Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny soft - Mi Note 3


rynkov

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem i nie mogę zainstalować, piszą tam na xda jakimiś półśłówkami , za dużo roboty, wgrywam miui Polska i czekam na normalny soft. 

 

Ale zainstalowałem MIUI Polska i teraz to co mi nie działało wcześniej czyli dialer ... działa :) Na razie na tym zostanę :) 

Edytowane przez rynkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tej wersji https://xiaomi.eu/community/threads/mi-note-3-twrp-3-2-1-0-recovery-jason-unofficial.43306/

Z największych braków w tej aktualizacji jak dla mnie brak certyfikacji Google. Czyli bez płacenia przez Google Pay. Niestety przejście na 10 nie obyło się bez problemu. Wywalało mi błędy o niedziałających apkach. Ale wipe data wgranie ponowne systemu pomogło. Tak właściwie nie ma wiele zmian działa face id tak jak cała reszta. Może szybciej reaguje WiFi i dane(zaraz po wgraniu 10 trzeba chwilę zaczekać bo przez jakieś parę minut musi się skonfigurować łączność). Na tą chwilę to wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwie wersje instalowałem i w obu brak certyfikacji Google. W tej drugiej od czasu do czasu wywala błąd interfejsu. Ale jak ustawiłem launcher stockowy przestało. Ogólne wrażenia dobre ale mam wrażenie że stable 9.5.10.0 chodziło lepiej i tam był certyfikat. Ciekawe dlaczego nie wyszła Eu stable 9.6.1.0. jest dostępna od jakiegoś czasu. 

Apropo wycofali obie wersje widać za dużo ma błędów. Ale rozwiązałem problem GPay pośrednio (przez apkę banku) i chyba na tej wersji zostanę. 

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie na + . Na początku chodzil wolno po prostu. Po kilkukrotnie zrobionym wipe cache / dalvic telefon chodzi jak burza. Odblokowanie twarzą działa w ciemnych miejscach lepiej i jest nowa ciekawa opcja gdzie przy podnoszeniu telefonu od razu uruchamia się ekran bez naciskania czego kolwiek. Pamiętajcie o zaktualizowaniu Twrp !09688af9d3497e3f1b7447ea30ea4b5b.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zablokowanym (włączonym) ekraniemmogę rozwinąć szybke ustawienia, wcześniej miałem to wyłączone.
[mention=15973]talib1990[/mention]
Jak u ciebie?
Motywy już nie mogą zmieniać kolorów w.w.?
Można rozwinąć belkę górna na zablokowanym ekranie.
Co do motywów. Miałem normalny zawsze plus górny pasek jak w IOS ( kropki zasięgu ) i po przejściu na miui 10 pisze że niestety jest niekompatybilne . Także pozostaje czekać na nowe kompatybilne motywy.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wcześniejszych wersjach miui 10 (ogólnie niedopracowane i z totalną ilością błędów) miałem mieszane uczucia instalując miui eu 8.7.19. I spotkało mnie małe zaskoczenie, działa w końcu super bez błędów. Nie znalazłem jeszcze opcji, która nie działała poprawnie. Parę rzeczy można na początku skonfigurować i to tyle. W końcu wrócił certyfikat w sklepie google i Google Pay przestało mi wyrzucać że urządzenie zostało zrotowane albo zmodyfikowane. Mogę polecić tą instalkę jako najbardziej stabilną wersję miui 10 na note 3

Dnia 19.07.2018 o 21:48, dzidexx napisał:

8.7.12

Dzisiaj losowo przestał dzwonić: odebrałem a po 15 minutach nie słyszałem kilku połączeń - nieodebrane, xx-dzwonków. 

Zdecydowałem przywrócić backup - 9.5.10. Poszło gładko, po uruchomieniu napis: "twoje urządzenie zostało zaszyfrowane - resetuj".

Zmiana twrp i inne cuda nie pomogły.

W twrp skopiowałem zawartość pamięci na pc(o dziwo nic nie szyfrowane), format data, restore backup, ponowne kopiowanie w drugą stronę(twrp+pc), restore backup, skasowałem locksettings(3 pliki).

Wszystko działa OK.

Właściwie robi się to w ten sposób też to miałem i pomogło. Może nie z tego linka ale działa https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/twrp-password-t2511049/amp/

Może lepiej z tego linka https://andi34.github.io/faq/faq_twrp.html

 

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś - twrp(dwie wersje) działało poprawnie, przywrócony 9.5.10 po uruchomieniu krzyczał o szyfrowaniu i konieczności resetu. Nawet jak go wgrałem po wipe system, data, cache.
[mention=34049]pawelt[/mention]
8.7.19 - Możesz zajrzeć w "dźwięki" czy jest jakaś opcja, która wyłącza mp3 jako dzwonek?
Szybkie ustawienia nadal dostępne na zablokowanym ekranie?
 
Szybkie ustawienia nadal dostępne.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna du...a z tym Miui 10.
Chyba trzeba poczekać aż wyjdzie chińskie stable.
Zlokalizuj telefon by Xiaomi nie działa od dawna to teraz dołożyli skróty na ekranie blokady żeby Google nie było lepsze.
TitaniumB jedną aplikację przywraca w 5 minut.
Co nie tak jest u Ciebie ?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2018 o 21:50, dzidexx napisał:

Straszna du...a z tym Miui 10.

