Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Mix2s


Christian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu zrobiłem preorder Xiaomi Mi Mix2S poprzez Aliexpress w Mi Global Store. Jest to opcja z pełną ceramiką 8gb RAM i 256ROM. Niestety jest to wersja Chińska. Odnośnie tego mam pytanie - czy wersja chińska z wgranym globalem różni się czymś od oryginalnej wersji global? Czy jest to po prostu to samo i wszystko też działa identycznie i bez zarzutu? Pytam dlatego, ponieważ zawsze mogę zrezygnować jeszcze z zakupu lub po prostu dogadać się ze sklepem, żeby wysłali mi wersję Global.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to będzie za global rom. Czy oryginalny czy fake global, taki jakiego dostawali pierwsi kupujący redmi 5 plus China z globalem. Telefon po włączeniu robił aktualizacje ktora kończyła się brickiem. Pomagała tylko metoda z testpoint. A szczerze mówiąc nie chciałbym ceramicznego telefonu otwierać. Redmi chociaż jest metalowe to i łatwiej otworzyc

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co będzie raczej oryginalny w końcu to ze sklepu Mi Global Store. Miałem do wyboru mieć wysłany smartfon od razu jak będzie dostępny i wgrać sobie samemu wersję global zgodnie z ich szczegółowymi wskazówkami gdy będzie dostępna lub oni czekają z wysyłką i sami wgrywają global gdy pojawi się. Widziałem wytyczne jak to zrobić i nie jest to trudne, ale wybrałem opcję nr2. Wydaje mi się, że uniknę dzięki temu pewnego ryzyka jak chociażby to z redmi 5+, o którym wspomniałeś. A jak będzie w rzeczywistości to dam znać jak już smarfonik do mnie dotrze. W każdym razie jestem podjarany jak małe dziecko przed otworzeniem prezentów na I komunię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie ma jeszcze dostępnej wersji global, więc niewiele by to zmieniło w moim położeniu, gdyż chińskiej wersji nie działa Youtube, Google Store i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy. Jedyna różnica, że miałbym go wcześniej u siebie, ale i tak z niego nie korzystałbym, więc to też miało duży wpływ na moją decyzję. Tydzień różnicy mnie nie zbawi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co będzie raczej oryginalny w końcu to ze sklepu Mi Global Store. Miałem do wyboru mieć wysłany smartfon od razu jak będzie dostępny i wgrać sobie samemu wersję global zgodnie z ich szczegółowymi wskazówkami gdy będzie dostępna lub oni czekają z wysyłką i sami wgrywają global gdy pojawi się. Widziałem wytyczne jak to zrobić i nie jest to trudne, ale wybrałem opcję nr2. Wydaje mi się, że uniknę dzięki temu pewnego ryzyka jak chociażby to z redmi 5+, o którym wspomniałeś. A jak będzie w rzeczywistości to dam znać jak już smarfonik do mnie dotrze. W każdym razie jestem podjarany jak małe dziecko przed otworzeniem prezentów na I komunię

Sugerujesz że to Oryginalny sklep Xiaimi na Ali?

Przecież to zwykły reseler

No wgranie Globala to nie jest trudne... jest wręcz dziecinnie łatwe  

Ja bym wybrał 1. opcję. Tel do Ciebie leci, a gdy przyleci to wgrywasz co chcesz i tyle. No ale to ja Nowi się boją, rozumiem. 

Widziałeś jak to wygląda ostatnio w nowych xiaomi? Mi5x czy redmi 5 plus? Trochę jest grzebania, nie te czasy. Kilkanaście już Xiaomi przerobilem w swoim życiu i z tego co widzę to z każdym modelem jest gorzej jeśli chodzi o zmianę softu, nawet na oryginalny global. Nawet tu na forum bardzo łatwo można znaleźć te tematy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Christian napisał:

I tak nie ma jeszcze dostępnej wersji global, więc niewiele by to zmieniło w moim położeniu, gdyż chińskiej wersji nie działa Youtube, Google Store i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy. Jedyna różnica, że miałbym go wcześniej u siebie, ale i tak z niego nie korzystałbym, więc to też miało duży wpływ na moją decyzję. Tydzień różnicy mnie nie zbawi:)

Kek. YT i GP działa normalnie, wystarczy dograć gappsy i wszystko powinno śmigać :P. Co więcej, jeżeli nawet przyjdzie Ci china dev/stable, to wchodzisz na en.miui.com, pobierasz paczkę, wrzucasz na fonika, instalujesz i masz globala, wersja fonu china i global nie różnią się od strony softu. W obu wypadkach możesz wgrać każdą z oficjalnych wersji na blokadzie BL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tpawel napisał:

