Skocz do zawartości

Infinity Kernel


Kamil33

Rekomendowane odpowiedzi

Infinity Kernel

Jądro powstałe na bazie CAF od Muraliego. Działa dobrze, od wersji 3.1 oferuje obsługę większej i mniejszej ilości częstotliwości. Podobno działa również na MIUI (ale jest tworzony z myślą o customach).

Najważniejsze zmiany to:

- Obsługa systemu plików NTFS

- Szybkie ładowanie - Należy pamiętać że nie jest to jakaś super różnica i wymaga ładowarki wspierającej QC 2.0. Możemy ustawić w Kernel Auditor "USB Fast Charge"

- Duża liczba częstotliwości, można ustawiać na niskie jak i większe - najmniejsza to 400 MHz, największa 1.5 GHz. Aby zmienić częstotliwość potrzebujemy zrootowanego urządzenia, autor odradza z oczywistych powodów używania częstotliwości 1.5 GHz

- Obsługa AIO Hotplug - umożliwia to wyłączanie/włączanie rdzenia w procesorze bez potrzeby resetowania urządzenia. Możemy ustawić w Kernel Auditor opcję "CPU Hotplug"

Instalacja

- Wchodzimy do TWRP

- Wykonujemy najlepiej kopię wszystkiego, a przynajmniej jądra (Boot)

- Instalujemy firmware MIUI AM 

- Instalujemy paczkę z jądrem

- Uruchamiamy system, sprawdzamy czy działa WiFi, dioda LED i ekran się wygasza

- Jeśli nie działa WiFi instalujemy analogicznie fixa WiFi

- Jeśli nie działa dioda LED instalujemy analogicznie fixa LED

Instalacja fixów nie wymaga od was instalacji od nowa ROMa testowałem, instalowałem. Wszystko działa :)

 

Pobieranie

Infinity Kernel 3.2

Fix LED

Firmware

 

Programiści: 

-Souradeep1996 
-YousefAlgadri 
-muralidharan9845 
-AxzAzxA 
-AryanPatidar 
-caghand3 
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegram to miejsce prawie tak straszne, jak oficjalne forum Xiaomi :| Nie będę reuploadował, bo ta praktyka zazwyczaj jest potępiana. Jeśli komuś nie zaskoczy pobieranie (u mnie z przeglądarki się nie dało), to z aplikacji mobilnej powinno się udać.

Zbootowało mi na Xiaomi.eu (portowane przez ModiFlasher). CAF się wieszał, zwykle po paru minutach. Zobaczymy, co będzie tutaj. 

1. Więcej częstotliwości: 200, 400, 533, 800, 960 oraz 1497, więc powinien poprawić się czas pracy na baterii.

2. Dodany zarządca CPU: userspace. Nic szczególnego, jest masa ciekawszych governorów.

3. Chyba została dodana dodatkowa częstotliwość dla GPU, obecnie maks to 598MHz (minimalna 270MHz).

Nie musiałem wgrywać żadnego z fixów, wszystko ruszyło z miejsca.

Edytowane przez Kokodzambo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil33 jesteś pewien? Wikipedia podaje, że taktowanie Adreno 308 to 500MHz, więc o stówkę mniej. Z kolei Kernel Auditor pokazuje... 15 zarządców GPU, ale nigdzie nie znalazłem opisów, w jaki sposób miałyby one działać. Coś chyba jednak było grzebane.

http://www.mi.com/in/redmi-5a/specs/

Co prawda 5A, ale tutaj również taktowanie wynosi 500, a nie 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2018 o 22:44, Kokodzambo napisał:

Telegram to miejsce prawie tak straszne, jak oficjalne forum Xiaomi :| 

Co ty gadasz. Tu jest większy flow:

