Skocz do zawartości

Telefon sam się wyłącza,szaleje dotyk i nie działają dolne klawisze funkcyjne ekranu


garuda

Rekomendowane odpowiedzi

telefon leżał nie używany z 1.5 miesiąca i go odgrzebałem do sprzedania.

Zostało założone nowe konto- nowy użytkownik i po kilku godzinach telefon padł: przestał reagować na palec a potem i kodu się nie dało wstukać. Ładuje się normalnie, wyświetla godzinę,aktualną datę, jest Wi-fi.

Po naciśnięciu mojego palca wyskakuje- wstukaj kod, kod znam, ale ekran nie reaguje:(

Co mogę zrobić, żeby się do niego dostać?

dzięki pozdro g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Mam pytanie. Posiadam telefon dopiero kilka dni ale od wczoraj przestał mi działać przycisk "wstecz". Po dotknięciu go nie ma nawet wibracji. Co mogę zrobić lub jak sprawdzić czy namieszane jest coś w ustawieniach czy to jakaś fabryczna wada?

Telefon jest z niezmienionym fabrycznym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi, jeśli kolega wyraził się ściśle i precycyjnie to przycisk "wstecz" przestał mu działać co automatycznie oznacza że do tej pory działał, zatem był ustawiony.. Chyba że nieświadomie i niechcący sam sobie coś w opcjach poprzestawial =)

Berni, sprawdź w opcjach. Ustawienia -> dodatkowe ustawienia -> przyciski czy tutaj sam sobie czegoś nie pozmienialeś =)

Edytowane przez santos
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie ponowne nic nie dało ale...

Podłączyłem telefon do ładowania i przycisk w magiczny sposób ożył :)

Nic nie mieszałem w ustawieniach. Po wpięciu kabla ładowania po prostu zaczął działać sam z siebie :)

Tak czy inaczej dziękuję za szybki odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Podepne sie pod temat. 

Rowniez mam problem z przyciskami a mianowicie czasem przycisk "lewy" przestaje dzialac, a przycisk prawy "wstecz" zmienia swoja funkcje. Zamiast cofac Otwiera "Menu".

Pierwszy raz mam do czyniebia z MIUI wiec moze sam cos przestawiam gestem o czym nie wiem.

Wchodzac w ustawienia przyciskow nie mam wcale mozliwosci zmiany ustawienia prawego i srodkowego przycisku, widnieje jedynie mozliwosc ustawienia przycisku Menu.

MIUI v8 Global 8.0.7.0

Screenshot_2017-01-07-11-27-11-777_com.android.settings.png

Edytowane przez Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po wgraniu najnowszej wersja MIUI9, przestały działać przyciski dotykowe na dole ekranu oraz ekran zaczął zachowywać się jakby,go ktoś czasem naciskał. Zdjęcie z systemu w załączniku. Co można z tym zrobić?

Dziękuję za wszelkie sugestie.

98512ec64a12a02999ac514a141e.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać ponownie system. Jak nie pomoże zrób pełne wipe łącznie z systemem i data. Oczywiście pamiętaj o zrobieniu kopi najważniejszych danych i zdjęć na zewnętrzny nośnik, kopii w chmurze i wgraniu na kartę sd systemu w zip żebyś mógł od razu po wipe wgrać system bo inaczej zostaniesz bez systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pawelt napisał:

Spróbuj wgrać ponownie system. Jak nie pomoże zrób pełne wipe łącznie z systemem i data. Oczywiście pamiętaj o zrobieniu kopi najważniejszych danych i zdjęć na zewnętrzny nośnik, kopii w chmurze i wgraniu na kartę sd systemu w zip żebyś mógł od razu po wipe wgrać system bo inaczej zostaniesz bez systemu.

Stało się to podczas aktualizacji do  MIUI9, telefon zaczął pokazywać błędy i nie dokończył jej jak mi się wydaje.Pomyslalem że warto uaktualnienić ponownie,ale nie chciałem ryzykować,aby czegoś nie popsuć.

Czyli Twoimi zdaniem warto i powinno pomóc?

4 godziny temu, Acid napisał:

Ekran masz do wymiany. Poszedł dotyk.

Wysłane z MI 6
 

Dlaczego tak sądzisz, stało się to podczas aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Acid napisał:

Nie. Zresztą aktualizacja nie powoduje, że:

 


ekran zaczął zachowywać się jakby,go ktoś czasem naciskał

 

Twoim zadaniem jest to wynik uszkodzenia elektroniki,czy może mechaniczne coś uciska na ekran,co powoduje takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działa Ci czytnik linii papilarnych? Ja miałem właśnie te same objawy co u Ciebie włącznie z wyłączaniem się telefonu plus nie działał mi czytnik. U mnie problemem była rozszczelniona bateria która spuchła i nwm chyba po prostu coś wypychała w tym dolnym panelu i nie łączyło. Kupiłem nową baterię, wymieniłem i wszystko powróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Booomex napisał:

A działa Ci czytnik linii papilarnych? Ja miałem właśnie te same objawy co u Ciebie włącznie z wyłączaniem się telefonu plus nie działał mi czytnik. U mnie problemem była rozszczelniona bateria która spuchła i nwm chyba po prostu coś wypychała w tym dolnym panelu i nie łączyło. Kupiłem nową baterię, wymieniłem i wszystko powróciło do normy.

Cenna sugestia, dzięki.Ale u mnie czytnik linii papilarnych działa. Czy sam wyciągnąłeś baterię,i jak ocenić spuchniecie baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie dotyk tak szaleje że najczęściejtrudno  obsługiwać telefon.Czasem dotyk działa bez większych problemów,czasem wiele aplikacji samoczynnie włącza się bez kontroli.Dodatkowo nie działają klawisze funkcyjne na dole ekranu włączane dotykiem, środkowy klawisz z czytnikiem linii papilarnych działa.Czasem samoczynnie telefon się wyłącza.Czy macie pojęcie o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, ale jest on okresowy,  ogólnie telefon sprawuje się dobrze ale średnio 2-3 razy w miesiącu ekran odmawia posłuszeństwa,  ekran sam się naciska, przesuwa itd.  problem występuje najczęściej przy niskim poziomie baterii (poniżej 20%).  Zauważyłem też że większe prawdopodobieństwo wystąpienia tego błędu to też niska temperatura urządzenia... np. na mrozie. System niema znaczenia w moim przypadku na każdym się to zdarza.  Moje rozwiązania:

1. Naładować telefon
2. Ogrzać telefon do temperatury pokojowej 20-25*C
3. Docisnąć mocno ekran, lewy górny róg.
4. Czasami pomaga też mocniejsze klepnięcie telefonem np. o szafkę

 

 

 

Edytowane przez szyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się od tematu, u mnie tak samo po instalacji nowego MIUI9 przestały działać przyciski dotykowe na dole ekranu... Próbowałem jeszcze wgrać wcześniejszą wersje MIUI, ale nic to nie pomogło. 

Tobie udało się rozwiązać problem z przyciskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a), zablokował(a) i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...