Sugerujesz że to Oryginalny sklep Xiaimi na Ali? emoji4.png

Przecież to zwykły reseler

Widziałeś jak to wygląda ostatnio w nowych xiaomi? Mi5x czy redmi 5 plus? Trochę jest grzebania, nie te czasy. Kilkanaście już Xiaomi przerobilem w swoim życiu i z tego co widzę to z każdym modelem jest gorzej jeśli chodzi o zmianę softu, nawet na oryginalny global. Nawet tu na forum bardzo łatwo można znaleźć te tematy

 

Wiem, że to nie jest oficjalny sklep Xiaomi, ale zajmuje się sprzedażą tylko i wyłącznie oryginalnych produktów i ma całkiem niezłą renomę, więc myślę, że w kulki nie będą lecieć. W razie problemów zawsze można prosić o wymianę urządzenia lub zwrot pieniędzy. Ba zakupiłem w Chinach pada, który nie działał i zgłosiłem to. Nie dość, że zwrócili pieniądze to zaproponowali jeszcze, że jak go wyślę im na ich koszt, żeby mogli sprawdzić czy to jakaś wada fabryczna czy pojedynczy przypadek to zwrócą mi go naprawionego i tak oto mam i pada i kasę ;)

6 minut temu, Nezumi napisał:

Kek. YT i GP działa normalnie, wystarczy dograć gappsy i wszystko powinno śmigać :P. Co więcej, jeżeli nawet przyjdzie Ci china dev/stable, to wchodzisz na en.miui.com, pobierasz paczkę, wrzucasz na fonika, instalujesz i masz globala, wersja fonu china i global nie różnią się od strony softu. W obu wypadkach możesz wgrać każdą z oficjalnych wersji na blokadzie BL.

Ale, ale, kończmy temat zakupów, bo nie o tym jest ten dział i temacik...

Mimo wszystko dzięki za info. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi to wejdź w temat o redmi 5 plus i daj takie rady ;) to już niestety tak nie działa, a szkoda.
Za Kolegę trzymam kciuki :)
Osobiście wolałbym telefon w wersji china niż z jakimś łamanym niepewnym global romem.
Kluczowe jest pytanie, czy będzie miał OTA. Jeśli tak to będzie dobrze. Jeśli będą kombinować z odpowiedzią na to pytanie to znaczy że będzie syfmiui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel Jeżeli ktoś ma crackowany BL i lewy soft, to się nie ma co dziwić, że "nie działa". Już pomijam fakt, że masa ludzi problemy sama sobie tworzy, czy to brakiem ogarnięcia, czy też zwykłą "cebulą"... "było taniej" i ups teraz trzeba sobie za to "taniej" radzić. Na oficjalnym China wgrasz Global i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tpawel napisał:

Dlatego napisałem że wolałbym żeby już przysłali poprostu w wersji china. Na dzis na en.miui.com nie ma żadnego softu do tego telefonu,więc zanim się normalny global pojawi to się jeszcze chwilę zejdzie. @Christian kupiłeś białego 8/256?

Nie, kupiłem czarną ceramikę 8/256 bo szczerze bardziej mi się podoba. Ale biały też wygląda nieziemsko:) Ogólnie wersja Mi Mix od początku robi na mnie piorunujące wrażenie. Nie ustrzegli się kilku błędów to fakt, ale co nowa generacja to starają się wszystko udoskonalić, czego przykładem ma być podwójny aparat z ponoć nieziemskimi możliwościami. Jak będzie w realu to się przekonamy. W każdym razie patrząc na ceny Samsungów, Apple czy ostatnimi czasy także topowych Huawei wybór tego telefonu wydaje się najlepszy i najrozsądniejszy. Mogliby wsadzić AMOLED, ale nie można mieć przecież wszystkiego, a poza tym obecny wyświetlacz też daje radę:)

A właśnie i ostrzegali mnie, że może nawet miesiąc minąć, zanim będzie dostępna wersja global, także wątpię, żeby o syf MIUI chodziło.

Edytowane przez Christian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.04.2018 o 17:01, Christian napisał:

Witam,

Kilka dni temu zrobiłem preorder Xiaomi Mi Mix2S poprzez Aliexpress w Mi Global Store. Jest to opcja z pełną ceramiką 8gb RAM i 256ROM. Niestety jest to wersja Chińska. Odnośnie tego mam pytanie - czy wersja chińska z wgranym globalem różni się czymś od oryginalnej wersji global? Czy jest to po prostu to samo i wszystko też działa identycznie i bez zarzutu? Pytam dlatego, ponieważ zawsze mogę zrezygnować jeszcze z zakupu lub po prostu dogadać się ze sklepem, żeby wysłali mi wersję Global.

