Skocz do zawartości

Xiaomi Wifi Radio - Nowy serwer ze stacjami radiowymi [mi-radio.ovh]


mulat

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli urochomisz Host Go, stacje wyświetlą się na listach stacji (są widoczne w każdej zakładce).

Żeby dodać do ulubionych na głównym ekranie radia pierwszy screen z postu powyżej należy w prawo albo w lewo wybrać interesującą stacje a później dać serduszko. 

PS. Jeżeli nie widzisz stacji przejdź do filmiku z instrukcją jak uruchomić Host Go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym iż widzę stacje na liście wybierania

Screenshot_2021-01-04-17-58-42-623_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.7d488eda046144febf3ca739f0a87161.jpg,

ale po wybraniu jakiejkolwiek gdy wrócę do ekranu głównego nic się nie pojawia oprócz kręcącej ikony domyślnej radia a sama bramka nie gra. 

Screenshot_2021-01-04-17-59-04-314_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.283e84b96a7bf6d9c60e2fffe5f30ec4.jpg

Gdy dodam do ulubionych to pojawia się tam pusty wpis

Edytowane przez Antoni Czaplicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj strzałek przód/tył na ekranie z kręcącym się radiem. Powinno pozwolić na wybranie którejś normalnej stacji. 

Jeżeli nie działa to przeinstaluj aplikacje, to była duża aktualizacja i może coś nie działać. 

 

PS. pojawiło się Radio 357

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 15:20, mulat napisał:

Użyj strzałek przód/tył na ekranie z kręcącym się radiem. Powinno pozwolić na wybranie którejś normalnej stacji.

Dzięki działa. 

Zmodyfikowałem wtyczkę do bramki aby umożliwić łączenie się do polskiego radia bez host go oraz dodałem tłumaczenia radia i poprawiłem istniejące (np. `Wielkość` na `Głośność`). Oprócz tego aktywowałem normalnie niedostępne opcje programisty (tryb LAN). 

main.bundle.zip

PS. Wtyczka wymaga zmodyfikowanej aplikacji bądź roota aby ją umieścić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie dokładnie umieścić plik?

Dzięki działa. 
Zmodyfikowałem wtyczkę do bramki aby umożliwić łączenie się do polskiego radia bez host go oraz dodałem tłumaczenia radia i poprawiłem istniejące (np. `Wielkość` na `Głośność`). Oprócz tego aktywowałem normalnie niedostępne opcje programisty (tryb LAN). 
main.bundle.zip
PS. Wtyczka wymaga zmodyfikowanej aplikacji bądź roota aby ją umieścić


Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, S3V3N said:

Rozumiem, że to działa tylko na Xiaomi Gateway 2 Smart Home (wersja chińska) ? W wersji europejskiej nie widzę zakładki radio ;/

Z tego co wiem to europejskie wersje nie wspierają radia. Nie wiem które wersje bramki. Może ktoś inny się wypowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po pewnym czasie przeprosiłem się z Xiaomi Mi Wireless Radio (a dokładniej - odebrałem od rodziców, gdzie radyjko na początku było używane, a potem - z powodów bliżej mi nieznanych zostało odstawione na bok).

Gdy zauważyłem, że @mulat dodał Radio357 i Radio Nowy Świat to postanowiłem je wykorzystać na swoje potrzeby. Trzeba było przejść przez całą konfigurację, a na sam koniec i tak mam pewne problemy z użytkowaniem.

Mam aktualnie dodane cztery stacje radiowe: wspomniane Radio357 i RNŚ, oraz Radio Szczecin i TokFM.

Generalnie dwa pierwsze działają (o tym za chwilę), dwa kolejne nie startują. Podobnie z kilkoma innymi, które testowałem - jedynie podczas klikania w średnio wygodnym Xiaomi Home udało się włączyć Radio Zet (przez to też odlubiłem kilka innych stacji, bo i tak nie działały. Od razu dodam, że nie przetestowałem wszystkich dostępnych).

