225rgnusmas

Telefon nie zawsze wysyła sms-y i mms-y.

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam problem z moim telefonem. Od jakiegoś czasu - 3 około  miesiące - mam problem z mms i sms. Otóż teleon wysyła i odbiera smsy z tym, że te, które wysyłam nie zawsze dochodzą do adresata. Widzę to po braku potwierdzenia dostarczenia w moim telefonie i z relacji adresatów, do których wysyłam. Tak co 10-15 mniej więcej nie dochodzi ale to nie jest regułą. Poza tym często po wysłaniu sms lub mms czekam do 30-40 sekund na wysłanie. A i jeszcze wazna sprawa. Gdy sms lub mms nie dochodzi to włączam i wyłączam tryb samolotów i czasem ten niedostraczony sms lub mms dochodzi. Pracowałem na globalu, wersji Stable i Dev. Najnowsze wersje - problem występuje. Niedawno wgrałem Miui Polska i również jest problem. Dziś wymieniłem w Play kartę sim i to nie pomogło. Rozmowy bez problemów, Internet również działa w porządku na danych pakietowych. Otrzymuję wszystkie sms-y i mms-y bez żadnych problemów. Mam nadzieję, że dostępne to wytlumaczylem. Może ktoś pomoże. Telefon Xiaomi Redmi Note 4 3/32 na najnowszej wersji Xiaomi Polska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz może włączone VoLTE? (Ustawienia -> Karty SIM i sieci komórkowe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze - wyłączam i potestuję. Wysyłam do żony jakieś sms i wiadomości dłuższe, które są konwertowane na mms i sprawdzam w ten sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś znów problem się pojawił. Napisałem długiego SMS i nie doszedł. Skopiowałem go wysłałem jeszcze raz i doszedł. Nie mam pomysłu. Jest to o tyle męczące, że pisząc z ludźmi gubię wątek ... Ponieważ nie wiem co ode mnie otrzymali a czego nie. 

Dziś przyszła aktualizacja przez OTA ale nie mogę pobrać jestem w miejscu, gdzie zasięg nie pozwala ściągnąć tak dużego pliku. Nie zmienia to faktu, że będąc w dużym mieście z dobrym zasięgiem problem istnieje. 

Edited by 225rgnusmas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tak miałem z MMS-ami, ale okazało się, że miałem niezaktualizowane usługi Google, po aktualizacji wszystko wróciło do normy. Zobacz też czy przypadkiem nie powyłączałeś jakiś usług należących do Google, niestety są one potrzebne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj nie wytrzymałem już i wgrałem Global Dev. 8.3.29. Zaktualizowałem wszystko i na tę chwilę problem nie występuje. Według mnie wcześniej, nie blokowałem żadnych usług. Będę miał to na uwadze o czym napisałeś. Co ciekawe właśnie to sprawdziłem - czy chodzi o to co na zdjęciu? Nie mam tego zainstalowanego jak widać. Mimo tego jak pisałem od wczoraj po instalacji Global Dev. problem z dostarczaniem wszystkich MMS nie występuje ale jeszcze pobadam - zbyt krótko jestem na Dev. aby odtrąbić sukces. Bardzo bym chciał pracować na Xiaomi Eu bardziej mi odpowiada niż global stable lub dev. który mam obecnie. Zainstalowałem te usługi wysłałem długiego sms do żony i nie doszedł ... nie kumam tego już. Wrócę do xiaomi eu. i zainstaluje te usługi - muszę znaleźć złoty środek bo szlag mnie trafi.

01:48 aktualizacja na tę godzinę - postawiłem nowy system xiaomi eu. zainstalowałem usługi operatora o których pisałeś zaktualizowałem wszystko i wysłałem na telefon żony sporo długich sms i wszystko doszło - będę testował - może będzie już dobrze i tego brakowało na romie xiaomi eu. Będę informował.

Screenshot_2018-04-01-23-54-39-445_com.android.vending.png

Edited by 225rgnusmas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apki "Usługi operatora" nie znam i nie mogę o niej nic powiedzieć, miałem na myśli usługi Google są one w całym pakiet który nazywa się "Google". To jest zainstalowane domyślnie ale niektórzy wyłączają co się da z tego pakietu żeby zaoszczędzić na baterii i pojawiają się kłopoty z SMS-ami czy MMS-ami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aplikacje Google wylaczylem. System działa bez problemu 5 może 6 miesięcy. Zostawiłem tylko Usługi Google i sklep, na globalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja tych aplikacji nie blokuję i też bieda.Poddaję się już wszystkie romy przerobiłem global global dev i xiaomi eu. Wpisywałem ustawienia punktów dostępu z samsunga żony nawet - tez jest w play. Problem nie do rozwiązania niestety dla mnie. Dzięki za pomoc i cierpliwość - nie jestem w stanie tego pokonać. 