Pozdrawiam

Siemka ile dawałeś za wersję 8/256 black ? bo jak przeglądałem tydzień temu to wychodzilo 2500 a teraz 3100 :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wychodziło jak ja zamawiałem pod koniec marca chyba 30-tego czy jakoś tak. 786$-5$ z okazji urodzi Aliexpress =781$ po przeliczeniu na zł 2700. Jednak smartfony rozeszły się jak ciepłe bułeczki i kilka dni temu podnieśli ceny. Teraz najtaniej w Mi Global Store jest ta wersja za 3059zł... Podejrzewam, że jak nie zamówisz to za parę dni znowu może pójść do góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej chłopaki, mam pytanie. Na allegro jest aukcja mi mix 2s białego 6gb ramu 64 gb global za 2355 zł. Zastanawiam się czy to jest fejk? Z tego co widzę to "supersprzedawca" i sprzęt jest wysyłany z Chin. Uważacie, że faktycznie przyszedłby ten telefon? Nie chcę się nadziać na kolec. 

Z góry dziękuję, pozdrawiam:)

Edit: do tego w opisie widnieje case z mi mixem 2, nie wiem czy niedopatrzenie czy tak naprawdę zwykła 2 jest wysyłana. Do tego dodatki do telefonu to etui i szkło. Zbyt kolorowo to wygląda ale też się na tym nie znam. Kupowałem xiaomi już dwa razy ale nigdy w taki sposób.

Edit2: jest oczywiście też na aliexpress za 1985 zł, która opcja lepsza? Na allegro niby niektóre telefony lecą z Wielkiej Brytanii. Może bardziej się opłaca z GB zamówić? Zawsze to niby szybciej.

Proszę o info od osoby która bardziej ogarnia niż ja :)

Edytowane przez Vicodinox
Dodatkowe info, buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od kogo na Ali kupić tego mixa 2s w wersji automatic Ota?

Ani gearbest ani ibuygou.com nie mają jeszcze na stanie, więc noszę się z zakupem na Ali ale nie zamierzam się bawić w żadne wgrywanie softu, bootloadery etc.

reasumując, szukam sprzedawcy który nie wgrywa jakiś dziwnych romow. Chcę telefon z oryginalnym systemem i Ota. Język angielski wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Will5on napisał:

Panowie, od kogo na Ali kupić tego mixa 2s w wersji automatic Ota?

http://en.miui.com/download-343.html#509   - nie ma jeszcze globala na ten telefon jest tylko chinski rom. Radzilbym sie wstrzymac z zakupem. 

13 godzin temu, Vicodinox napisał:

Hej chłopaki, mam pytanie. Na allegro jest aukcja mi mix 2s białego 6gb ramu 64 gb global za 2355 zł. Zastanawiam się czy to jest fejk? Z tego co widzę to "supersprzedawca" i sprzęt jest wysyłany z Chin. Uważacie, że faktycznie przyszedłby ten telefon? Nie chcę się nadziać na kolec. 

Zobacz powyzej, oraz miej na uwadze to ze kupujac w ten sposob na allegro, calkiem mozliwe jest ze przyjdzie ci zaplacic 23% vat. Przeciez to jest identyczna sytuacja jakbys sam zakupil na aliexpress, typ za posrednictwo dolicza sobie te 400zl prowizji. 

Ludzie poczekajcie az telefon bedzie w ofercie bardziej zaufanych sklepow, dostepny bedzie oficjalny global rom itd. Ja rozumiem ze nowosc, ze musicie miec i w ogole juz teraz tutaj. Ale raz ze tam moze byc wgrane cokolwiek i moga pojawic sie problemy jak chociazby z redmi 5+. Dwa ze gwarancji w praktyce miec nie bedziecie, a trzy dodatkowe oplaty przy sprowadzaniu, stawiaja sens zakupu pod znakiem zapytania. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak jest z tym globalem?

Majfriendzi kłamią na Ali pisząc o Ota update?

napalony nie jestem na nowość, bo ten telefon nowością nie jest. Pokazany 2 miesiące temu a nadal niedostępny.

jak xiaomi tak leci w kulki to kupię inny fon. I tak od 3 lat nie mogę kupić nic od xiaomi. Wszystko za późno albo pierdylion innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to oficjalny global, dokładnie taki jaki będzie udostępniony w późniejszym czasie dla wszystkich?

Który sklep godny zaufania? Goldwaya znam, a te inne? Mi store, mi global store. Który polecacie? Niektórzy piszą o DHL że bez podatku - jak się to rozgrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_1698638.html?wid=1349303

Co sądzicie? To będzie ten global na którym mi zależy?

nie kumam różnicy w pamięci. Różnica między 64 a 128 GB to prawie 200£, to połowa ceny telefonu!

wariactwo jakieś

Jeszce jedno, czy mi mix 2s nie wspiera Google pay? Gdyby tak było to dyskwalifikuje ten fon

Edytowane przez Will5on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...