Sign in to follow this  
rynkov

Najbardziej stabilny soft - Mi Note 3

Recommended Posts

czy ktoś wie, jak na Global Dev 9.4.11 naprawić działanie NFC poprzez Google Pay? Czy ogólnie na Dev nie działa czy akurat na tym tygodniowym sofcie?

Co do global to ciekawe bo na xiaomi.eu już go rozwiązali. Wprowadzili w GP jakiś czas temu te zabezpieczenia i jak widać gryzą się teraz na globalu. Rozwiązuje tą sprawę też root ale do tego potrzeba twrp. Nie wiem dlaczego ktoś się trzyma globala przecież nie traci się nawet gwarancji na xiaomi.eu, a ilośc rozwiązań przewyższa globala, nie mówiąc o możliwości korzystania z gcam

Już odpowiadam. Nigdy nie wgrywałem nowego softu, poza paczką przez OTA, stąd stres i brak wiary we własne siły. Nadto, z tego co czytałem, na Xiaomi.eu też były/są problemy z Google Pay. A do Global DEva przywiodły mnie tylko i wyłącznie problemy z hotspotem na Stable. I zastałem problem z NFC.

Edited by lindinho

Aktualnie weekly xiaomi.eu no problem nfc, google pay co do hotspot ostatnio nie sprawdzałem. 

Edited by pawelt

I na dzisiejszym Globalu Dev coś się zmieniło, można płacić Google Pay, mimo oblania testu SafetyNet i braku certyfikacji urządzenia w Google Play. To już nic nie rozumiem heh. PS. tylko trochę lipa, bo nie trzeba odblokować, wystarczy wybudzenie by zapłacić...

Edited by lindinho

No dobra xiaomi.eu wydało pie dla Minote3. 

I wygląda na to że jest szansa na gcam potem sprawdzę bo do tego typu aktualizacji robię większe wipe tzn data

https://xiaomi.eu/community/threads/9-5-30.50760/post-489096

Ps sprawdziłem ogólnie nieźle właściwie wszystko działa voWIFI volte. Gcam na pie super szybko się uruchamia. Jest też metoda @dromaczek

na xda mi nie zadziałało może dlatego, że wywaliłem data przed pie. Ale ta ręczna działa i wchodzą bez problemu porty na pie. 

Edited by pawelt

16 godzin temu, pawelt napisał:

No dobra xiaomi.eu wydało pie dla Minote3. 

I wygląda na to że jest szansa na gcam potem sprawdzę bo do tego typu aktualizacji robię większe wipe tzn data

https://xiaomi.eu/community/threads/9-5-30.50760/post-489096

Ps sprawdziłem ogólnie nieźle właściwie wszystko działa voWIFI volte. Gcam na pie super szybko się uruchamia. Jest też metoda @dromaczek

na xda mi nie zadziałało może dlatego, że wywaliłem data przed pie. Ale ta ręczna działa i wchodzą bez problemu porty na pie. 

Możesz napisać jak wrażenia z użytkowania po tych kilku godzinach? Przede wszystkim czy wszystko działa i jak z baterią w porównaniu do poprzednich wersji? Jestem właśnie na etapie wgrywania ROMu do nowego Mi Note 3 i zastanawiam się czy pchać się od razu w wersję opartą na nowym androidzie, bo zaraz wyjeżdżam za granicę i nie będzie możliwości żonglowania ROMami w razie jakichś problemów. Ewentualnie którą z poprzednich wersji najbardziej możesz polecić, jako w pełni stabilną i z dobrze działającą baterią?

Zaraz zaraz z baterią trochę poczekam chociaż wczorajszy drenaż był ostry ciągle próby z gcam wgrywanie konfigurowanie były nawet obiecujące ale dokładnie sprawdzę przy normalnym użytkowaniu. Jaka wersja na baterii a była taka. 

Dziwnie dodał się link ale sprawdź na poprzedniej stronie 9h sot o czymś jednak świadczy. 

Edited by pawelt

@pawelt wcześniej widziałem polecałeś też 8.11.1 jako rzekomo najbardziej stabilny, z dobrą baterią i świetnymi zdjęciami. Zmieniło się wiele od tego czasu, czy może jednak nadal po ponad pół roku warto się zainteresować tą wersją?

Nie mam pojęcia bo jak dla mnie wersje weekly xiaomi.eu zawsze były niezłe. Może 1 na 20-30 wywaliło jakiś błąd. Ale zwykle znikł w następnej aktualizacji albo wręcz na 2 drugi dzień. Teraz na pie mam jeden bug zwiazany z odblokowaniem ekranu twarzą ale pozostałe metody działają bez problemu. Byc może pomoże reinstalling, już tak raz miałem. Ale za to znikł długo ciągnący się błąd z bluetooth, teraz można wyłączyć i włączyć bez restartu aby zadziałało. 

Edited by pawelt

Czy wam też na najnowszym weekly po próbie odblokowaniu ekranu podświetla się tylko na czarno? Pomaga tylko restart. Dzieje się tak tylko gdy poziom baterii spadnie poniżej 30%. Przy podłączonej ładowarce problem znika. Chciałbym uniknąć instalacji na czysto z wipe data. Ustawienia oszczędzania energii przewertowałem i nic nie daje efektu.

