Jump to content

Problem z mikrofonem


michaubpl
 Share

Recommended Posts

Witam,

zauważyłem, że od pewnego czasu podczas nagrywania filmów są rejestrowane straszne trzaski pomimo, że nagrywanie odbywa się w ciszy i w pomieszczeniu. Podczas wideorozmów nie ma takich problemów. Podczas zwykłych rozmów zdarzają się trzaski ale nie takie jak w filmach. Podczas rozmów na głośniku jest czysto a przy wyłączonym szumy i trzaski. Parę razy miałem taki problem, że osoby mówiły, że mnie nie słychać.

Przykładowe wideo:

https://streamable.com/didpg

 

Przykładowe nagranie z dyktafonu:

7 kwi, 09.51.mp3

 

Wersja MIUI:

Screenshot_2018-04-07-10-01-12-449_com.android.settings.png

Edited by michaubpl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć,

od kilku dni mam problem z moim Mi 6. Otóż moi rozmówcy skarżą się, że podczas rozmów słyszą echo swojego głosu. Po mojej stronie wszystko jest OK, ja ich słyszę normalnie, natomiast oni słyszą jak ich głos się odbija i powtarza. Sprawdziłem już to na kilku osobach i za każdym razem jest to samo. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? 

z góry wielkie dzięki!

Link to comment
Share on other sites

U mnie korzystanie z etui powoduje właśnie taki efekt. Mam dwa etui, jedno cienkie, jedno grube. Jak założę to grube to rozmówcy narzekają właśnie na pogłos w słuchawce. Może u Ciebie to też wynika właśnie z tego? Ewentualnie podejrzewałbym głośnik u góry, może jest zapchany / zasłonięty / nie działa? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ściągnięcie etui niestety nie pomogło. Także przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło. Wydaje mi się, że głośnik u góry działa. Mikrofon też chyba jest OK. Nagrywałem się na dyktafon i podczas odsłuchiwania dało się słyszeć takie "trzaski" w tle. Wie ktoś może co to może być i gdzie w Mi6 są ustawienia dźwięku i redukcja szumów?

Link to comment
Share on other sites

Trzeba by zobaczyć jak wygląda sytuacja na custom romie. 

Edit. 

Tak jak mówiłem jest to wina softa. 

Trzeba czekać na fixa w aktualizacji albo korzystać z aplikacji Cinema FV5 i wyłączyć opcje AGC i cieszyć się czystym dźwiękiem w filmach :-)Screenshot_2018-06-28-15-04-34-483_com.flavionet.android.cinema_pro.thumb.png.0c9ab9798cc116a72b5ac4e85c8e3961.png

Edited by Kamil Kupiec
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi changed the title to Problem z mikrofonem

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...