Jump to content

Nieoficjalne wsparcie Project Treble w smartphonach Xiaomi

mgcompany
 Share

Recommended Posts

Przeczytałem newsa na pewnej znanej stronie, która podaje listę smartphonów (w tym popularne modele Xiaomi) z nieoficjalnym wsparciem Project Treble. Może ktoś to bardziej ogarnąć i wytłumaczyć czy dla użytkowników MIUI jest to jakaś realna szansa na dostanie updatów Androida? Czy raczej jest to coś dla fanów custom ROMów na bazie AOSP? Niby ma to oddzielić Androida od modyfikacji softu wprowadzanych przez producentów smartphonów i w ten sposób usprawnić proces aktualizowania Androida, pomijając producenta urządzenia i dostawcę procesora z resztą podzespołów. Tyle w dużym uproszczeniu i teorii. Ale czy Xiaomi będzie coś z tym robiło, czy pozostaje tylko liczyć na społeczność i czyste wersje Androida, a może uda się zmiksować z MIUI? Póki co nie mam problemów z swoim smartphonem, ale ciekawi mnie jak to potoczy się dalej i w razie potrzeby, czy będzie możliwość zaktualizowania do nowszej wersji Androida. Dyskutujcie!

Link do newsa: https://www.xda-developers.com/list-android-devices-project-treble-support/

Lista smartphonów z oficjalnym wsparciem:
- Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Lista smartphonów z nieoficjalnym wsparciem:
- Xiaomi Redmi Note 4
- Xiaomi Mi 5
- Xiaomi Mi 5s
- Xiaomi 5s Plus
- Xiaomi Mi 6
- Xiaomi Redmi 3s/3X
- Xiaomi Redmi Note 5/Redmi 5 Plus

• Like 1

No chyba kupię xiaomi przynajmniej będę miał na pewno alternatywę dla miui ale skoro to nieoficjalne wsparcie czy będzie certyfikat google play ale w sumie to nieistotny problem jakby tak popatrzył to za grosze można mieć telefon który będzie miał przyzwoite parametry i pewnego nowego androida.

A co do miui jakby patrzeć to istnieje jakiś cień szansy że udało by się przyspieszyć aktualizację bazy androida na nieoficjalnym oprogramowaniu przynajmniej tak sądzę ale z drugiej strony nowy android nowe problemy które trzeba naprawić a w xiaomi nie liczy się wersja androida tylko wersja miui jak to pięknie niektórzy powiadają a bez usuwania błędów przez firmę która pewnie nie będzie się spieszyć z aktualizacjami chodź global,china dev wydaję wcześniej ale ogólnie custom rom by Musiał być do przodu i rozwiązywać wszystkie problemy co jest jakoś mało prawdopodobne a firma by miała gotowe rozwiązania.

Czyli ewentualnie zmienić całość funkcjonowania zamiast budowany na podstawie china,global dev budować swoje wydanie na nowej wersji Androida i port tych nowości które pojawią się w miui co powoduje nad luckich wysiłków masę problemów i opóźnienia bo jakiś błąd.itd

A takie myślenie to tylko dlatego że łatwo mi się piszę szkoda że nie jest tak łatwo działające oprogramowanie napisać niestety.

Czyli podsumując chcę żeby do przyspieszyło aktualizację bazy androida w miui ale raczej uważam że jak przyśpieszy to odrobinę cudów bym się nie spodziewał.

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...