Skocz do zawartości

Google Pay /HCE NFC


kinta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Trzy pytania. 

1. Po odblokowaniu bootloadera płatności nfc nie dzialaja? Czy z powodu roota? Magisk hide nie wystarczy? 

2. Po zainstalowaniu roota, Xposed i Romu xiaomi.eu mogę z powrotem zablokować bootloader? I wszystko nadal będzie działać? (root, magisk itp) 

3. Jeśli na poprzednie pytanie odpowiedź brzmi TAK, to czy po zablokowaniu bootloadera I działającym root płatności nfc/HCE I Google Pay będą działać? 

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie działają, z powodu odblokowanego bootloadera - nie wiem czy magisk hide na globalu wystarczy ale być może tak, na xiaomi.eu działa bez żadnych kombinacji na odblokowanym bootloaderze bo ma on patche na safetynet

2. nie możesz, xiaomi.eu wymaga odblokowanego bootloadera

Edytowane przez Orjon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź.

Żebym dobrze zrozumiał. 

1. Na ROM Global po odblokowaniu bootlodera - płatności HCE/NFC/GOOGLE PAY - nie działają

2. Po odblokowaniu bootloadera za to, mogę wgrać TWRP i xiaomi.eu od ACIDa

3. Po wgraniu xiaomi.eu płatności HCE/NFC/GOOGLE PAY działają

czyli po odblokowaniu bootloadera płatności działają, pod warunkiem wgrania romu z xaiomi.eu? czy TAK?

co do odpowiedzi numer 2. bardziej miałem na myśli, że po odblokowaniu bootloadera i wgraniu TWRP oraz ROMu xiaomi.eu - chciałbym z powrotem zablokować bootloader (nie zależy mi na wgrywaniu co tygodniowych aktuaalizacji) - rozumiem, że Twoja odpowiedź oznacza, że żeby xiaomi działało i telefon się włączał na tym ROMie od xiaomi.eu - bootloader musi być odblokowany? inaczej telefon sie nie włączy, nie będzie działał, cokolwiek innego - niepotrzebne skreślić.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...