ZduneX25

MIUI 8.4.4

Recommended Posts

Witam czy można już włączyć blokadę programów odciskiem palca jak to było jeszcze na 8.2.1 bez blokady telefonu ?

Witam. Po aktualizacji do MIUI.8.4.4. mojego MI3 zmienił mi się dźwięk dostarczenia SMS na taki sam jak powiadomień. Każdorazowa zmiana dźwięku powiadomień powoduje zmianę dźwięku dostarczenia SMS (oczywiście na taki sam jak powiadomień). Z tego co pamiętam to dotychczas dźwięk dostarczenia SMS był ustalony odgórnie i nie dało się go zmienić.Czy odpowiadał użytkownikowi to kwestia gustu, ale dało się odróżnić dostarczenia SMS od innego powiadomienia. Jako, że w ostatnim czasie nie jestem na bieżąco ze zmianami w MIUI nie orientuję się czy zamysłem twórców było ujednolicenie dźwięków wszystkich powiadomień. Kombinacje z ustawieniami nic nie dały.  Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma podobną sytuację i orientuje się jak oddzielnie ustawić dźwięk dostarczenia SMS? Dodatkowo jeszcze mam pytanie dotyczące aplikacji internet, która ma zmieniony wygląd. Czy da się usunąć skróty do Facebooka, You Tube, Twittera itp.? Teoretycznie z informacji zasięgniętych na forum dotyczącym MIUI Global wynika, że chyba  tak, ale w mojej wersji aplikacji nie ma zakładki Top Sites czy coś takiego, co umożliwiałoby ingerencję skróty. Mogę tylko dodawać i osuwać swoje skróty.

• Sad 1

Na mi6 udało się komuś zainstalować Magisk?. U mnie po instalacji Magiska na 8.4.4 telefon się restartuje a po minucie odpala się w TWRP. Musiałem zainstalować 8.3.22 (akurat miałem ma telefonie ) aby później zainstalować Magisk. 

Edited by bartekffw

Na Mi5 wszystko działa. Magisk wersja 16. 00. Adaway też. Płatności Google pay też

Z Mi5

Na Redmi Note 4 mam FC dialera, tak jak ktoś napisał pomaga jedynie wylogowanie z konta Xiaomi.

Dnia 5.04.2018 o 18:21, Michacy napisał:

Na Mi4 po tej aktualizacji powiadomienia po rozwinięciu belki już nie znikają, ale nie pojawiają się żadne ikonki powiadomień jak belka jest zwinięta.
Wipe cache, dalvik nie pomaga.

Dnia 6.04.2018 o 02:53, SliniakS napisał:

Na Redmi Note 3 Pro to samo...

Na RN4mtk też to samo.

Na Redmi Note 4 mam FC dialera, tak jak ktoś napisał pomaga jedynie wylogowanie z konta Xiaomi.
Wystarczy wyłączenie synchronizacji kontaktów.

Tapatalk - Xiaomi MI6

na mi5 zauważyłem problemy z przewijaniem i jakieś opóźnienia systemowe np wybudzania telefonu i tyle narazie

20 godzin temu, Usip20 napisał:

Na RN4mtk też to samo.

Tak, nie działają w ogóle powiadomienia na górze ekranu. W poprzednim rom'ie nie działało tylko na gmail.

Czy da się to jakoś naprawić, czy musimy czekać na nowy rom?

Edited by sebastiw
  • Like 1

Niech już wydadzą nowy deweloperzy bo tych dzwonków nie są się słuchać. Przycina i skacze.

Z Mi5

• Like 2

Opcja porannej prognozy pogody z budzika została usunięta czy gdzieś ją przenieśli?

U mnie w ustawieniach zegara tego nie ma. Było i zniknęło po którejś aktualizacji.

U mnie też już nie ma pogodynki w ustawieniach budzika.

Zastanawiam się, kiedy usuną bug nieaktualizowania się widżetu pogody...

Koledzy jak ustawić żeby długie smsy nie wysłało jako mms? Nie mogę znaleźć takiej opcji

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

U mnie też już nie ma pogodynki w ustawieniach budzika.
Zastanawiam się, kiedy usuną bug nieaktualizowania się widżetu pogody...
Spróbuj nadać pogodzie dostęp do lokalizacji. U mnie się nie nie chciała nawet włączyć, chociaż wcześniej działała. Teraz chodzi i aktualizuje w tle, chociaż jakby rzadziej miała te aktualizacje.

32 minuty temu, Karls napisał:

Spróbuj nadać pogodzie dostęp do lokalizacji. U mnie się nie nie chciała nawet włączyć, chociaż wcześniej działała. Teraz chodzi i aktualizuje w tle, chociaż jakby rzadziej miała te aktualizacje.

Ma nadane uprawnienia do lokalizacji, choć nie była włączona w autostarcie. Spróbuję dodać ją do tego ostatniego.

Faktem jest, że nawet Acid wspominał, że coś z tymi aktualizacjami pogodynki jest skopane nawet w ROMie bazowym...

