Skocz do zawartości

Xiaomi Wifi Radio - Nowy serwer ze stacjami radiowymi [mi-radio.ovh]


mulat

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.01.2021 o 16:52, Antoni Czaplicki napisał:

Dzięki działa. 

Zmodyfikowałem wtyczkę do bramki aby umożliwić łączenie się do polskiego radia bez host go oraz dodałem tłumaczenia radia i poprawiłem istniejące (np. `Wielkość` na `Głośność`). Oprócz tego aktywowałem normalnie niedostępne opcje programisty (tryb LAN). 

main.bundle.zip 791 kB · 21 pobrań

PS. Wtyczka wymaga zmodyfikowanej aplikacji bądź roota aby ją umieścić

Można gdzieś pobrać ta wtyczkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli macie problemy z odtwarzaniem trzeba usunąć stacje z ulubionych i dodać je od nowa (według instrukcji z pierwszego postu).

1 czerwca wygasł stary serwer, jeżeli dawno nie dodawaliście stacji to linki mogły do niego prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale adres to nadal 130.162.33.218 czy inny?
Gdy w Host Go wpisuje to i biore start to zaraz przełącza się samo na STOP.

"Nie widać stacji: po starcie aplikacji Hosts Go wejdź w telefonie na stronę http://api.ximalaya.com - powinna wyświetlić się strona główna http://mi-radio.tk, jeżeli tak się nie dzieje aplikacja Hosts Go jest źle skonfigurowana. Bez tego kroku nie uda się dodać stacji radiowych, wróć do punktu 1 konfiguracji."

Strona http://mi-radio.tk nie wyświetla się wyskakuej error code app ket misssing or empty.

Mulat czy mógłbyś sprawdzić proszę jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mulat napisał(a):

@Fanek na 130.162.33.218 wszystko działa poprawnie, masz problem z aplikacją Host Go, zobacz czy pomoże po przeinstalowaniu. Apka powinna startować niezależnie jakie wartości tam wpiszesz.

Mam to samo co Mi Ri, Hosts Go startuje i zaraz przechodzi sam na przycisk STOP. Jak wchodze na strone http://api.ximalaya.com mam ten sam komunikat.

Spróbuje jeszcze raz zainstalować Hosts Go, jeśli to nie pomoże co jeszcze można spróbować?

@wojkor a jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na 3 urzadzeniach android i na jednym w końcu udało mi się aby wyświetlała się strona http://api.ximalaya.com

Na pozostałych dwóch jest ten kod error, nie wiem czemu.
Ale Xiaomi mod 7.13.709  i przy wchodzeniu w radio wyskakuje błąd "żądanie nie powiodło się. Spradz działanie sieci" w drugiej zakładce jest lista ze stacjami uruchamiają się, ale gdy próbuje dodać dodaje się pod chińską stacją (ikonka z opisem krzaczki). Wyłączam hosta i nie zapamietuja się polskie tylko chińskie 😕
W Hosts go włączone Hosta change switch i DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Czy jest to znany problem? da się to zrobić w jakiś inny sposób?
Patrzyłem na ruterze TP-Link Archer A8 i gdy próbuje tam zmienić DNS i tak korzysta z DNS prowidera, wyciągnąłem jeszcze jakiś stary Tp link router sprzed 10 lat ale to samo - idzie po DNS prowidera.

HELP pls

edit: "żądanie nie powiodło się. Spradz działanie sieci"  za każdym razem wyskakuje gdy jest włączony HOSTS GO, gdy wyłącze nie wyskakuje, ale są wtedy tylko chińskie stacje na liście

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mi Ri masz # przed IP to wyłącza wpis, czyli tak jakby go nie było. Jak zaznaczysz wpis to masz do wyboru ikonkę (#), która odkomentuje i będzie działało.

@Fanek robisz Host Go jak na filmie z youtube, tylko ze zmienionym IP na 130.162.33.218? Nie zmieniaj DNS, trzeba tylko zmienić hosts. Oglądnij filmik jeszcze raz, zatrzymuj na każdym kroku i sprawdź czy masz tak samo.

 

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mulat napisał(a):

@Mi Ri masz # przed IP to wyłącza wpis, czyli tak jakby go nie było. Jak zaznaczysz wpis to masz do wyboru ikonkę (#), która odkomentuje i będzie działało.

@Fanek robisz Host Go jak na filmie z youtube, tylko ze zmienionym IP na 130.162.33.218? Nie zmieniaj DNS, trzeba tylko zmienić hosts. Oglądnij filmik jeszcze raz, zatrzymuj na każdym kroku i sprawdź czy masz tak samo.

