Skocz do zawartości

Aktualizacja miui 9.5 na Redmi 5


rekton123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info! Chcialbym jeszcze wiedzieć czy jest opcja abym przystąpił do wersji beta poprzez aktualziacje? Czy jest to tylko i wyłącznie opcja poprzez manualną instalacje przez twrp ?
Wersje beta są przydzielane losowo, chyba że jest nabór na testerów stronie miui.com

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć pojawiła mi się dzisiaj aktualizacja V9.5.4.0.NEGMIFA.

ktoś już dostał? instalował? coś popsuli czy wszystko działa bo nie wiem czy instalować.

Screenshot_2018-04-16-17-37-23-602_com.android.updater.thumb.png.0da709f165ae8798b6cf60c839db8860.png

Zmian w wydajności nie zauważyłem, nowych funkcji również brak. Nadal pozostało trochę tekstu w Ustawieniach, która jest nie przetłumaczona na język polski

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam przetłumaczyli jednak więcej. Dopiero zainstalowałem, ale specjalnie sprawdziłem. W opcjach dodatkowych jest teraz "autoryzacja i uniewaznianie". Wcześniej było po angielsku. Co robi ta opcja nie mam zielonego pojęcia .

 

Chyba niczego nie popsuli. Przynajmniej po kilku godzinach nie zauważyłem. Gesty są mega. Nie potrzeba przycisków na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gesty w redmi 5 plus są świetne. Można wykorzystać cały ekran. Problem jest jeśli aplikacja nie jest dostosowana. Wtedy mamy czarne pasy w miejscu przycisków.
Jakiś przykład takiej aplikacji? Sam się nie spotkałem z tym, żeby jakaś robiła problemy, nawet jeśli domyślnie pokazywała czarne paski to po wymuszeniu w ustawieniach trybu fullscreen wszystko działa idealnie.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam od niedawna, więc cały czas się uczę. Twoja odpowiedź spowodowała, że znalazłem ustawienia trybu pełnoekranowego. Rzeczywiście są tam aplikacje, które standardowo nie wspierają tego trybu, ale można go włączyć i wygląda na to, że wtedy wszystko działa jak należy. Świetna sprawa, dzięki. Jedynie ncplus go podczas wyświetlania filmu ma nadal pasy - ale to zapewne powodują nietypowe proporcje ekranu, bo sama aplikacja działa pełnoekranowo.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A jak się włącza te gesty i czy one są gdzieś opisane (znaczy jaki gest jaki ma efekt)? Nie ogarniam jeszcze tego telefonu... 

A i przy okazji - istnieje jakiś bloker reklam na globala? Bo się na .eu przyzwyczaiłam do świętego spokoju w tej kwestii i teraz denerwują mnie bardziej niż kiedykolwiek... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A jak się włącza te gesty i czy one są gdzieś opisane (znaczy jaki gest jaki ma efekt)? Nie ogarniam jeszcze tego telefonu... 
A i przy okazji - istnieje jakiś bloker reklam na globala? Bo się na .eu przyzwyczaiłam do świętego spokoju w tej kwestii i teraz denerwują mnie bardziej niż kiedykolwiek...  
Jak na screenachdd38367d01323e50847f9ffb9ea2d44f.jpgdaf43b81599b3438b0424ec76c700315.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy możesz wyłączyć. I nie ma żadnych reklam w globalizacji!!!

 

Są 3 gesty odpowiadające za działanie przycisków. Są opisane. W 5 minut opanujesz.

 

Po co ci przycisków jeśli używasz gestów? . Przyciski się chowały automatycznie. Więcej czasu zajmowało uaktywnienie belki z przyciskami jak zrobienie odpowiedniego gestu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tam mam tylko włączanie/wyłączanie personalizacji reklam. I miałam to wyłączone, a reklamy i tak się pokazują wszędzie. Piszą mi tam, że i tak je zawsze będę widzieć, tylko niekoniecznie dobrane pod siebie... ☹

PS. A jak tymi gestami wywołać Google Now?! 

Edytowane przez magyarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, magyarek napisał:

reklamy i tak się pokazują wszędzie. 

W zainstalowanych aplikacjach znajdź systemową msa i odbierz jej wszystkie możliwe uprawnienia. Można ją też po prostu odinstalować (komendami adb shell). To ona jest odpowiedzialna za reklamy w systemowych aplikacjach. Dodatkowo w ustawieniach Panelu sterowania trzeba odznaczyć "odbierz propozycje" (w niektórych systemowych też jest taka opcja). U siebie nie mam żadnych reklam na globalu. Nawet w przeglądarce, alu tu dlatego że używam Via browser, która w sobie ma skuteczną opcję blokowania reklam.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szybkie ładowanie nie jest dostępne dla tego modelu. Redmi 5 Plus już obsługuje Quick Charge, chociaż w zestawie sprzedażowym brak takiej ładowarki

Czy Redmi 5 obsługuje szybkie ładowanie Quick Charge 3.0 lub chociaż 2.0 ?


Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To szkoda, że nie wspiera QC 3.0, mimo, że przecież procesor to umożliwia. Znalazłem informację, że Redmi 5 wspiera QC 2.0 i tutaj moje pytanie: W zestawie jest ładowarka 5V-2A co chyba odpowiada standardowi QC 1.0 ?.  Natomiast w internecie znalazłem ładowarkę konkretnie model Huawei AP32, która wspiera QC 2.0 czyli 5V-2A i 9V-2A, więc jeśli to prawdziwe informacje z tym wsparciem QC 2.0, to powinna być szybciej ładowana bateria przy użyciu tej ładowarki. Teraz pytanie jak to sprawdzić :). Osobiście nie mam tego telefonu, a właśnie zależy mi na jak najszybszym "uzupełnianiu" baterii w telefonie.

Edytowane przez electro69
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.04.2018 o 08:50, pavco1 napisał:

Jak na screenach

Wyświetlacz pełnoekranowy super sprawa..... Tylko muszę dojść , jak w tym trybie pełnoekranowego wyswietlacza zrobić dzielenie ekranu? Ktoś to już ogarnął? Pokombinuję..

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanko. Czy tylko ja nie mogę zmienić regionu na inny niż Chiny? Jak próbuję zmienić wychodzi mi non stop do ustawień. Też tak macie na tym romie?

 

Pewnie masz syfmiui.

 

Wysłane z mojego PRO 6 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...