No tak, u mnie działa ale z jakimś opóźnieniem, jak by raz na godzinę czy dwie była synchronizacja.

W zaplanowanych zadaniach mam ustawione włączanie trybu cichego od 23 do 6.

Tryb włączy się, się się nie wyłącza. Gdzieś jest coś jeszcze co może blokować, wchodzić w interferencje?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Mam ogromny problem z tą wersją MIUI a mianowicie nie mogę załączyć aplikacji telefon (czyli nie mogę zadzwonić ani wybrać numeru z kontaktów)

Posiadam Xiaomi Redmi Note 4 Global z Snapdragonem wersja 3/32 

Log błędu :

java.lang.RuntimeException: An error occurred while executing doInBackground()
    at android.os.AsyncTask$3.done(AsyncTask.java)
    at java.util.concurrent.FutureTask.finishCompletion(FutureTask.java:354)
    at java.util.concurrent.FutureTask.setException(FutureTask.java:223)
    at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:242)
    at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1133)
    at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:607)
    at java.lang.Thread.run(Thread.java:760)
Caused by: java.lang.SecurityException: Permission Denial: writing com.xiaomi.micloudsdk.provider.MiCloudSettingsProvider uri content://com.xiaomi.micloudsdk.provider.MiCloudSettingsProvider from pid=9552, uid=10000 requires com.xiaomi.permission.CLOUD_MANAGER, or grantUriPermission()
    at android.os.Parcel.readException(Parcel.java)
    at android.database.DatabaseUtils.readExceptionFromParcel(DatabaseUtils.java)
    at android.content.ContentProviderProxy.insert(ContentProviderNative.java)
    at android.content.ContentResolver.insert(ContentResolver.java)
    at com.xiaomi.micloudsdk.provider.MiCloudSettings.putString(MiCloudSettings.java:122)
    at com.xiaomi.micloudsdk.provider.MiCloudSettings.putLong(MiCloudSettings.java:91)
    at miui.cloud.util.SyncAlertRecordHelper.recordTime(SyncAlertRecordHelper.java:61)
    at miui.cloud.util.SyncAlertHelper.isNeedAlert(SyncAlertHelper.java:47)
    at miui.cloud.util.SyncAlertHelperCompat.isNeedAlert(Unknown Source)
    at com.android.contacts.list.DefaultContactBrowseListFragment$10.run(Unknown Source)
    at com.android.contacts.util.SimpleTask.doInBackground(Unknown Source)
    at android.os.AsyncTask$2.call(AsyncTask.java)
    at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:237)
    ... 3 more

Do tej pory przez wszystkie wydania czytałem o problemach jakie mają inni i u mnie zawsze było na opak. Błędy zgłaszane u mnie nigdy nie wystepowaly Teraz z kolei kiedy czytam o naprawionych problemach u mnie z kolei właśnie się pohawily np. Błąd w chrome z obracaniem i kilka innych :/. Dziś z kolei rano telefon złapał lekkiego mula więc postanowiłem go wyłączyć i włączyć. Efekt był taki ze przywróciły mi się wszystkie ustawienia osobiste do fabrycznych typu wyświetlanie prędkości transmisji, nazwy operatora, wygląd stanu baterii na pasku. Wskoczył ponownie asystent, wibracje przy dotknieciu i kilka jeszcze innych ustawień. Dziwny efekt bo cała reszta została bez zmian, wygląd pulpitow, układ ikon itd.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Po instalacji nowego roku przy wejściu w telefon mam taki blad:
java.lang.RuntimeException: An error occurred while executing doInBackground()
at android.os.AsyncTask$3.done(AsyncTask.java)
at java.util.concurrent.FutureTask.finishCompletion(FutureTask.java:354)
at java.util.concurrent.FutureTask.setException(FutureTask.java:223)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:242)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1133)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:607)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:760)
Caused by: java.lang.SecurityException: Permission Denial: writing com.xiaomi.micloudsdk.provider.MiCloudSettingsProvider uri content://com.xiaomi.micloudsdk.provider.MiCloudSettingsProvider from pid=15863, uid=10000 requires com.xiaomi.permission.CLOUD_MANAGER, or grantUriPermission()
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java)
at android.content.ContentProviderProxy.insert(ContentProviderNative.java)
at android.content.ContentResolver.insert(ContentResolver.java)
at com.xiaomi.micloudsdk.provider.MiCloudSettings.putString(MiCloudSettings.java:122)
at com.xiaomi.micloudsdk.provider.MiCloudSettings.putLong(MiCloudSettings.java:91)
at miui.cloud.util.SyncAlertRecordHelper.recordTime(SyncAlertRecordHelper.java:61)
at miui.cloud.util.SyncAlertHelper.isNeedAlert(SyncAlertHelper.java:47)
at miui.cloud.util.SyncAlertHelperCompat.isNeedAlert(Unknown Source)
at com.android.contacts.list.DefaultContactBrowseListFragment$10.run(Unknown Source)
at android.os.AsyncTask$2.call(AsyncTask.java)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:237)
... 3 more

Ktoś poradzi co zrobić ?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.