 

Zrobiłem odznacz i wygląda tak, dalej nie działa i inny opis. Nie mówiąc już o tym, że na liście tych wszystkich chińskich znaków radia, nic nowego nie weszło. 

Screenshot_20230605_195737_Chrome.jpg

Screenshot_20230605_195746_Hosts Go.jpg

Screenshot_20230605_195756_Hosts Go.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mulat napisał(a):

 

@Fanek robisz Host Go jak na filmie z youtube, tylko ze zmienionym IP na 130.162.33.218? Oglądnij filmik jeszcze raz, zatrzymuj na każdym kroku i sprawdź czy masz tak samo.

Wszystko dokładnie tak robie i Mi home tam gdzie są stacje widze polskie na liście ale dostaje komunikat "żądanie nie powiodło się. Sprawdz działanie sieci"

DNS nie zmieniam, tylko w HOSTS GO zaznaczam na ON.
@mulat  Mi Home przypięty na serwer CN - to nie ma znaczenia?

@Mi Ri  w HOSTS GO zanzacz DNS na ON i wtedy powinny pojawić się stacje, tylko ciekawe czy też dostaniesz błąd "żądanie nie powiodło się. Sprawdz działanie sieci"

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanek rozumiem, że masz stacje widoczne na liście. Włącz jedna z nich żeby grała z listy i wróć do główego widoku radia, tam dodaj do ulubionych (serduszko w prawym górnym rogu) . Przełącz później strzałkami na kolejne stacje i też dodaj je do ulubionych. Powinny się dodać i zostać po rozłączeniu Hosts Go. 

@Mi Ri nie mam pomysłów, u większości osób działa. Musisz mieć jakiś błąd w konfiguracji Hosts Go. Ewentualnie wyłącz WiFi i spróbuj zrobić konfigurację na danych komórkowych. 

Edytowane przez mulat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mulat napisał(a):

@Fanek rozumiem, że masz stacje widoczne na liście. Włącz jedna z nich żeby grała z listy i wróć do główego widoku radia, tam dodaj do ulubionych (serduszko w prawym górnym rogu) . Przełącz później strzałkami na kolejne stacje i też dodaj je do ulubionych. Powinny się dodać i zostać po rozłączeniu Hosts Go.

O cholera udało się! :D  ja robiłem tak że z listy dodawałem serduszko i za każdym razem wyskakuje błąd "żądanie nie powiodło się. Sprawdz działanie sieci"  . Dodałem teraz i przełaczałem strzałkami w bok na playerze i faktycznie dodały się do ulubionych!  Ja to nawet dodaje na jednym tel, a główną apke mam na drugim tel (na którym nie działa mi ten HOSTS GO).

Wyświetla się teraz że gra chińskie radio na playerze (ikonka chińska stacji) ale leci polska muzyka :)   dzięki wielkie!  Jeśli można wspomóc projekt chętnie dorzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fanek napisał(a):

O cholera udało się! :D  ja robiłem tak że z listy dodawałem serduszko i za każdym razem wyskakuje błąd "żądanie nie powiodło się. Sprawdz działanie sieci"  . Dodałem teraz i przełaczałem strzałkami w bok na playerze i faktycznie dodały się do ulubionych!  Ja to nawet dodaje na jednym tel, a główną apke mam na drugim tel (na którym nie działa mi ten HOSTS GO).

Wyświetla się teraz że gra chińskie radio na playerze (ikonka chińska stacji) ale leci polska muzyka :)   dzięki wielkie!  Jeśli można wspomóc projekt chętnie dorzuce

A jak zrobiłeś, że host zaczął Ci działać i wyświetlać stacje? Mam moda 7.13.709 i za cholerę nie chce mi ten host zadziałać,. DNS klikam na on, resztę jak chłopaki napisali i d*pa, kompletnie nic się nie pokazuje. 

Wcześniej działało normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mi Ri napisał(a):

A jak zrobiłeś, że host zaczął Ci działać i wyświetlać stacje? Mam moda 7.13.709 i za cholerę nie chce mi ten host zadziałać,. DNS klikam na on, resztę jak chłopaki napisali i d*pa, kompletnie nic się nie pokazuje. 

Wcześniej działało normalnie. 

Mam apke na 3 urządzeniach android i na jednym działa host, na pozostałych 2 nie. Nie wiem o co chodzi, zobacz na innych tel może w końcu trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fanek napisał(a):

Mam apke na 3 urządzeniach android i na jednym działa host, na pozostałych 2 nie. Nie wiem o co chodzi, zobacz na innych tel może w końcu trafisz

Możesz pokazać zrzuty z hosta jak masz, że działa? Chociaż niby robię jak napisali, ale lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mi Ri napisał(a):

Możesz pokazać zrzuty z hosta jak masz, że działa? Chociaż niby robię jak napisali, ale lipa. 

