Skocz do zawartości

Xiaomi Wifi Radio - Nowy serwer ze stacjami radiowymi [mi-radio.ovh]


mulat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Stworzyłem serwer ze stacjami radiowymi dla Xiaomi Gateway (http://mi-radio.ovh).

Uwaga! Ze względu na utratę darmowej domeny mi-radio.tk jestem zmuszony przenieść projekt na płatną domenę mi-radio.ovh. Mam nad nią pełną kontrolę, więc nie spodziewam się problemów w przyszłości. Niestety wymaga to dodania stacji od nowa!

>> MONITORING <<

[Konfiguracja]

Instrukcja YouTube

1. Telefon:

  • Brak root - edycja pliku hosts za pomocą aplikacji Hosts Go (aplikacja nie jest już dostępna w Google Play, linki poniżej)
    https://mi-radio.ovh/apk/ (to samo co z apkpure, bez czekania)
    https://apkpure.net/pl/no-root-hosts-go/dns.hosts.server.change/download
    • HOST EDITOR 
      • dodać wpis: IP address: 130.162.33.218, Domain: api.ximalaya.com
        nowe_ip.thumb.png.32ef663d549b7a31cfaa8e39ea5177c1.png
      • lub ściągnąć plik hosts: Download HOSTS file > http://mi-radio.ovh/hosts > DOWNLOAD AND APPLY
    • zaznaczyć opcję "Host change switch" i START
      2.thumb.jpg.ad4188754afc53672750e387868f6df5.jpg
       
  • ROOT - edycja pliku /system/etc/hosts i dodanie do niego: 130.162.33.218 api.ximalaya.com
  • Router - ustawienie przekierowania DNS lub hosts (w zależności od sprzętu): 130.162.33.218 api.ximalaya.com
  • Zmodyfikowana aplikacja Xiaomi Home vevs (nie testowałem, podesłane przez jednego ze słuchaczy @janlolek thx!)
    • edytować plik custom.json z folderu vevs, który będzie zawierał następującą konfigurację w sekcji "nest_dict_get_override"   
        "nest_dict_get_override": {
          ".*ximalaya.com.*": [
             "http://.*ximalaya.com",
             "http://mi-radio.ovh"
           ]
        }

2. Aplikacja Xiaomi Home:

  • Stacje znajdują się w zakładce "Local Station" lub w search wyszukać mi-radio.ovh (przykładowa nazwa "RMF Rock [PL][mi-radio.ovh]")
  • Dodać stacje do ulubionych

3. Telefon:

  • Zatrzymać aplikację Host Go 
  • Usunąć wpis z pliku hosts

[Problemy z konfiguracją]

  • Nie widać stacji: po starcie aplikacji Hosts Go wejdź w telefonie na stronę http://api.ximalaya.com - powinna wyświetlić się strona główna http://mi-radio.ovh, jeżeli tak się nie dzieje aplikacja Hosts Go jest źle skonfigurowana. Bez tego kroku nie uda się dodać stacji radiowych, wróć do punktu 1 konfiguracji.
    mi-radio.thumb.jpeg.b866332b7c4f0552809c6f8cdbdb068e.jpeg

[Stacje radiowe]

  1. Antyradio
  2. Eska Rock
  3. muzo.fm
  4. Zlote Przeboje
  5. RMF Rock
  6. Radio Szczecin
  7. Radio Zet
  8. RMF FM
  9. TOK FM
  10. Chillizet
  11. Vox FM
  12. Radio WAWA
  13. OpenFM - Dobranoc
  14. Radio Dzieciom
  15. Radio Nowy Świat
  16. Radio 357

Screenshot_20180409-163015.thumb.png.522f45854301c3bfefc10a18a0d1f4a6.png

[Nowe stacje radiowe]

Jest możliwość zgłaszania nowych stacji radiowych. Post musi zawierać:

  • nazwę stacji
  • link do okładki (najlepiej kwadratowej)
  • link do streamu

Ostateczna decyzja o dodaniu stacji należy do mnie.