 

Aktualizacja 03.04.2018 - 21:54 - znów jestem na MIUI Polska - najładniejszy soft moim zdaniem:) do rzeczy - ściągnąłem a właściwie wpisałem konfigurację mms i internetu ze strony Play i o dziwo cały dzień wszystko chodzi. Ustawienia punktów dostępu różniły się lekko od tego co telefon pobierał z sieci. Tak więc zobaczymy. :) Nie wiem czemu nie dodała się ta informacja do poprzedniej mimo edycji - przeprszam za to z góry admina.

Zainstalowałem lineageos i tu bez problemów ale on jest taki surowy w użyciu brrr. Wróciłem do MIUI.eu i problem co jakiś czas jest ale już nie szukam - trudno przeżyję ...

Edited by 225rgnusmas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo na T-Mobile z tymże sms bez problemu ale 90% mms muszę wysyłać po kilka razy zanim wyśle. 
Problemu nie jestem w stanie sfabrykować ale mam wrażenie że wyłączenie trybu oszczędnego i włączenie synchronizacji wraz z wifi trochę pomaga choć i w trybie "pełnej komunikacji" często mms'y nie wychodzą ;/ 
Stable 8.5, ustawienia bramek itp itd ze strony operatora i dwóch innych telefonów pokrywają się. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że może się Wam to wydać dziwne, ale otwórzcie MI Apps i zobaczcie czy są aktualizacje, jeżeli są, to zainstalujcie, uruchomcie telefon ponownie i wtedy przetestujcie.

Edited by wenazyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam problem z wysyłaniem SMS w moim telefonie. Wpisywałem już różne ustawienia apn. Otóż po wysłaniu SMS zdarza się często, że on nie dochodzi do odbiorcy albo dochodzi z opóźnieniem dość dużym. Część z nich nie dochodzi...w aplikacji SMS informacja oczekuje. Problem dotyczy softu global stable i dev i xiaomi.eu ... O dziwo dziś w akcie rozpaczy zainstalowałem lingeaos 14.1 i wszystko działa idealnie...może ktoś z Was koledzy pomoże...ma pomysł. Sieć Play. Zgłaszam do nich problem oczywiście odpowiedź winny telefon...ale skoro pracuje na lingeaos to jednak nie wina telefonu. Bardzo bym chciał pracować na miui. 

Czasami zdarza się tak, że wszystko pracuje dobrze. Jest to rzadkość. Sprawa priorytetowa dla mnie - po tekście żony a mówiłam żebyś kupił Samsunga...

Zainstalowałem global stable i potem global dev sms dochodzą ale tylko na 3g po przełączeniu na lte cyrk... zostaje na global dev i 3g wszystko wtedy pracuje ... moim zdaniem to sieć Play ... ale cóż umowa jest na 2 lata - albo zmiana telefonu albo ... 3g na xiaomi ... ten telefon mi odpowiada zostaje na 3g i czekam może kolejne softy to rozwiążą - czekac aktualizacji dev globala tylko zostało...

Widzę, że nie ma osoby, która ma podobny problem...no ostatecznością będzie wymiana telefonu, tego sobie nie wyobrażam ale strasznie to denerwuje z tymi sms...

Edited by 225rgnusmas

Share this post


Link to post
Share on other sites

W aplikacjach systemowych tylko zaktualizowały się : muzyka i downloads poza tym nic, restart zrobiłem ale problem sms wciąż jest. Jak nie włączę i nie wyłączę na chwile trybu samolotowego to niektóre się nie wysyłają - ... szlag to trafi...ale widzę, że inni użytkownicy też mają problem i w innych sieciach niż Play...  

To samo na romach stable i dev oraz miui.eu... jedynie lingeaos 14.1 pracuje z sms bez zarzutów i wysyła wszystko ale on mi strasznie nie leży.

Edited by 225rgnusmas

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, slawek.n napisał:

Mam Plusa. Żadnych problemów. SIM wymień. Przetrzyj kartę...

Mam T-Mobile i również problemy z wysyłaniem MMS-ów rzadko SMS-ów. Karta wymieniana na nową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now