ZduneX25

MIUI 8.4.4

Recommended Posts

MIUI 8.4.4

(Poprawkowa aktualizacja Xiaomi.eu)

8.4.5.png

• Poprawki błędów z poprzedniej wersji (yellowpages FC)
  • Poprawki tłumaczenia, w tym dodatkowe info w Systemowe > Aparat > Rozmiar zdjęcia pokazujące wybór możliwych rozdzielczości zdjęć w Mpx i kadru (tylko dla nowszych modelów serii MI).
  • Bez aktualizacji dla HM3, HMNote3SE, HMNote5Pro

Aktualizacje recovery TWRP dla Android 8

Przed pierwszą aktualizacją MIUIPolska/xiaomi.eu do Androida 8 dla MI5, MI6, MINote2, MIX, MIX2 itp. należy zaktualizować recovery TWRP do wersji 3.2 lub wyżej. Nowszych recovery należy szukać na twrp.me lub xiaomi.eu TWRP wpisując w wyszukiwarkę nazwę kodową urządzenia np. „gemini” dla MI5 i pobrać plik .img, który trzeba przenieść do pamięci urządzenia i z poziomu TWRP zainstalować w menu Install > Install from image > wskazać twrp img i uruchomić ponownie recovery.

Nie działa dotyk w TWRP?
W niektórych przypadkach np. MI MIX może nie działać dotyk w TWRP. Jest to bug samego recovery. Jak zainstalować rom bez dotyku?

• Przenosimy wcześniej rom do pamięci telefonu do głównego katalogu plików i nazywamy go np. „rom.zip”
  • Włączamy połączenie ADB w Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Opcje programisty > Debugowanie USB
  • Podłączamy komputer PC i telefon kablem USB
  • Uruchamiamy telefon w recovery TWRP kombinacją klawiszy lub adb reboot recovery
  • Z komputera w terminalu lub wierszu poleceń z adb wydajemy komendę: adb shell twrp install /sdcard/rom.zip
  • Na ekranie telefonu rozpocznie się instalacja romu. Po skończonym procesie uruchamiamy telefon ponownie adb reboot

Pierwsze aktualizacje do Androida 8 z 7.x nie wymagają wipe (resetu danych) aczkolwiek jest to bardzo polecane do zrobienia po instalacji.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Nowy ROM w czwartek, nieźle :-D. Mam nadzieję, że w końcu ogarneli drenaż baterii na RN4.

27 minut temu, Eragon napisał:

Nic nowego Mi5 Android 7.0 nie ma? ;/ 

Koniec wsparcia androida 7.0 dla Mi5. Teraz już tylko 8.0.

9 minut temu, Robcik napisał:

Nowy ROM w czwartek, nieźle :-D. Mam nadzieję, że w końcu ogarneli drenaż baterii na RN4.

Nie spodziewaj się cudów, to jest tylko poprawka ze względu na błąd z YellowPage.

• Sad 1

U mnie po reupload v.2 błąd z YellowPage nie występuje. To na razie nie będę aktualizował. Poczekam na opinie innych.

11 minut temu, SpeaR napisał:

Dlaczego na globalu nie ma siatki? Usunęli ją czy jak?

Nie to forum Panie Szanowny .Tutaj mamy romy xiaomi.eu :-)

1 godzinę temu, ZduneX25 napisał:

Poprawki tłumaczenia, w tym dodatkowe info w Systemowe > Aparat > Rozmiar zdjęcia pokazujące wybór możliwych rozdzielczości zdjęć w Mpx i kadru (tylko dla nowszych modelów serii MI).

Mi5 to dostało? Jeżeli tak i wybór w Mpx ma być w Picture quality, to na English (US) tego nie widzę.

• Camera frame -> 4:3 = Picture quality -> High, Standard, Low. Brak jakichkolwiek liczb dotyczących rozdzielczości. 
  • Camera frame -> 16:9 = Picture quality -> High, Standard, Low. Brak jakichkolwiek liczb dotyczących rozdzielczości. 

Wpisałem oba przypadki, bo wydaje mi się, że Mpx jest różne w zależności od kadru, czyli przykładowo 4:3 dla Mi5 będzie miało na najwyższym 16 Mpx, a 16:9 już tyle nie wyciągnie.

Zainstaluję i sprawdzę czy czasem nie naprawili błędu z Chrome na Note 4X.

