Skocz do zawartości

Odkurzacz Xiaomi wersja 1


zuku1786

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zmiana języka w odkurzaczu na polski.

Najpierw ściągamy na telefon MiHome w wersji 5.1.24 - link do pobrania Tutaj

Ja musiałem najpierw odinstalować starą wersję MiHome, a następnie zainstalowałem tą pobraną.

Logujemy się w niej na swoje konto i musi nam odnaleźć nasz odkurzacz. Klikamy w niego  i otworzy się apka odkurzacza.

klikamy w (...) w górnym prawym rogu aby wejść w ustawienia (settings). Następnie wchodzimy w - General settings, a potem w - Network info.

Na samym dole jest pozycja - Token i nasz numer tokena, który musimy sobie zapisać w komputerze (w nowym pliku tekstowym).

Teraz musimy jeszcze uzyskać numer IP naszego odkurzacza w domowej sieci wifi.

Ja zrobiłem to wchodząc przez przeglądarkę w komputerze na stronę z ustawieniami mojego routera, a następnie z zakładki - Sieć - Lan, gdzie jest lista wszystkich urządzeń w sieci wifi z ich numerami IP. Akurat u mnie odkurzacz ma IP 192.168.0.6. Numer ten również zapisujemy sobie w naszym nowym pliku tekstowym, gdzie zapisaliśmy nr tokena naszego odkurzacza.

Teraz ściągamy na komputer aplikację Win Mi-Robo-1.1.0 - link do pobrania Tutaj

Programem WinRar lub innym rozpakowujemy ściągniętą aplikację. Powstanie folder o nazwie - win-mirobo-min. Wewnątrz znajduje się folder - voicepacks do którego wrzucamy ściągnięty wcześniej pakiet z polskimi głosami pl2.pkg - link do pobrania Tutaj.

Teraz w folderze - win-miribot-min otwieramy plik win-mirobo (typ - ustawienia konfiguracyjne). U góry otwartego pliku jest miejsce do wpisania numeru IP i tokena naszego odkurzacza. Kopiujemy je z wcześniej utworzonego pliku tekstowego w którym mieliśmy je zapisane i wklejamy w wyznaczone miejsca, zamykamy plik i zapisujemy dokonane zmiany.

Teraz prawym myszy klikamy w plik - win mirobo ( typ - plik wsadowy windows) i wybieramy opcje uruchom jako administrator.

Powinno otworzyć się okno w którym zobaczymy to co na załączonym obrazku.

12027471.png

Wpisujemy - 2 - aby wybrać opcję - Flash voice package. Akceptujemy klikając na - Enter.

Jeżeli wszystko poszło dobrze to zobaczymy cztery komendy zakończone - OK oraz czas w trakcie którego plik zostanie wysłany do robota.

Po zakończeniu możemy zamknąć program i nasz odkurzacz mówi już po polsku.

 

Teraz uruchomienie funkcji sprzątania w wyznaczonej strefie z 2 wersji odkurzacza.

Najpierw ściągamy w telefonie plik z oprogramowaniem z 2 wersji - plik do pobrania Tutaj

Aktualizacja. Jest już nowe oprogramowanie które jest do 1 wersji jednak ma dodane sprzątanie strefowe 12377.apk - plik do pobrania Tutaj

Następnie w telefonie zmieniamy nazwę ściągniętego pliku na - 12126 ( ja w samsungu robiłem to za pomocą systemowej aplikacji - Moje pliki, ale można to zrobić każdą przeglądarką plików (np. es file explorer ze sklepu Google Play)

Teraz plik ze zmienioną nazwą przenosimy do lokalizacji - Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/134

Tam znajduje się oprogramowanie z wersji 1 odkurzacza, które musimy zamienić na tę z 2 wersji.

Potwierdzamy chęć zamiany plików i już. Mamy wgrane oprogramowanie z 2 wersji odkurzacza w której możemy korzystać z możliwości zaznaczenia obszaru na mapie w której odkurzacz ma posprzątać.

Wszelkie informacje zawarte w tej instrukcji są zaczerpnięte z tego forum od użytkowników: [email protected], vaG oraz Unr3al2

a także ze strony - 4pda.ru/forum

 

 

Proszę wszelkie uwagi i pytania kierować na głównym wątku, aby nie zrobił się tutaj śmietnik.

Edytowane przez zuku1786
Uaktualnienie wszystkich linków do pobierania
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuku1786  dobra robota. W związku z rozwojem dzisiaj lub w najbliższym czasie podrzucę paczki z nowymi głosami. Link umieszczę w tym poście.

Zastawiam się czy nie zabezpieczyć paczek tak by przy uruchamianiu i wyłączaniu  (power on, oraz power off) odkurzacza nie dać informacji, iż komunikaty głosowe zostały pobrane z forum miuipolska.pl - tak aby paczki te nie były sprzedawane jako opcja komercyjna w sieci. Moje doświadczenie jest takie, iż warto to zrobić jednak proszę o opinię/sugestię.

Aktualizacja 03.04.2018 godz. 22.20

Link do paczki różnych lektorów po Polsku: http://uploadfile.pl/pokaz/1407267---nudv.html

Paczki pasują do
- v1 (z zone cleannup jak i bez)
- v2.

Hasło do pliku zip: wynik działania jeden plus trzy podać słownie.