Ano właśnie czy po przejściu na pie robicie full wipe lub chociaż zwykle wipe. Bo ja takich problemów jak wyzej nie mam. Jest jeszcze metoda @dromaczek na xda czyli jak przejść na pie bez utraty danych. 

Pozostało mi zrobić full wipe bo narazie jak bateria spadnie do 30% to telefon jest nie do uzytktu.

Tylko ja u siebie na najnowszym ROMie mam problem z GPS? Nie da się przełączyć z trybu "Tylko telefon" na jakikolwiek inny, bo wraca z powrotem na tę opcję. Ktoś ma ten problem i ewentualnie wie, co z nim zrobić?

Edit. Nie dostałem pytania od systemu o to, czy chcę włączyć wysoką dokładność lokalizacji, problem załatwiony, idę testować ten rom

Edited by Mazzo

Dnia 1.06.2019 o 09:16, pawelt napisał:

Zaraz zaraz z baterią trochę poczekam chociaż wczorajszy drenaż był ostry ciągle próby z gcam wgrywanie konfigurowanie były nawet obiecujące ale dokładnie sprawdzę przy normalnym użytkowaniu. Jaka wersja na baterii a była taka. 

Dziwnie dodał się link ale sprawdź na poprzedniej stronie 9h sot o czymś jednak świadczy. 

Dałeś radę ogarnąć temat GCam? Daj znać, jak coś wymyśliłeś, bo sam pisałeś, że testowałeś sporo

@MazzoA zajrzałeś do modyfikacji? Tam masz ogarnięty temat gcam na pie.

Acha mój błąd w pie działa odblokowanie twarzą miałem przypadkiem włączoną jedną funkcję.

Tak więc pie xiaomi.eu działa bardzo dobrze, dział gcam (najpewniejszy jest jednak na dzień dzisiejszy moduł pod magisk) poprawione błędy z oreo jak np bluetooth. Tak w ogóle w porównaniu do oreo mamy tylko wartość dodaną czyli funkcje których nie było na 8. jak np optymalizacja baterii, pełny czarny. Jest super

Edited by pawelt

22 godziny temu, pawelt napisał:

@MazzoA zajrzałeś do modyfikacji? Tam masz ogarnięty temat gcam na pie.

Acha mój błąd w pie działa odblokowanie twarzą miałem przypadkiem włączoną jedną funkcję.

Tak więc pie xiaomi.eu działa bardzo dobrze, dział gcam (najpewniejszy jest jednak na dzień dzisiejszy moduł pod magisk) poprawione błędy z oreo jak np bluetooth. Tak w ogóle w porównaniu do oreo mamy tylko wartość dodaną czyli funkcje których nie było na 8. jak np optymalizacja baterii, pełny czarny. Jest super

A jak bateria? Jaki sot?

Niestety po wipe system i data nadal przy baterii poniżej 50% ekran potrafi się nie włączyć po wybudzeniu przyciskiem POWER. Kilkukrotne zablokowanie i odblokowanie potrafi wywołać ten stan.

Problem był jednak chyba w jakiejś aplikacji po przywracaniu kopii z chmury xiaomi.

Edited by Qater

Ja większość aplikacji po przejściu na pie musiałem preinstalować bo wywalało błędy. Być może jest któraś apka co ma wpływ na baterię. Ja tak miałem jak magisk canary powodował restarty systemu do fastboot. Na stabilnej jest super. 

Po wygraniu najnowszej aktualizacji mam problem z Magiskiem. Po wgraniu telefon uruchamia się do ekranu blokady i restartuje się do twrp. Miał ktoś taki problem? Pomaga wgranie romu na nowo ale magiska brak.

ROM 9.6.5

Czy wy też macie dość ciche rozmowy telefoniczne od czasu miui 10 ? Ja czyściłem już głośnik, ale nic oprócz przestawienia wartości w mixer_paths nie daje efektu. Jestem w sieci Virgin i zastanawiam się czy to nie problem ze strony sieci właśnie.

Dnia 10.06.2019 o 06:58, dafit87 napisał:

Po wygraniu najnowszej aktualizacji mam problem z Magiskiem. Po wgraniu telefon uruchamia się do ekranu blokady i restartuje się do twrp. Miał ktoś taki problem? Pomaga wgranie romu na nowo ale magiska brak.

ROM 9.6.5

U mnie no problem z magisk 19.3 szczególnie, że mam dzięki niemu działającą gcam. Ale ja jednak poszedłem w full wipe. Najwięcej problemów sprawiały zewnętrzne apki przywrócone z oreo z kopii w chmurze. Zrób uninstal i zaistaluj ponownie

U mnie na ten przykład na tę chwilę, po aktualizacji do 9.6.5 nie działa Wi-Fi. Przełącznik przechodzi w tryb włączony, a później sam się wyłącza. Ma ktoś podobny problem?