Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny soft - Mi Note 3


rynkov

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.06.2019 o 09:16, pawelt napisał:

Zaraz zaraz z baterią trochę poczekam chociaż wczorajszy drenaż był ostry ciągle próby z gcam wgrywanie konfigurowanie były nawet obiecujące ale dokładnie sprawdzę przy normalnym użytkowaniu. Jaka wersja na baterii a była taka. 

Dziwnie dodał się link ale sprawdź na poprzedniej stronie 9h sot o czymś jednak świadczy. 

Dałeś radę ogarnąć temat GCam? Daj znać, jak coś wymyśliłeś, bo sam pisałeś, że testowałeś sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MazzoA zajrzałeś do modyfikacji? Tam masz ogarnięty temat gcam na pie.

Acha mój błąd w pie działa odblokowanie twarzą miałem przypadkiem włączoną jedną funkcję.

Tak więc pie xiaomi.eu działa bardzo dobrze, dział gcam (najpewniejszy jest jednak na dzień dzisiejszy moduł pod magisk) poprawione błędy z oreo jak np bluetooth. Tak w ogóle w porównaniu do oreo mamy tylko wartość dodaną czyli funkcje których nie było na 8. jak np optymalizacja baterii, pełny czarny. Jest super

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawelt napisał:

@MazzoA zajrzałeś do modyfikacji? Tam masz ogarnięty temat gcam na pie.

Acha mój błąd w pie działa odblokowanie twarzą miałem przypadkiem włączoną jedną funkcję.

Tak więc pie xiaomi.eu działa bardzo dobrze, dział gcam (najpewniejszy jest jednak na dzień dzisiejszy moduł pod magisk) poprawione błędy z oreo jak np bluetooth. Tak w ogóle w porównaniu do oreo mamy tylko wartość dodaną czyli funkcje których nie było na 8. jak np optymalizacja baterii, pełny czarny. Jest super

A jak bateria? Jaki sot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wipe system i data nadal przy baterii poniżej 50% ekran potrafi się nie włączyć po wybudzeniu przyciskiem POWER. Kilkukrotne zablokowanie i odblokowanie potrafi wywołać ten stan.

 

Problem był jednak chyba w jakiejś aplikacji po przywracaniu kopii z chmury xiaomi.

Edytowane przez Qater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie dość ciche rozmowy telefoniczne od czasu miui 10 ? Ja czyściłem już głośnik, ale nic oprócz przestawienia wartości w mixer_paths nie daje efektu. Jestem w sieci Virgin i zastanawiam się czy to nie problem ze strony sieci właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 10.06.2019 o 06:58, dafit87 napisał:

Po wygraniu najnowszej aktualizacji mam problem z Magiskiem. Po wgraniu telefon uruchamia się do ekranu blokady i restartuje się do twrp. Miał ktoś taki problem? Pomaga wgranie romu na nowo ale magiska brak.

ROM 9.6.5

U mnie no problem z magisk 19.3 szczególnie, że mam dzięki niemu działającą gcam. Ale ja jednak poszedłem w full wipe. Najwięcej problemów sprawiały zewnętrzne apki przywrócone z oreo z kopii w chmurze. Zrób uninstal i zaistaluj ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 13.06.2019 o 12:51, Mazzo napisał:

U mnie na ten przykład na tę chwilę, po aktualizacji do 9.6.5 nie działa Wi-Fi. Przełącznik przechodzi w tryb włączony, a później sam się wyłącza. Ma ktoś podobny problem?

Na xiaomi.eu nigdy nie miałem kłopotów z Wifi powiem więcej działa mi w Play - wificalling. Spróbuj zrestartować komórkę, zwykle pomaga. Jak nie preinstaluj system, też zwykle pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie po przejściu z globala na początku bajka. sot 5-6h ( na globalu 4-4.5) minusem jednak było to że prawie nie słyszałem rozmówcy. Poinstalowalem kilka weekly w celu sprawdzenia i jest tylko gorzej.. format data robiony już z 3 razy i ręce mi powoli opadaja

Edytowane przez seyfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2019 o 19:17, seyfer napisał:

U mnie po przejściu z globala na początku bajka. sot 5-6h ( na globalu 4-4.5) minusem jednak było to że prawie nie słyszałem rozmówcy. Poinstalowalem kilka weekly w celu sprawdzenia i jest tylko gorzej.. format data robiony już z 3 razy i ręce mi powoli opadaja

Poinstalowane syfu, ciagle synchro z xxx aplikacji, albo nie powylaczane opcje typu skanowanie wifi itd i takie efekty.
Ja na sot nie narzekam, instaluje raz na 1-2 miesiace nowa wersje softu i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, seyfer napisał:

Żadnego synchro i syfu. Instalowałem wszystko praktycznie od nowa. Wczoraj po całości wyczyściłem tel i zainstalowałem wersje, gdzie niby poprawiono głośność rozmowy na Snapach 660. Tel nagrzewa się po 5min użytkowania. drenaż baterii podobnie 