- dlaczego nie działa google camera?
- to jest off topic - z takimi pytaniami zapraszamy na grupę off-topic
- wszystko działa
- jak nie działa to wgraj: firmware, kernel, driver, drugi driver z poprawkami, poprawiony kernel, ale nie możesz mieć BOE, bo wtedy to ten trzeci kernel z tym drugim driverem. Ale wszystko działa.
- ja robie świetne ROMY, mam 9 lat i właśnie przeportowałem SuperDuperROMKtóregoNiktNieUżyje z Redmi 5A, wszystko działa - jak nie działa to piszcie co nie działa
- własnie zainstalowałem Android SDK i zrobiłem swój pierwszy ROM - wszysto działa! (jak nie działa to piszcie co nie działa)
- poproszę link do Google Camera
- u mnie google camera działa
- भारतीय में कुछ
- आपकी माँ भी
- ban!
- Marie (kicked)

 

Edytowane przez Bazbo
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telegramowej grupce pojawiła się nowa wersja tego kernela, oznaczona numerkiem 3.5. Wgrałem, ale zmian żadnych nie widać.

https://androidfilehost.com/?fid=818070582850507161 - jajco z numerkiem 4.0. Optimised Hotplug, added Alucard Governor, added Sound Control and Speaker Gain, added ZEN I/O

Nareszcie sensowny zarządca CPU.

Edytowane przez Kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malpa73, to super! Dobrze jest mieć człowieka po tamtej stronie. Życzę wytrwałości i trzymam kciuki za rozwój projektu!

Moja "lista życzeń":

1. Adreno Idler, zarządca GPU;

2. Westwood, algorytm TCP;

3. FIFO, planista I/O;

4. Undervolting.

Jeśli coś z w/w listy pojawi się w kernelu, będę bardzo ukontentowany :-P Swój telefon zawsze ustawiam pod niski multitasking i dość agresywne trzymanie baterii, więc pewnie jestem w mniejszości :-(. Gdybyś podjął się zabawy z undervoltingiem i potrzebował pomocy przy testowaniu różnych tablic napięć, to chętnie pomogę. Dawniej telefony potrafiły schodzić o 150-200mV i ciekawi mnie, jak to teraz wygląda.

Edytowane przez Kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malpa73, to super! Dobrze jest mieć człowieka po tamtej stronie. Życzę wytrwałości i trzymam kciuki za rozwój projektu!
Moja "lista życzeń":
1. Adreno Idler, zarządca GPU;
2. Westwood, algorytm TCP;
3. FIFO, planista I/O;
4. Undervolting.
Jeśli coś z w/w listy pojawi się w kernelu, będę bardzo ukontentowany :-P Swój telefon zawsze ustawiam pod niski multitasking i dość agresywne trzymanie baterii, więc pewnie jestem w mniejszości :-(. Gdybyś podjął się zabawy z undervoltingiem i potrzebował pomocy przy testowaniu różnych tablic napięć, to chętnie pomogę. Dawniej telefony potrafiły schodzić o 150-200mV i ciekawi mnie, jak to teraz wygląda.
Dzięki! :D
Z tych 3 rzeczy pierwszych dam radę dodać w najbliższym czasie. Z Undervoltingiem jest trochę problem, nie jestem pewien jak to zaimplementować, ale jest możliwe i pewnie kiedyś będzie :D

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSM Hotplug + Alucard + Noop + Simple_demand. Czuję się, jakby ktoś mi podmienił telefon. Płynnie, a do tego bateria trzyma jakby była znacznie pojemniejsza.

@Malpa73, Magisk nie działa, czy to u mnie jest jakiś błąd? Nie daje rady przebrnąć flashowania. Korzystam z Xiaomi.eu przeportowanego przez ModiFlasher.

Edytowane przez Kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSM Hotplug + Alucard + Noop + Simple_demand. Czuję się, jakby ktoś mi podmienił telefon. Płynnie, a do tego bateria trzyma jakby była znacznie pojemniejsza.
@Malpa73, Magisk nie działa, czy to u mnie jest jakiś błąd? Nie daje rady przebrnąć flashowania. Korzystam z Xiaomi.eu przeportowanego przez ModiFlasher.
Oo to świetnie!
A z magiskiem to musi być błąd u Ciebie, u mnie działa

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie ROM się gryzie. Widzę, że na Telegramowej grupce pojawiła się wersja 4.5.1, a wraz z nią Westwood, Adreno Idler oraz Simple GPU Algorithm. @Malpa73, to Tobie powinienem dziękować? Od czasów gdy sam bawiłem się w modowanie, jeszcze w czasach gdy Android 2.3.7 i 4.0 były czymś WOW, nie czułem takiej ekscytacji związanej z testowaniem nowych rozwiązań :-D

