ZduneX25

MIUI 8.4.12

Recommended Posts

MIUI 8.4.12

• Poprawki tłumaczenia
  • Poprawki stabilności i wydajności
  • Poprawki okazjonalnego rozłączania bluetooth podczas słuchania muzyki
  • Pełna lista zmian

8.4.11.png

Aktualizacje recovery TWRP dla Android 8

Przed pierwszą aktualizacją MIUIPolska/xiaomi.eu do Androida 8 dla MI5, MI6, MINote2, MIX, MIX2 itp. należy zaktualizować recovery TWRP do wersji 3.2 lub wyżej. Nowszych recovery należy szukać na twrp.me lub xiaomi.eu TWRPwpisując w wyszukiwarkę nazwę kodową urządzenia np. „gemini” dla MI5 i pobrać plik .img, który trzeba przenieść do pamięci urządzenia i z poziomu TWRP zainstalować w menu Install > Install from image > wskazać twrp img i uruchomić ponownie recovery.

Nie działa dotyk w TWRP?
W niektórych przypadkach np. MI MIX może nie działać dotyk w TWRP. Jest to bug samego recovery. Jak zainstalować rom bez dotyku?

• Przenosimy wcześniej rom do pamięci telefonu do głównego katalogu plików i nazywamy go np. „rom.zip”
  • Włączamy połączenie ADB w Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Opcje programisty > Debugowanie USB
  • Podłączamy komputer PC i telefon kablem USB
  • Uruchamiamy telefon w recovery TWRP kombinacją klawiszy lub adb reboot recovery
  • Z komputera w terminalu lub wierszu poleceń z adb wydajemy komendę: adb shell twrp install /sdcard/rom.zip
  • Na ekranie telefonu rozpocznie się instalacja romu. Po skończonym procesie uruchamiamy telefon ponownie adb reboot

Pierwsze aktualizacje do Androida 8 z 7.x nie wymagają wipe (resetu danych) aczkolwiek jest to bardzo polecane do zrobienia po instalacji.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Telefon wyłączył mi się całkowicie przy odpaleniu Yanosika i podłączeniu do ładowarki samochodowej. Poza tym jest jakby szybciej tak jak już ktoś pisał.

• Haha 1

U mnie padło auto obracanie ekranu. 

Działa, coś się przestawiło.

Edited by MST

Z tego co czytałem na Xiaomi.eu występował twrp boot loop przy instalacji, dlatego pewnie wycofali. Dadzą poprawionego za jakiś czas.

Na RN4 nadal nie działa synchronizacja kontaktów i wciąż nadmierne zużycie baterii przez System Android (choć jest trochę jakby lepiej). Poza ty wszystko wygląda ok.

Jak się trochę rom ułoży to poproszę o informację, czy nadal jest problem z nadmiernym zużyciem baterii przez czuwanie sieci na Mi5.

Przed chwilą, Karls napisał:

Jak się trochę rom ułoży to poproszę o informację, czy nadal jest problem z nadmiernym zużyciem baterii przez czuwanie sieci na Mi5.

Używam nontoper od rana

Screenshot_2018-04-13-12-03-12-923_com.miui.securitycenter.png

No to wygląda w sumie normalnie, cell standby na poziomie 1%. Jestem ciekaw jak dalej będzie.

Czy redmi note 5 pro o nazwie "whyred" to jest wersja global (chińska) czy ta z indii? Bo trochę się gubię.

1 godzinę temu, Viara napisał:

Przed chwilą mi telefon sie sam wyłączył podczas rozmowy 

Miałem to na 8.3.x. Ponowna aktualizacja ta sama paczką rozwiązała problem.

PS: Wszystkie posty typu "mam 1mb ramu wolnego więcej yey!" będą czyszczone...

20 minut temu, Nezumi napisał:

Miałem to na 8.3.x. Ponowna aktualizacja ta sama paczką rozwiązała problem.

PS: Wszystkie posty typu "mam 1mb ramu wolnego więcej yey!" będą czyszczone...

Dzięki dam znać czy pomogło 

Ido po aktualizacji zmienił język na angielski pomimo ustawionego polskiego, szczególnie dotyczy całości Ustawienia.

Edited by acocieto
  • Sad 1

Po aktualizacji w twrp wywaliło mi komunikat - coś o karcie SD - niestety nie zdążyłem odczytać całego, bo .... powiedzmy, że nie chcący przesunięto klawisz i zniknął mi ekran na którym była ta informacja. Telefon działa, jest nowy soft, ale nurtuje mnie, co to był za komunikat na czerwono, bo nigdy nie było żadnych błędów podczas instalacji. Da się jakoś wrócić do loga z ostatniej aktualizacji, żeby to odczytać?

25 minut temu, acocieto napisał:

Ido po aktualizacji zmienił język na angielski pomimo ustawionego polskiego, szczególnie dotyczy całości Ustawienia.

Potwierdzam, mam to samo. Wywala dodatkowo z "Dźwięki i wibracje" czasem czarny ekran, zazwyczaj nic, kończy i wyrzuca do pulpitu. Dalej nie szukałem jak na razie błędów.

• Thanks 1

Gdzie się podziały linki dla mi6? Na głównej nie działają...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Na dedyku jest i jedno i drugie, ale skoro na stronie downloadu linków nie udostępniono to najpewniej istnieje jakiś powód..

Niestety...

Wróciłem do 8.3.29. I na tej, i na poprzedniej wersji, pomimo prób z MiFlash w Fastboot i EDL, z różnymi wersjami ROMów (Fastboot i MIUI Polska), wywala błędy  "Location.Service". Wywala kompletnie dialer i kontakty. Nie pomaga, za radą @Orjon, wyłączenie synchronizacji SMS, połączeń i kontaktów z Chmurą. Zbyt wiele razy próbowałem instalować żeby można mówić o przypadku.

Kicha...

• Sad 1

U mnie po aktualizacji z przed 2 tygodni i po ostatniej świruje aparat i kamera razem z głośnikiem. Przy włączeniu obraz skacze a głośnik rozmów rzęzi. Raz działa dobrze a raz nie. Żadnej prawidłowości. Ja rozumiem że to rozwojowa wersja ale takie hece?  kuźwa przeżyje słaby aparat ale jestem rozczarowany. Chciałem mamie zrobić zdjęcie z tortem ,świeczkami itd w urodziny z zaskoczenia i co ? rzężenie i rozedrgany obraz. Dobrze że brat hujwejem p10 pro  zrobił.. Troche mi sie przygoda z xiaomi zaczyna kojarzyć z  CCC - Cena Czyni Cuda ,ale czasem żyłka pęka :/

Edited by arti4782

44 minuty temu, arti4782 napisał:

Troche mi sie przygoda z xiaomi zaczyna kojarzyć z  CCC - Cena Czyni Cuda ,ale czasem żyłka pęka :/

Proponuję wgrać globalna i nie bawić się w te wszystkie bety.

• Like 3

Może coś ktoś wie co się stało z Dodatkami a zwłaszcza klawiaturą miui.

Od poprzedniej aktualizacji wykrzacza się i tyle!

Guest
This topic is now closed to further replies.