[Jakość]

Stację są enkodowane do formatu AAC 128 kBit/s

[Aktualizacje projektu]

  • 11/05/2018 - przedłużenie projektu do 6/2019
  • 17/05/2018 - nowe stacje: Złote Przeboje, RMF Rock
  • 18/05/2018 - nowe stacje: Rock Radio
  • 19/05/2018:
    • zmniejszona głośność streamów o ~75%, dzięki temu regulacja głośności jest bardziej płynna
    • usunięte stacje: BBC1, BBC2, BBC4, Radio Krokodyl (nikt ich nie używał)
  • 22/5/2018 - informacje o DNS
  • 26/09/2018 - dodano nowe stacje na prośbę @krzysmir (Trójka - Polskie RadioRadio, Szczecin, Radio Zet, RMF FM)
  • 28/09/2018 - dodano nowe stacje na prośbę @krzysmir (TOK FM, Chillizet)
  • 04/10/2018 - akutalizacja strony projektu http://mi-radio.tk
  • 27/12/2018 - usunięcie Rock Radio (przenieśli się do tuba.fm)
  • 29/12/2018 -  projekt został przepisany na docker.png, zmiana serwera DNS na Cloudflare
  • 31/12/2018 - zwiększenie stabilności stacji (healthcheck co 5 min), zmiany w dodawaniu nowych stacjach
  • 03/01/2-19 - stacje testowe [local] nie będą u Was działały prowadzą do lokalnego IP
  • 06/01/2019 - wyłączenie serwera DNS! DNS był przykrą koniecznością dla telefonów bez roota, dzięki aplikacji Host Go nie jest już więcej potrzebny. Dodano nowe stacje: Vox FM, Radio WAWA
  • 10/02/2019 - dodano nowe stacje (RMF Dla Dzieci, eskaGO - Piosenki dla dzieci)
  • 01/03/2019 - dodano nowe stacje (OpenFM - Praca, OpenFM - Dobranoc)
  • 19/06/2019 - serwer opłacony na kolejny rok, dodałem ankietę, usunięto stacje (RMF Dla Dzieci, eskaGO - Piosenki dla dzieci)
  • 28/12/2019 - dodano stronę z monitoringiem (http) https://stats.uptimerobot.com/V5Y3xCxAlM
  • 07/03/2020 - wypada Radio Gdańsk i OpenFM Praca
  • 15/03/2020 - wypada Polskie Radio Trójka
  • 11/05/2020 - druga domena mi-radio.ml
  • 01/06/2020 - nowy serwer radia 23.234.247.97, projekt przedłużony o rok
  • 08/10/2020 - dodano nowe stacje (Radio Dzieciom, Radio Nowy Świat)
  • 09/10/2020 - dodano film z konfiguracją
  • 16/12/2020 - projekt został przepisany na Kubernetes k3s.png
  • 22/12/2020 - możliwość zgłaszania nowych stacji
  • 05/01/2021 - dodano Radio 357
  • 24/01/2021 - nowe główne IP 198.148.101.219
  • 22/02/2021 - dodano Grafana monitoring
  • 26/05/2021 - serwer opłacony na kolejny rok
  • 11/02/2024 - zmiana domeny na mi-radio.ovh, przyszłość mi-radio.tk jest nieznana
Edytowane przez mulat
11/02/2024 - zmiana domeny na mi-radio.ovh, przyszłość mi-radio.tk jest nie znana
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 4/27/2018 at 5:45 PM, panda1978 said:
Kurcze... U mnie nie działa. Zrobiłem jak w opisie dla wersji bez roota. Program do zmiany DNS uzyskał połączenie. W Mi Home przeszukuję zakładki lokalne i nic nie znajduje. Pomoże ktoś?  Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Zrób restart telefonu, od razu po restarcie włącz aplikację do DNS i powinno zadziałać. W Mi Home odświeżenie kilka razy (palcem w dół) też powinno pomóc. http://api.ximalaya.com powinno przekierować Cię do strony takiej jak z załącznika.

Wysłane z mojego Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka

71a420c2d38e4143eec356b1ab3e1e85.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o dodanie do serwera.