Wiesz to ze instalujesz wszystko od nowa, nie oznacza ze nie wrzucasz aplikacji, ktore drenuja baterie. 
Pisze zupelnie powaznie, zeby nie bylo ze kazda sroka swoj ogon... Telefon kupilem w styczniu w chinach wersja 6/128. Po dostaniu w lapy, pierwsze co instalacja miuipolska i tak sie juz bujam ponad 7 miesiecy. Nie zauwazylem zlej jakosc rozmow, zebym mial problem ze zrozumieniem rozmowcy, czy w druga strone byly jakies problemy.
Telefon odczuwalnie nagrzewa sie w dwoch wypadkach, przy ladowaniu QC i przy uzytkowaniu w aucie jako navi + rozmowy + slonce przez szybe. W normalnym/codziennym uzyciu, jak strony www, jakies aplikacje itd nie odczulem tego. Fakt mam to grube silikonowe etui od xiaomi, ale jak wyzej, nawet przez nie czuc nagrzewanie przy ladowaniu. 

Co do SOT, to jakos za poltorej dnia podam ci jak to u mnie wyglada. Ja laduje telefon srednio co 1.5 dnia,  nigdy nie zwracalem uwagi na SOT. Tyle tylko, ze ja ze spolecznosciowek mam facebooka lite i nic wiecej. Jak pisalem tel sluzy do dzwonienia, przegladania netu, appki tez raczej minimalistycznie, najwiecej baterii mi zre opera :) Poruszam sie raczej w obrebie miasta, mam non stop wlaczone LTE i wifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Wiesz to ze instalujesz wszystko od nowa, nie oznacza ze nie wrzucasz aplikacji, ktore drenuja baterie. 
Pisze zupelnie powaznie, zeby nie bylo ze kazda sroka swoj ogon... Telefon kupilem w styczniu w chinach wersja 6/128. Po dostaniu w lapy, pierwsze co instalacja miuipolska i tak sie juz bujam ponad 7 miesiecy. Nie zauwazylem zlej jakosc rozmow, zebym mial problem ze zrozumieniem rozmowcy, czy w druga strone byly jakies problemy.
Telefon odczuwalnie nagrzewa sie w dwoch wypadkach, przy ladowaniu QC i przy uzytkowaniu w aucie jako navi + rozmowy + slonce przez szybe. W normalnym/codziennym uzyciu, jak strony www, jakies aplikacje itd nie odczulem tego. Fakt mam to grube silikonowe etui od xiaomi, ale jak wyzej, nawet przez nie czuc nagrzewanie przy ladowaniu. 

Co do SOT, to jakos za poltorej dnia podam ci jak to u mnie wyglada. Ja laduje telefon srednio co 1.5 dnia,  nigdy nie zwracalem uwagi na SOT. Tyle tylko, ze ja ze spolecznosciowek mam facebooka lite i nic wiecej. Jak pisalem tel sluzy do dzwonienia, przegladania netu, appki tez raczej minimalistycznie, najwiecej baterii mi zre opera :) Poruszam sie raczej w obrebie miasta, mam non stop wlaczone LTE i wifi. 

hotspot i NFC Ci działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hotspot działa, NFC nie używam . Coś jednak albo nie do końca się w telefonie czyści albo instaluje jakiś syf... Co jakiś czas sam telefon wydaje jakiś dziwny komunikat dźwiękowy.... Nawet po świeżej instalacji zanim backupa przywrócę.. jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie motyw standardowy, lokalizacja na "oszczędzanie baterii". Nie dzieje sie to cały czas ale sporadycznie. ( dźwięk po odblokowaniu ekranu, żeby to jeszcze było jakieś miłe dla ucha plumkniecie czy coś.. ) Najlepsze jest to, że dźwięk przy odblokowaniu mam wyłączony. Po włączeniu nakładają się jakby oba..

 

ok, jest i rozwiązanie - przy każdym update włączał sie NFC a ze karte nosiłem w case z telefonem to ciągle sygnalizował jakąś komunikację.... pozostaje teraz załątwić problem z głośnością rozmów, bo odnoszę wrażenie że zmiany w mixer paths wpływaja na wszystkie inne parametry poza tym do rozmów.. Z viperem podobnie

Mam i rozwiązanie cichych rozmów.... Jak pisałem żadne zmiany w mixer paths czy viper w żaden sposób nie wpływały na głośność rozmów - dzwonki z kolei na najniższym poziomie głośności wyły niemiłosiernie...

Jeśli macie podobny problem to polecam cieńka igłę i ręcznie przetkac ta siatkę ochronna na głośniku. Pot, brud itp zatykają ją. Na końcu można przetrzeć np szczoteczką do zębów i efekt wow gwarantowany.

Edytowane przez seyfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...