Chyba trzeba poczekać aż wyjdzie chińskie stable.

Zlokalizuj telefon by Xiaomi nie działa od dawna to teraz dołożyli skróty na ekranie blokady żeby Google nie było lepsze.

TitaniumB jedną aplikację przywraca w 5 minut.

Root po staremu działa ? Tzn tak samo się rootuje jak na MIUI9/Android 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Mam kolejny raz problem z instalacją najnowszego miui.pl . Wyskakuje mi błąd instalacji. Ktoś napisał "wgraj najnowsze twrp" no i wgrałem ale teraz w twrp nie ma możliwości wybrania czegokolwiek bo jakby ekran nie działał. Po zainstalowaniu myszki przez kabel otg przy instalacji mam błąd "7" . Ktoś pomoże? Chciałbym zainstalować w końcu miui 10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8.8.23 i jakoś nie mam żadnych błędów wcześniej się zdarzały ale teraz jest ok. Chyba większość lagów jest z powodu braku full vipe po przejściu na nowy system. Wolny ram 3.4 g czyli zajete ok 35 %. Nawet sot zaczyna mnie cieszyć. 

Screenshot_2018-08-21-21-28-47-222_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sot zwykle przy moim użytkowaniu to ok 4-5h. Oczywiście jak nie gram to i więcej.  

Full wipe to wszystko no prawie ale system i data to na pewno, oprócz pamięci wewnętrznej. 

Jak widzę przy przejściu z beta na stable też na pewno data musi wylecieć. Inaczej czeka nas dawka błędów przy uruchomieniu. Przy 9 miui i 7 andka przejście było bezkonfliktowe. Wgrałem stable i pozałowałem bo beta była stabilniejsza:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moge z poziomu twrp zainstalowac i sie dokona aktualizacji? Czy musze wyczyscic telefon tak jakbym instalowal od nowa ?

 

Chodzi mi generalnie o to czy jest sposób abym nie musiał usuwać danych aplikacji itd. czyli, żeby aktualizacja przebiegła w ten sposób, że wszystko mi zostaje np. instaluje z poziomu twrp na obecny system? Czy muszę wipe? U góry to nie jest wprost napisane.

Edytowane przez Ostry777
uszczegółowienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą wszystko zależy od wersji miui.eu jak masz 10 beta i przechodzisz na stabil to musisz zrobić wipe data bo robisz downgrade, jak 9 powinno pójść bez wipe. Ale jednak przechodzisz przy okazji na nowy system 8.1 i po prostu bez full wipe mogą wystąpić kłopoty z stabilnością, szybkością działania itp. 

Apropo stabil strasznie mi się nie podobał i jak dla mnie jest to lekko poprawiona beta z początku 10. Jednak bety są znacznie rozwinięte w stosunku do stabil, który na początku zablokował mi sms i gpay. Jak najszybciej wyczyściłem system i wygrałem 8.30.

Najnowsza beta jak na razie ma błąd sms (i tak uzywam textry) ale aparat działa o wiele lepiej niż na 8.30. W końcu wróciły nocne zdjęcia z małą ilością szumów chociaż poprzednie były niezłe. 

IMG_20180906_225140.jpg

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac moge sobie sciagnac plik z miui polska 10 stable i poprzez aplikacje dac aktualizuj za pomoca pliku i wskazac ten plik bo mam obecnie miui 9 polska stable i wtedy zachowa mi sie wszystko ale moze kiepsko chodzic i najwyzej wtedy jak bedzie slabo chodzic to zainstaluje na nowo czysto miui polska tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone źródło żeby pobrać ROM ?

Co na tę chwilę jest najbardziej stabilne ?

Myślę nad polecanym przez Pawelt 8.9.13 co o tym myślicie ?

Jutro zamierzam wgrać inny a teraz mam miui 9.6.2 stab. Dzięki za pomoc 

Edytowane przez orlos
Brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te dodatkowe HDR działają to każdy musi sam rozstrzygnąć ale wg mnie pro w prawie ciemnym pomieszczeniu nieźle sobie radzi tyle że czas jest dłuższy. Przy normalnym oświetleniu pro robi super zdjęcia. Co do żywego hdr mam mieszane uczucia po prostu zdjęcia mnie nie zadowalają . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@up

Nie wiem czy to prawda mi się takie cuda z baterią nie zdarzają. Ale co fakt to fakt ten firmware jest praktycznie idealny, zdjęcia wychodzą świetnie najlepsze jak dotąd na Minote3, system działa szybko i bardzo oszczędnie na baterii. Niestety chyba po raz pierwszy wróciłem z 8.11.8 na 8.11.1 przede wszystkim ze względu na jakość zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panowie z szybkim pytankiem...bo już dawno w zmienianie softu się nie bawiłem, mam global stable...przejście na global dev raczej nie wymaga chyba odblokowywania bootloadera, na xiaomi .eu jest konieczne to wiem, ale na razie chciałem wstępnie przejść na wersję developerską z MIUI 9 na 10?

Edytowane przez b_olton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...