i zainstalowaniu magiska na razie całkiem płynnie, po wyjściu z deepsleep brak ścinek; bateria na plus, około 3h SOT po LTE, nie zauważyłem drenażu, sygnał sieci wrócił do normy, z diagnostyką wszystko dobrze; ogólnie nie widać większych problemów, można instalować.

Swoją drogą, na 7.0 działała automatyczna aktualizacja widżetu pogody, teraz trzeba to robić ręcznie, jakiś błąd, czy zamierzone działanie? 

P.S. da się jakoś zmodyfikować to menu po lewej stronie na ekranie blokady? nie widzę nic w ustawieniach

Edited by CryRek

3 godziny temu, Robcik napisał:

Ja zastrzeżeń do działania tej aktualizacji nie mam, tylko bateria wcześniej trzymała mi do 6 dni, teraz jak wytrzyma 3 dni to już sukces. Najgorsze jest to, że przywrócenie starszej wersji niczego nie zmienia, jakby to nie była wina softwaru. 

Robcik- ja też miałem ten problem z powrotem  z 8.3.29. tyle że ja przywracałem z backupuu twrp. No i po przywróceniu cały czas miałem 30% zużycia CPU. Po tej historii poszedłem na całość. Pełen format istotnych partycji - nowa instalacja 8.3.1 i hula tak jak wcześniej.

Edited by slovick

23 godziny temu, Maciek21053 napisał:

Zaczyna mnie to irytować.. Nie działa mi dialer ani kontakty.. Wywala mnie. Xiaomi Mi4c - ma ktoś ten sam problem ?

Będzie poprawione to.

Na moim Mido wszystko działa w porządku poza przewracającym się dialerem (wyłączenie synchronizacji kontaktów w chmurze Xiaomi pomogło, synchronizacja kontaktów z kontem google nie ma negatywnego wpływu na działanie, więc mnie to zbytnio nie boli) i podwójnym powiadomieniem przy włączaniu wbudowanej apki do muzyk, o czym na poprzedniej stronie wspomniał @widmo1980.

1 godzinę temu, slovick napisał:

Robcik- ja też miałem ten problem z powrotem  z 8.3.29. tyle że ja przywracałem z backupuu twrp. No i po przywróceniu cały czas miałem 30% zużycia CPU. Po tej historii poszedłem na całość. Pełen format istotnych partycji - nowa instalacja 8.3.1 i hula tak jak wcześniej.

Zapodałem full wipe, tylko karty SD nie formatowałem i dalej Android system na poziomie 30% zużycia baterii na każdym ROMie jaki wrzucę. Chyba spasuję i będę czekał na cud, że w końcu zostanie to naprawione w najbliższych aktualizacjach. Może w między czasie spróbuję z globalem. 

Redmi Note 3 SE, samoczynne restarty i brak menagera motywów. Po powrocie do 8.3.29 z backupa dalej nie mam managera a przed instalacją miałem. Ktoś wie co mogę z tym fantem zrobić by przywrócić manager motywów?

Edit:

W lokalizacji /cust nie miałem plików poza jakimś lost+dir czy coś takiego. Wgrałem później z pomocą tutka.

Edited by olszam

U mnie adaway nie blokuje żadnych reklam po aktualizacji. Do tego brak codziennych tapet blokady i aplikacji motywy. Jedyny plus to bateria lepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@Nezumi masz rom na oreo? Zachciało mi się aktualizować, a teraz telefon nie do użytku, można robić wszystko poza rozmowami (czujnik zbliżeniowy praktycznie nie działa, a kalibracja nic na to nie pomaga), ledwo zaczniesz rozmowę i się kilka wszystko jak leci...

- Mi Band 2 non stop wywala "błąd klucza" (odblokowanie telefonu opaską);

- Coś dziwnego dzieje się z ekranem (kiedyś chyba ktoś już o tym wspominał, tapeta na ekranie blokady, zdjęcie dzwoniącego kontaktu czy filmy na YT - w pewnych większych obszarach wyglądają na rozmyte, coś jakby przejechać po nich gumką lub efekt jak po rozmyciu z photoshopa...

- Mi Pilot z romu nie loguje na konto xiaomi, po aktualizacji z GP wcięło piloty i brakuje opcji ich przywrócenia z konta... ehhh

@abc00 Yep. Na Oreo... Na problem z czujnikami pomaga ponowna aktualizacja zazwyczaj, miałem to na 8.4.4... 