Radio Fantasy Augsburg

http://stream.fantasy.de/fantasy.mp3?rpempv=3.1.101

61a42000f55d.png

oraz

Radio Europa Plus Sankt Petersburg

http://emgspb.hostingradio.ru/europaplusspb128.mp3

18cf9506396e.png

Z tym linkiem w "firefox" bywały problemy ale każda inna przeglądarka jak i linux radzą sobie bez problemu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

logo.png

europaplus.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Szczecin po włączeniu gra (ale opóźnienie chyba wynosi ponad godzinę ;) ale po 15 sekundach przestaje. GW w stanie play ale cisza. Jak się zrobi pause a potem play znowu na 15 sek gra.
 
To oznacza, że radio nie działa (zawsze będzie grało kilkanaście sekund z ostatnich chwil działania skryptu radia). Skrypt restartuje się o 4:00 rano więc już powinno być ok. Jeżeli znowu nie będzie działać to pomóżcie znaleźć inne źródło. Obecnie używam tego: http://stream4.nadaje.com:11986/prs.aac


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nowe stacje, przetestujcie czy działają. Zostało jeszcze kilka slotów na dodatkowe streamy. Każda stacja jest enkodowana co zużywa 4-6% CPU, na serwerze jest tylko jeden procek z jednym rdzeniem.

Edytowane przez mulat
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mulat - rewelacyjna robota!

Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem - sprawy rodzinne wymagające ogarnięcia przejęły 120% skupienia i wywłaszczyły wszystko inne. Gdy człowiek śmiga z najbliższymi po lekarzach i klinikach wszystko inne staje się mniej ważne.

Wracając do meritum: stacje bardzo fajnie działają, jedyne co nie działa to nie wyświetla się logo jednej ze stacji: Radia Szczecin. Nie jest to jakoś tam kluczowe.

Co do wolnych slotów to korci mnie by podrzucić może jeszcze jakąś stację czy ze dwie, ale nie chcę być aż tak natarczywy i wykorzystywać okazję.

@mulat: Należy się Tobie duuuże piwo, ordery i inne takie :)

---

Niejako obok, ale jednak do samej obsługi radia - może mi ktoś z was podpowie, bo nie wiem czy sposób mojego działania jest najbardziej optymalny.

Ustawiłem DNS (DNS Changer z Google Play), w MiHome (mam wersję 5.4.14) troszkę na 'pałę', ale udało się znaleźć stacje (interfejs tylko na stronie głównej jest po angielsku, po wejściu w radio mam wszystko w krzaczkach), ale loga i podpisy są zrozumiałe i pomagają wybrać odpowiednie stacje. Oznaczam serduszkami  te interesujące (jako ulubione).

Generalnie screen wygląda jak na screenshot'cie zamieszczonym przez @mulat w pierwszym poście, tylko że nie mam tłumaczenia na Ranking, Local Station, National Station i Network station (mam jakby narysowane małe obrazki - ale nie wiem kto to planował, bo słabo jest) i nie mam gwiazdek, a wspomniane serduszka - tu nasuwa się pierwsze pytanie: cóż to za wersja MiHome? Bo jest potencjał, że appka jest z bardziej zrozumiałem językiem.

Po oznaczeniu: wyłączam DNS, na liście, która wydaje się 'ulubionymi' (ciężko powiedzieć, napisy po chińsku) widzę odpowiednią ilość stacji, ale wszystkie po chińsku (każda jedna zapisana takimi samymi znakami), bez loga stacji itd. - generalnie jak 'dobrze' pójdzie to trzeba czekać do bloku reklamowego by usłyszeć co to za stacja ;) 

Da się słuchać, ale jakiekolwiek akcje porządkujące itd są bardzo utrudnione, bo nie wiadomo kogo gdzie się na które miejsce ustawi. Później appka jest zbędna.

Rozumiem, że tak to wygląda wszędzie/u każdego użytkownika? Czy macie jakąś inną/lepszą appkę? Będę wdzięczny za każdy komentarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj całkowicie aplikację i zainstaluj ponownie z Google Play. W którejś z ostatnich wersji było sporo zmian, u mnie rozjechały się sceny automatyczny oraz interfejs. Reinstslacja pomogła. Logo w Radiu Szczecin działa poprawnie.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Vox FM postaram się dodać w tym tygodniu. Radia z tuby albo z rodziny eska raczej odpadają, nadawca nie udostępnia standardowych streamow (linki generowane są dynamicznie). Jeżeli znajdziecie streamy mp3, aac, pls itp. to można by spróbować.

