Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny soft - Mi Note 3


rynkov

Rekomendowane odpowiedzi

  • Nezumi odblokował(a) ten temat

Może wy mi pomożecie. Mam takie coś, nie działa mi zestaw głośnomówiący w telefonie, nie nagrywa wideo długiego z dźwiękiem , krótkie ma dźwięk. 

Dodatkowo dialer xiaomi wywala błąd. 

Instalowałem najnowsze MIUI ze strony, najnowszego globala i najnowszego chinczyka wszystko w wersji stable. 

Pytanie czy note ma dwa mikrofony czy tylko jeden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może uszkodzenie mechaniczne ?

Robie za każdy razem tak :

1) Wchodze w TWRP , robie wipe : 4 opcje poza storage i ot storage

2) Instal , wybieram soft (MIUI nie działa dialer :/ Wgrywam np. globala działa dialer )

3) Reebot , instalowanie TWRP

Edytowane przez rynkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie synchronizacja nie wpływa na dialera na xiaomi.eu . Miałem podobny kłopot z mikrofonem w redmi pro. Próbowałem wszystkiego związanego z software. A co ciekawe wszystkie testy mikrofon przechodził pozytywnie(apropo zrobiłeś testy?) . Jak już zacząłem wątpić, że to naprawię natknąłem się na wpis że należy rozebrać smarta z wyjęciem modułów mikrofonu i głośników przedmuchać i złożyć. O dziwo pomogło. 

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test i w teście nie działa ale jak nagrywam wideo to są trzaski. Poza tym jak kupiłem telefon to miał chiński soft i nie działała normalna rozmowa a tylko głośnomówiąca. Sam już nie wiem co robić. Może to przedmuchanie ...

Nie mam już siły 20sty raz wszysto wgrywać ... :(

Edytowane przez rynkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz to samo co ja miałem ludzie jak rozmawiałem normalnie słyszeli dźwięk zniekształcony, jedynie tryb głośnomówiący mnie ratował. Nie pomagało grzebanie w ustawieniach wyłączanie wyszukiwania google itp. Niestety ja  rozebrałem i pomogło. A dlaczego po prostu coś zapewne nie stykało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.04.2018 o 21:25, rynkov napisał:

Dokładnie mam coś takiego :

- zestaw głośnomówiący działa cicho a po kilku sekundach nic nie słychać

- nie nagrywa dźwięku w WIDEO długim, wideo krótki nagrywa dźwięk

- nie nagrywa dźwięku dyktafon

genralnie Mi NOte3 i BT to jakas porazka - walcze od dwoch miesiecy  z tym syfem - zestaw BT w samochodzie działa przez około 30s rozmowy po czym telefon się odłącza do BT,

czasem można w trakcie rozmowy wyl/włączyć BT ale i złapie parowanie, ale gdzie sens gdzie logika - instalowałem prawie wszytkie romy od miuiu PL Eu CHINY i inne gady wszystkie maja jakies bugi -  do rożnych romow z XDA... wszystko padaka - teraz mam crDroid ale BT dalej lipa - trzeba sie pozbyc tego i kupic normalny telefon od LG/samsunga ... koniec z chincykami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auris 2015 rozmowy przez zestaw bluetooth fabryczny bez jakichkolwiek zastrzeżeń Spotify działa bez zarzutów sprawdziłem jeszcze działanie w nowym Priusie i też nie ma żadnych problemów. ROM fabryczny global

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2018 o 18:51, creo_ napisał:

i co to wnosi do tematu  ?? ze masz lepsze słuchawki niż zestaw wbudowany w samochód ? tyle ze ten samochód działa z nexus 5x dawniej z 5 , samsungiem s8 i lumia tylko z chińczykiem nie !? jak dla mnie sjaomi to porażka... 

tyle to wnosi, że albo masz jakiś problem ze swoim egzemplarzem albo masz kiepski moduł BT w aucie. Innym działa (mi też, zarówno w aucie jak na słuchawkach i głośnikach w domu), tylko Tobie nie. Więc zamiast się rzucać gdy ktoś powiedział Ci, że u niego jest ok - zacznij szukać przyczyny po swojej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaom-NAZI - nie można wyrazić negatywnej opinii o tym chińskim cudzie ? - mi działa to tobie tez musi działać a tu lipa - dziś sprawdzałem w kolejnych zestawach i to samo, robią telefony z ryżu. nie narzekam tylko przestrzegam innych przed zakupem  - lepiej dołożyć  100-200 do LG, samsunga i z głowy problemy z made in china ;)  

Edytowane przez creo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, creo_ napisał:

Xiaom-NAZI - nie można wyrazić negatywnej opinii o tym chińskim cudzie ? - mi działa to tobie tez musi działać a tu lipa - dziś sprawdzałem w kolejnych zestawach i to samo, robią telefony z ryżu. nie narzekam tylko przestrzegam innych przed zakupem  - lepiej dołożyć  100-200 do LG, samsunga i z głowy problemy z made in china ;)  

LG? Samsung? Nie ma nic do tych marek, bo robią całkiem fajne telefony, ale z żadnego telefonu z tych marek nie byłem tak zadowolony (stosunek jakość cena, płynność działania i tp) jak właśnie z note3. I żeby nie było wątpliwości, że używałem tanich gówien- były to flagowce na dany okres- z samsunga i lg to S3, S6, G4.. wszystkie łapały lagi już po 2/3 miesiącach używania, z czego S3 i G5 lądowały na gwarancji z uszkodzonymi płytami... więc no... mówisz, że lepiej Samsung lub LG? :P Dla jasności- nie twierdzę, że xiaomi jest idealne, ale w niczym nie ustępuje wymienionym przez ciebie telefonom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak masz kłopot z blu  spróbuj tej apki zwykle pomagała z kapryśnymi softami i kapryśnymi zestawami samochodowymi nie tylko na xiaomi

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.myklos.btautoconnect&hl=pl

Tyle tylko że postaraj się pogrzebać w opcjach, bo jak nie skonfigurujesz pod siebie to na nic ta apka sie nie zda

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak dla informacji. Jest dobra wiadomość dla użytkowników MIUI.eu na note3, dlatego trafiliśmy do ostatniej grupy aktualizacji miui10 bo dostaniemy ją wraz z oreo. Global na razie nie jest w ogóle rozpatrywany. Także jak ktoś chce dostać tą aktualizację musi wgrać china albo miui.eu(w końcu jest oparty na china).Źródło:

http://en.miui.com/thread-2846639-1-1.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz linka ? Ja jakoś nie potrafię funkcjonować na XDA ;/

U mnie cały czas mam problem z mikrofonem a stoję przed zmianą na Mi8 albo MIMIX2S ... cały czas się zastanawiam czy warto

Edytowane przez rynkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...