Tak samo mam jak Ty, ale mówie na telefonie i tablecie mi nie działa, działa tylko na drugim tel. Na nim ustawiłem stacje i ładują się teraz na każdym urządzeniu. Mimo że host działa tylko na jednym tel.

Zobacz na innym tel/ tablecie, już na pamięć znam te adresy tyle się nawpisywałem XD

edit: acha jeśli używasz innej apki VPN to może powodować też problem.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fanek napisał(a):

Tak samo mam jak Ty, ale mówie na telefonie i tablecie mi nie działa, działa tylko na drugim tel. Na nim ustawiłem stacje i ładują się teraz na każdym urządzeniu. Mimo że host działa tylko na jednym tel.

Zobacz na innym tel/ tablecie, już na pamięć znam te adresy tyle się nawpisywałem XD

edit: acha jeśli używasz innej apki VPN to może powodować też problem.

Boże ... Na 4 telefonie działa i co dziwne, na Wi-Fi nie, ale jak udostępniłem internet z innego telefonu, to od razu. Eh, dziwna ta apka, ale fakt, działa i stacje są widoczne na innym urządzeniu niż to, na którym host. 

Dziękuję wszystkim za pomoc 🖐️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
14 godzin temu, mulat napisał(a):

Jest awaria u dostawcy DNS, domena mi-radio.tk zniknęła z internetu. Napisałem do nich, czekam na naprawę.

Dzięki za info, zauważyłem że dziś radio nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mulat zmienił(a) tytuł na Xiaomi Wifi Radio - Nowy serwer ze stacjami radiowymi [mi-radio.ovh]

Uwaga! Ze względu na utratę darmowej domeny mi-radio.tk jestem zmuszony przenieść projekt na płatną domenę mi-radio.ovh. Mam nad nią pełną kontrolę, więc nie spodziewam się problemów w przyszłości. Niestety wymaga to dodania stacji od nowa!

Edytowane przez mulat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mulat.

 

Wielkie dzięki za zmianę serwera. Nie wyobrażam sobie "życia" bez radia w łazience, którego używam od lat dzięki Tobie.

Chciałem się zapytać czy te dane (130.162.33.218 api.ximalaya.com) są poprawne. Po wpisaniu w Hosts Go nie jestem w stanie wejść na api.ximalaya.com 

Bardzo proszę o pomoc

Wywala błąd:

{"error_code":"ximalaya.common.request_param_check_failed","error_desc":"app_key is missing or empty","error_no":100}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad masz aplikacje Hosts Go? W sklepie jej nie ma a moja wersja 2.1.9 twierdzi ze jest na starsza wersje android (mam 14). Moze to jest problem?

Jakimś cudem nagle Hosts Go zadziałało normalnie i udało się dodać stacje :)

 

Wielkie dzięki raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lukcinek napisał(a):

A skad masz aplikacje Hosts Go? W sklepie jej nie ma a moja wersja 2.1.9 twierdzi ze jest na starsza wersje android (mam 14). Moze to jest problem?

Masz pewnie te same problemy co jak w ubiegłym roku, przeczytaj tą strone od samej góry, mój post. Apke hosts go mam na starym tel zainstalowaną kiedyś kiedyś

.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hosts Go wypadło ze sklepu Play, dodałem możliwość pobrania apk z https://mi-radio.ovh/apk/ (jest to mirror bez czekania z https://apkpure.net/pl/no-root-hosts-go/dns.hosts.server.change/download)

Sprawdzony na https://www.virustotal.com/gui/file/5fea08385ea3bf3aa2f0695afe22bc359f353ef1b0a44251c48d04cd132c015f?nocache=1

Powodzenia!

--- edit ---

Wygląda na to, że domena mi-radio.tk wróciła, stare stacje powinny działać aczkolwiek warto przenieść się na ovh.

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanek jeżeli działa stary setup to nie trzeba zmieniać, do kolejnej awarii DNS. Domeny tk były darmowe i firma, która nimi zarządzała straciła do nich prawo (w dużym uproszczeniu). Teraz mi ją przedłużyli na 9 lat ale nie mam pojęcia co się wydarzy jak domeny zostaną przejęte przez następców a to się powoli dzieje. OVH będzie działała bo to normalna domena zarządzana prze zemnie u operatora OVH.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...