• Thanks 1

@Nezumi wgrane jeszcze raz, dzięki. Na razie działa i oby już tak zostało. Mała rzecz, ale jaka uciążliwa. Hmm ciekawe czy teraz każdą aktualizację trzeba będzie dwa razy wgrywać... Mi pilot wrócił do jakiejś starszej wersji, na której działa przywracanie pilotów z konta (wyłączyłem automatyczne aktualizacje przez sklep).

Oby do piątku i kolejne błędy :D

21 godzin temu, Robcik napisał:

Zapodałem full wipe, tylko karty SD nie formatowałem i dalej Android system na poziomie 30% zużycia baterii na każdym ROMie jaki wrzucę. Chyba spasuję i będę czekał na cud, że w końcu zostanie to naprawione w najbliższych aktualizacjach. Może w między czasie spróbuję z globale

Screenshot_2018-04-17-17-01-15-421_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-04-17-17-01-08-184_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-04-17-17-00-57-451_com.miui.securitycenter.png

Tak to wygląda u mnie na 8.3.1

Oreo mialo być tak przelomowe.. takie wydajnościowe, że bateria długo miała trzymać. Jest narazie lipa tnie telefon ze snapdragonem 820 ? Smieszne.. jeszcze bateria leci leb na szyje.

• Like 1

Dnia 13.04.2018 o 10:25, grizzly napisał:

Telefon wyłączył mi się całkowicie przy odpaleniu Yanosika i podłączeniu do ładowarki samochodowej. Poza tym jest jakby szybciej tak jak już ktoś pisał.

Dzisiaj zaliczyłem dokładnie taką samą sytuację na Mi5. Telefon naładowany na 98%, odpalony Yanosik + ładowarka, potem nagle telefon wyłączony. Nie chciał się podnieść w ogóle. Po podłączeniu do ładowarki zero reakcji, podłączyłem do Mi PowerBanka i dzięki diodom stwierdziłem, że jednak żyje, chociaż też jakoś świrowały - po około 1 min przestawał się ładować. 

Odpaliłem jakoś Fastboota i potem się już udało uruchomić.

Wcześniej jeszcze jakieś problemy z dźwiękami zauważyłem, ale to pewnie przez zmiany nazw na polskie...

Pierwszy raz od kiedy mam Xiaomi i nasze miui musiałem wrócić do wersji 8.4.4 bateria znikała w oczach proces android 70% :o telefon nie wytrzymywał nawet 8 godzin oO

Mi5 – na tym wydaniu telefon załapał kilka samoczynnych wyłączeń...

Ponadto proces Android pożera około 19% baterii.

• Like 1
  • Haha 1

GPS ssie bowszelkie truckery np rowerowe zapisują może 100m trasy tylko. FIXa cięzko złapać :P

Gdyby nie AOF to i Youtube Vanced Black to bym na globalu siedział.

Edited by MST

Na mi5 rzeczywiście android w hardware ssie baterie strasznie... Może w Nowym wydaniu będzie ok

• Haha 1

Żeby się wył i wł.... Ale on zdechnie i koniec.

Wgrałem 3 raz tego dev. Na razie śmiga.

29 minut temu, JacekBB napisał:

Żeby się wył i wł.... Ale on zdechnie i koniec.

Wgrałem 3 raz tego dev. Na razie śmiga.

Śmiga w sensie jakim xd? Nie drajnuje batki? 

Muszę naładować do full. Android System 8.6% a android 8.2%. Nie instalowałem Magisk. Zobaczymy kiedy zaś się wyłączy.

Z Mi5

1 godzinę temu, JacekBB napisał:

Muszę naładować do full. Android System 8.6% a android 8.2%. Nie instalowałem Magisk. Zobaczymy kiedy zaś się wyłączy.

Z Mi5

U mnie to tak wygląda, naładowany z QC na full od 11 godziny, nie wyłącza sie h*j ale gdzie sie jak h*j batka ma czasami 43°:D

Screenshot_2018-04-18-13-00-09-282_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-04-18-13-00-11-563_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-04-18-13-00-16-217_com.miui.securitycenter.png

Na mi5 po pierwszym uruchomieniu 8.4.12 kilka aplikacji nie mogło się połączyć z serwerem. Po wykonaniu restartu zaczęło działać bez problemu.

Obniżyła się głośność połączeń przez telefon (nieznacznie) i przez BT (bardzo - około 50%).

Innych problemów na razie nie zauważyłem.

Guest
This topic is now closed to further replies.