EDIT: Błąd został usunięty :) 

Czy to jest ta sama aktualizacja co 3.29 v2?
Bo tam też była poprawka yellowpage.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Jeżeli nie masz błędu z YellowPage to w sumie nie masz co instalować bo to jest praktycznie to samo. Taka jakby v3 ;)

Na Mi4 po tej aktualizacji powiadomienia po rozwinięciu belki już nie znikają, ale nie pojawiają się żadne ikonki powiadomień jak belka jest zwinięta.
Wipe cache, dalvik nie pomaga.

Zainstaluję i sprawdzę czy czasem nie naprawili błędu z Chrome na Note 4X.

EDIT: Błąd został usunięty  
Potwierdzam, wszystko jak najbardziej w porządku. Problem usunięty :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, Michacy napisał:

Na Mi4 po tej aktualizacji powiadomienia po rozwinięciu belki już nie znikają, ale nie pojawiają się żadne ikonki powiadomień jak belka jest zwinięta.
Wipe cache, dalvik nie pomaga.

Na Redmi Note 3 Pro to samo...

To samo na Mi5 i na Mi6.... Why?0ded76cede9297a779c079df1b30a95e.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

MI note 2 również Error 6

TWRP 3.2.1-0

Edited by MST

Wydali reuploady dla 7.0/7.1/8.0 i coś musieli popsuć najwidoczniej...

Ja mam 8.4.4 z miui dedyka i 0 problemów  nawet sensor sie naprawił. Chrome śmiga bez błędów jak i reszta https://miui.dedyk.gq nawet gówniana sieć pracuje normalnie teraz 

Screenshot_2018-04-06-08-17-12-665_com.miui.securitycenter.png

Edited by Viara

Fajnie by było gdyby w końcu w panelu powiadomień pojawiła się ikoną ekranu bezprzewodowego oraz NFC zamiast innych rzadko używanych funkcji.

Do tego fajnie by było żeby pokazywało czas do końca ładowania jak kiedyś. 

20 godzin temu, Robcik napisał:

Robcik - jak w końcu u Ciebie z tą baterią - przy 8.3.29 pisałeś, że już jest ok . Teraz piszesz, że masz nadzieję, że naprawili :) ?

3 godziny temu, MST napisał:

To samo na Mi5 i na Mi6.... Why?

MI note 2 również Error 6

TWRP 3.2.1-0

U mnie taki sam problem. Wiadomo już jak go rozwiązać??

2 godziny temu, Viara napisał:

Ja mam 8.4.4 z miui dedyka i 0 problemów  nawet sensor sie naprawił. Chrome śmiga bez błędów jak i reszta https://miui.dedyk.gq nawet gówniana sieć pracuje normalnie teraz 

Screenshot_2018-04-06-08-17-12-665_com.miui.securitycenter.png

Ciekawe jak będzie po kilku godzinach sieć zachowywać sie.Daj znać :)

1 minutę temu, slovick napisał:

Robcik - jak w końcu u Ciebie z tą baterią - przy 8.3.29 pisałeś, że już jest ok . Teraz piszesz, że masz nadzieję, że naprawili :) ?

Jest jakaś lipa z tym zużyciem baterii. Po wipe dalvik/cache na 8.3.29 zużycie baterii przez Android system było na poziomie 14%. Po restarcie telefonu zużycie skoczyło do 35%. Chciałem wrócić do ostatniego dobrze działającego ROMu 8.3.1 ale nie działa mi w nim Chmura. Poddałem się, zainstalowałem 8.4.4 i nie zaglądam już do zużycia baterii. Po prostu będę częściej ładował telefon.

11 minut temu, Robcik napisał:

Jest jakaś lipa z tym zużyciem baterii. Po wipe dalvik/cache na 8.3.29 zużycie baterii przez Android system było na poziomie 14%. Po restarcie telefonu zużycie skoczyło do 35%. Chciałem wrócić do ostatniego dobrze działającego ROMu 8.3.1 ale nie działa mi w nim Chmura. Poddałem się, zainstalowałem 8.4.4 i nie zaglądam już do zużycia baterii. Po prostu będę częściej ładował telefon.

35% to i tak.. na 8.3.22 miałem 54% :) i SOT 6,5h. Na razie obserwuje 8.3.29v2 , jak będzie lipa to to przywrócę 8.3.1 z backup. Tam jest bajka. prawie 11h SOT. U mnie chmura działa na 8.3.1.

Edited by slovick

Guest
This topic is now closed to further replies.