@Malpa73, sprawdzałem kilka ROM-ów i tylko na Xiaomi.eu (portowane z Redmi 5A Note) WiFi działa. Próbowałem wgrywać wififix, oraz firmware z MIUI.am, ale wciąż nie chce śmigać. Jeszcze ColtOS działą dobrze. Co mógłbym robić źle? Próbowałem wgrywać ROM, firmware i jądro w różnych kolejnościach, wpie'ować w różny sposób, ale nie udało mi się tego zgrać :/ 

Edytowane przez Kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie ROM się gryzie. Widzę, że na Telegramowej grupce pojawiła się wersja 4.5.1, a wraz z nią Westwood, Adreno Idler oraz Simple GPU Algorithm.@Malpa73, to Tobie powinienem dziękować? Od czasów gdy sam bawiłem się w modowanie, jeszcze w czasach gdy Android 2.3.7 i 4.0 były czymś WOW, nie czułem takiej ekscytacji związanej z testowaniem nowych rozwiązań :-D
@Malpa73, sprawdzałem kilka ROM-ów i tylko na Xiaomi.eu (portowane z Redmi 5A Note) WiFi działa. Próbowałem wgrywać wififix, oraz firmware z MIUI.am, ale wciąż nie chce śmigać. Jeszcze ColtOS działą dobrze. Co mógłbym robić źle? Próbowałem wgrywać ROM, firmware i jądro w różnych kolejnościach, wpie'ować w różny sposób, ale nie udało mi się tego zgrać :/ 
Tą betę robiłem sam :) W późniejszych wersjach z powodu dziwnych błędów, wycofaliśmy te zmiany. Pewnie wrócą, kiedy? - nie wiem ;p
I dla mniej poinformowanych, wkrótce pojawi się wersja pod Oreo :)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już testowe buildy Infinity Kernel dla Oreo.

https://t.me/infinitykernel/631

1. MSM Hotplug

2. Alucard

3. ZEN

4. OC do 1.6GHz i obniżenie napięcia do 200MHz

Korzystam w duecie z RR 6.0.0. Działa pięknie :)

EDIT: Kolejny build!

https://t.me/infinitykernel/719

- Adreno Idler
- Simple GPU Algorithm
- Add Change CRC
- Add more TCP
- Exfat/NTFS
- Optimizations
- KCAL 
- Turning off unnecessary chipsets

Śmiga :)

Edytowane przez Kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malpa73, mi chodzi świetnie, pomijając bug związany z samym Oreo (procesor lubi się ustawiać na 1.1 GHz). 

Swoją drogą, @Malpa73, wiecie coś na temat tego buga na Oreo, który wbija procesor na 1.1 GHz? Wydaje mi się, że dodatkowo utrudnia wchodzenie w deep sleep. O ile "w użytku" bateria nie spada w zastraszającym tempie, to przez noc uciekło mi prawie 20%. 

Edytowane przez Kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malpa73, mi chodzi świetnie, pomijając bug związany z samym Oreo (procesor lubi się ustawiać na 1.1 GHz). 
Swoją drogą,@Malpa73, wiecie coś na temat tego buga na Oreo, który wbija procesor na 1.1 GHz? Wydaje mi się, że dodatkowo utrudnia wchodzenie w deep sleep. O ile "w użytku" bateria nie spada w zastraszającym tempie, to przez noc uciekło mi prawie 20%. 
Sprawdzę to, bo nawet nie wiedziałem o tym.
W ogóle są nowe wersje testowe V5 i V6 ^^
I bardzo bym prosił o to żeby te wersje zostały tylko na grupie związanej z tym kernelem na telegramie - nie rozpowszechniać nigdzie :)

Zmiany:
Test V5:
Credits: Kamil
- Added Qnovo fast charge technology, added Touchboost, added Undervolting.

Test V6:
- Fix offline charging LED
- Add IntelliThermal
- Dynamic Sync Control
- Optimizations
- Repairing a large CPU usage (Maybe)

Kernel do pobrania na telegramie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...