Te, co udało się odpalić, grają 7-8 sekund, następuje sekundowa przerwa (czy dwu - nie używałem stopera do tego, bo pomiar i tak byłby mocno niepewny). Następnie audycja leci dalej przez kolejne 7-8 sekund i tak w kółko (generalnie nie gubimy przekazu, to nie tak jakby był jakiś livestream i nas wrzucałoby co kilka zdań, czy akordów. Muzyka leci normalnie, zdania nie mają dziur logicznych przez te dziury, to wygląda tak jakby się po prostu buforowało i odgrywało tych kilka sekund).

Zastanawiałem się czy to nie internet i wrażliwość tego sprzętu. Sprawdziłem więc jak działają oryginalne, chińskie radia/audycje. Tam nic nie haczyło, leciało sobie bez przerwy (co prawda przetestowałem trzy radia przez kilkanaście minut każde, bo ciężko było wytrwać dłużej :P ). Domniemuję więc, że raczej to nie jest wina mojego sprzętu, czy internetu

Co do tego jak ustawiałem sprzęt - wszystko zrobiłem zgodnie z opisem/filmikiem instruktażowym. Próbowałem zarówno ze starszym IP (tym, który był widoczny w połowie stycznia), jak i tym najnowszym, który pojawił się w ubiegłym tygodniu (wiem, że oba są nadal działające). Generalnie nie dostrzegłem żadnych zmian pomiędzy nimi. 

Sama beznadzieja związana z obsługą Xiaomi Home i ustawiania nadawców jest mocno zniechęcająca (bo appka niby po angielsku, ale w kontekście radia to tylko po chińsku, nie wiadomo co się klika, raz przy radiach widać serduszka, raz nie, ale nie mam listy tylko ulubionych, po kliknięciu stacji trzeba czekać kilka sekund by cokolwiek zobaczyć (chyba że coś gra to już dochodzimy do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu zanim się pojawi możliwość włączenia/wyłączenia stacji). Niestety nie znam innego programiku, który by wspomógł obsługę :(

@mulat , a może inni użytkownicy - możecie coś podpowiedzieć/doradzić? Byłoby super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysmir co do działania radia to dzisiaj jest jakaś awaria u dostawcy i jeden serwer praktycznie nie działa. Niestety nie wiem kiedy wróci do normy.

Co do interfejsu i uruchamiania stacji to niestety jest jak jest i nie ma alternatywnej aplikacji. Ja używam gateway i przypisanych scen automatyzacji (można zrobić z nich skrót na pulpit lub połączyć z fizycznym przyciskiem), to trochę usprawnia.

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mulat napisał:

@krzysmir co do działania radia to dzisiaj jest jakaś awaria u dostawcy i jeden serwer praktycznie nie działa. Niestety nie wiem kiedy wróci do normy.

Dzięki za info.

Będę co jakiś czas testował czy coś się poprawi. Dam znać gdy się po mojej stronie temat rozwiąże. W miarę możliwości: daj(cie) znać gdy się sprawa poprawi, ok?

pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @mulat za update. 

Sprawdziłem i niestety nie rozwiązało żadnego z moich problemów (ani z sekundowymi momentami ciszy co 7-8s. odsłuchu, ani braku kilku stacji). Ale jeśli u Ciebie i innych wszystko działa to może to jest po prostu uroda mojego sprzętu  (po przeczytaniu wątku dochodzę do wniosku, że większość używa gateway'a, a nie radyjka jak ja).

Niemniej jednak będę monitorował i wątek, i testował radyjko i gdyby nagle się magicznie naprawiło to zostawię tutaj krótką notkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mulat zmienił(a) tytuł na Xiaomi Wifi Radio - Nowy serwer ze stacjami radiowymi [mi-radio.tk]
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Migracja na nowy serwer, dzisiaj stację mogą nie działać.

---edit---

Radio zostało zmigrowane na nowe serwery w chmurze, gdyby stacje nie działały trzeba je dodać ponownie.

Nowy adres: 130.162.33.218

Nowe stacje mają dopisek [PL]

signal-2022-11-01-123629.thumb.jpeg.e68c1fec051f91fce73ef03f5799364f.jpeg

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...