PS. Nie mam dużo czasu zajmować się tym projektem więc bądźcie wyrozumiali i tak nieźle działa ;)

---edit---

VOX też nie da się dodać link również jest dynamiczny, nie zauważyłem tego wcześniej.
 

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do 17:00 działo, sam słuchałem. Wiesz może o której przestało?
Codziennie o 4:00 rano radia są restartowane, więc problem powinien być już rozwiązany. Moge wprowadzić częstsze restarty ale to przerywa odtwarzanie i trzeba włączyć jeszcze raz w aplikacji.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.12.2018 o 06:46, mulat napisał:

Do 17:00 działo, sam słuchałem. Wiesz może o której przestało?
Codziennie o 4:00 rano radia są restartowane, więc problem powinien być już rozwiązany. Moge wprowadzić częstsze restarty ale to przerywa odtwarzanie i trzeba włączyć jeszcze raz w aplikacji.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Znow gra maks 15 sekund. Aktualnie piosenka z dzisiaj 16:33 Bryan Adams- Christmas Time (stacja RMF)

Edytowane przez akslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie monitorowac 24/7 i nie mam czasu na pisanie skryptów automatyzujacych. Jeżeli jedno radio nie działa polecam zmienić stację któraś na pewno działa Jutro będzie nowy dzień i restart serwisów.

PS. To był prywatny projekt, którym postanowiłem się podzielić, nie daję na niego żadnego SLA.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mulat napisał:

Nie jestem w stanie monitorowac 24/7 i nie mam czasu na pisanie skryptów automatyzujacych. Jeżeli jedno radio nie działa polecam zmienić stację emoji106.png któraś na pewno działa emoji16.png Jutro będzie nowy dzień i restart serwisów.

PS. To był prywatny projekt, którym postanowiłem się podzielić, nie daję na niego żadnego SLA.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Bardziej pisałem w kierunku stwierdzenia kiedy pada. Może warto resetować co 12h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zgłoszenia, zmieniłem serwer www. Zobaczymy czy to w pomoże. Mam teraz chwilę, może uda się coś ulepszyć.

Zastanawiam się czy wszystkie radia przestają grać wieczorem, czy tylko niektóre?

Nie mogę tego sprawdzić na na Xiaomi bo mój synek o tej porze śpi a bez sprawdzenia na gateway nie mam 100% pewności.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2018 o 19:18, mulat napisał:

Dzięki za zgłoszenia, zmieniłem serwer www. Zobaczymy czy to w pomoże. Mam teraz chwilę, może uda się coś ulepszyć.

Zastanawiam się czy wszystkie radia przestają grać wieczorem, czy tylko niektóre?

Nie mogę tego sprawdzić na na Xiaomi bo mój synek o tej porze śpi a bez sprawdzenia na gateway nie mam 100% pewności.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

To my dziękujemy :). Nie wiem dlaczego, ale teraz mam wyłącznie chińskie stację. Przekierowanie mam na routerze. Z przegladarek otwiera się właściwa strona.

Na routerze widzę, że bramka ma połączenie wyłącznie z adresem:

120.92.96.241 na porcie 8053

i

120.92.96.244 na porcie 8053

EDIT:Sprawa wyjaśniona ktoś mi wifi w telefonie wyłączył ;)

Edytowane przez akslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio radia działy dość niestabilnie, powodem były ciągłe prace nad zmianą koncepcji działania serwera. Od dzisiaj każdy stream działa w kontenerze, który sprawdza co 5 min stan radia, czyli maksymalny downtime to 5 min (nie chcę skracać tego czasu ze względu na zużycie CPU).

Mam nadzieję, że w Nowy Rok wejdziemy z całkowicie stabilnymi stacjami default_icon_e_biggrin.gifdefault_icon_e_biggrin.gifdefault_icon_e_biggrin.gif

---edit---

Serwer DNS został wyłączony, jest nowa metoda na łącznie się z telefonami bez roota. Zapraszam do [konfiguracja] punkt 1. Dzięki temu jest więcej miejsca na nowe stacje radiowe. Stacje z tuba.fm w większość powinny działać. Dzisiaj dodałem Vox FM oraz Radio WAWA.

 

 

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...