W ramach zabezpieczenie przed komercyjnym wykorzystaniem paczek komunikat dla poszukiwania robota będzie miał następującą postać: 
"Szukasz mnie? Jestem tutaj! Darmowe spolszczenie pobrane z forum miuipolska.pl."

 

Edytowane przez [email protected]
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa nic nie podmieniałem, zainstalowałem mi home z linku z pierwszego postu i włala,

Screenshot_2018-04-03-17-58-31-484_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.871279fa3f6745da55a8a2b45b856a22.png

Potem tylko woła o update :

Screenshot_2018-04-03-17-58-38-095_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.1d7ceb82a0b1a720b49475fea205706d.png

Ciężka sprawa chyba z pół godziny walczyłem zanim poszedł

Screenshot_2018-04-03-17-59-57-531_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.8a62d658b69d04b5911ffa52fa20d91a.png

i udało się dopiero przez search update w ogólnym mi home. 

Screenshot_2018-04-03-18-08-01-892_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.00f084c48436ee36a41f746bddd57b99.png

Ale działa i to chyba są oficjalne softy :) czy się mylę? 

Serwer Mainland China. Zrobiłem też  update mi home. Bangla jak zły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten nowy plugin który jakoby sam się pojawił po instalacji Mi Home w wersji 5.1.24.

Dodałem go również w instrukcji. Czy jest to wersja oryginalna, nie wiem, chyba tak.

Tak więc masz nową wersję dla V1 z obsługą odkurzania strefowego, ale czy masz też język polski?

Edytowane przez zuku1786
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuku1786 robi się śmietnik. Zrób informację na końcu posta, że dyskusje będą prowadzone w tamtym wątku, a tutaj tylko tutorial,  pliki i wszystko związane z modyfikacjami.

 

 

Prośba do moderatora o posprzątanie tych kilku postów, ale nie zamykanie tematu gdyż zawsze ktoś może coś znaleźć ciekawego i wrzucić.

Edytowane przez witek_77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np taką?

http://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

Coś musieli zablokować ponieważ mogę wgrać wersję 5.1.24 i 5.1.25 ale nie mogę połączyć się z kontem Mi (wyskakuje błąd o sieci). Wybieram China.

Mam już strefy od kilku dni ale nie mogę uzyskać tokena.

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Teraz plik ze zmienioną nazwą przenosimy do lokalizacji - Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/134"

Problem polega na tym, że nie mam w ogóle katalogu plugin i żadnych plików w nim, więc co podmienić? Utworzyłem ręcznie katalogi i wrzuciłem do nich plik, ale nic się nie zmieniło. Mi Home w wersji 5.1.30.

Edytowane przez Pozor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest już nowe oprogramowanie które jest do 1 wersji jednak ma dodane sprzątanie strefowe 12377.apk - plik do pobrania Tutaj" - to jest plik po prostu do zainstalowania czy do wrzucenia w katalog plugin ze zmienioną nazwą? 

Ma znaczenie wybrany region - Singapore i wersja softu w odkurzaczu 3.3.9_003095?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie jestem szczęśliwym posiadaczem odkurzacza mi vaccum. Po pierwszych perypetiach już go po trochu ogarniam. Teraz za to mam następujący problem. Chciałem wgrać komendy w języku polskim do odkurzacza. Z tego co wyczytałem potrzebuję numer token. Jako że miałem najnowszą wersję, nie miałem możliwości uzyskania tego numeru. Po zainstalowaniu wersji 4.3.15 przy próbie zalogowania na swoje konto pojawia się komunikat ( wybór other) couldn’tsing In, check current Network connect and try again (1-60688), przy Mainland China, pojawia się odkurzacz ale jest cały czas device offline, po naciśnięciu pobiera info, ładuje się ekran mapowania i cały czas komunikat getting info…., przy serwerze Hong Kong komunikat taki jak przy other. Przy każdym kolejnym serwerze ten sam komunikat. Próbowałem wersji z innego źródła, jest to samo.

Mi Home Wer. 5.1.24 ikona robota deflault room  mi robot vaccum offline, po jej wciśnięciu, jak wyżej ładuje się ekran mapowania i dalej pobiera info. Na innych serwerach mam info i pobiera ostatnią mapę, ale jak wchodzę w ustawienia to tylko mignie ekran i nic się nie ładuje, żadna opcja, a po wyjściu do mi Home musze na nowo logować.

Ma ktoś może jakieś sugestie jak to ruszyć? Jak uzyskać numer token? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Posiadam pierwszą wersję odkurzacza i aplikację Mi Home w wersji 5.3.19. Ikonki do sprzątania strefowego pokazują się jedynie przy ustawionym regionie na Mainland China, ale dostaję komunikat z aplikacji, że muszę wybrać lokalny serwer, i nic nie mogę zrobić. Jakaś porada? 

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

próbuję wgrać polski do Xiaowa i proces zatrzymuje mi się na sprawdzaniu statusu odkurzacza (Mi Robot Vacuum Cleaner state:).

Coś mignie na ułamek sekundu gdzie powinien wyświetlić status i wyświetla się Press any key for exit...

Telefon mam podłączony po kablu do komputera.

Zapora windows wyłączona.

Czy ta metoda działa tylko z Roborockiem?

Ktoś pomoże?

Edytowane przez Sebek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...