ZduneX25

MIUI 8.3.29

Recommended Posts

MIUI 8.3.29

• Poprawki tłumaczenia
  • Aktualizacja MI MIX do Androida 8.0
  • ROM MIUIPolska dla Redmi Note 5 Pro / Android 8.1
  • Poprawka braku możliwości łączenia z WiFi w Note 4X
  • Poprawka losowego problemu z brakiem dzwonka budzika w MI6
  • Dostosowanie motywów do ekranów 18:9
  • Dzielenie ekranu w Redmi Pro, MI4 itp. (Android 6.0)
  • Następna aktualizacja 8.4.5 zostanie pominięta z powodu świąt w Chinach Qingming
  • Pełna lista zmian
  •  

DFG_2018-03-29-09-34-57-770x1335.png

Aktualizacja Androida w MI5

Od 8.3.2 MI5 otrzymał aktualizację do Androida 8 (testowo). Dalsze aktualizacje są dla chętnych i mogą nie być jeszcze stabilne. Nie ma obowiązku instalacji Androida 8. Istnieje możliwość powrotu do Androida 7.0 i korzystania z aktualnych wersji MIUI dla MI5 ale wymaga to full wipe w recovery. Stąd też nowe wersje MIUI dla MI5 na Androidzie 7.0 dostępne są do pobrania z linka poniżej, a nie z działu Pobierz MIUI: xiaomi.eu

Aktualizacja Androida w MI6/MIX2

MI6/MIX2 otrzymują aktualizację do Androida O (8.0). Instalacja na Android 7.1 nie wymaga wipe, aczkolwiek zalecane jest wykonanie kopii /data w TWRP (bez internal storage). W przypadku problemów powrót do poprzedniej wersji Androida wymaga jedynie instalacji 7.12.7 i przywrócenie /data w menu Restore TWRP. Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać i będą sukcesywnie i w miarę możliwości poprawiane. Do zainstalowania aktualizacji wymagane jest posiadanie TWRP 3.2 (W TWRP: Install > Install image).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82 lub Magisk.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

MI5 znowu nie dostał aktualizacji ............ ?!
Dostał.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, JacekBB napisał:

Dostał.

nie ma linka w dziale pobierz "

• MIUI: 8.3.22
  • ANDROID: 8.0
  • ROM: MI5
  • KOD: gemini
  • ROZM.: 1,3G
  • Thanks 1

1 minutę temu, JacekBB napisał:

Na oreo dostał. Na 7 nie.

no jest aktualizacja wrzucona ale z przed tygodnia 8.3.22, gdzie widzisz 8.3.29 dla oreo ?  linknij

a co to za stronka miui dedyk? widzę jakąś aktualizację wczoraj, jak często tam wrzucana jest ? teoretycznie niczym się nie różnią te wersja z tymi z tego forum ?

Edited by Viara

Czy w tym MIUI dla Redmi 4X są dostępne "zaplanowane zadania"?
Mam nowego Redmi 4X z romem Global Stable 9.2.5.0 (NAMMIEK) i tam brakuje tej opcji  ;(  - nie wiem czy jest sens pakować miui.eu jeżeli tam też nie ma już tej funkcji  ;(

U mnie wywala co chwilę yellow Page. Zgłosiło błąd.

Lipa 66384da47939bae7daf09eb5f5d28233.jpg

3 godziny temu, JacekBB napisał:

No właśnie też mam ten komunikat, nie wiem o co chodzi. Poza tym brak na pasku powiadomień, powiadomienia z what's app o nowej wiadomości, mimo że jest powiadomienie na pulpicie blokady ekranu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Wam też od kilku wydań jakby nie dzialala funkcja przypadkowe użycie ? Mój telefon szczytuje odcisk palca będąc w kieszeni.

Zrobiłem flash jeszcze raz w twrp i na razie FC yellow page nie ma.

U mnie TWRP wywala komunikat iż wersja oprogramowania może być nieodpowiednia i telefon stanie się bezużyteczny. ( Mimix)

Czy miał ktoś podobny problem? Ponadto istnieje możliwość tylko ręcznej instalacji klikając w TWRP instaluj i wskazując zip.Czy to spowoduje wykasowanie dotychczasowych danych? Czy bedzie tylko aktualizacja z 7.0 do 8.0?

od kilku miesięcy instaluje tym TWRP co tydzień i bez problemów, dopiero dziś przechodząc z wersji 7.0 na 8.0 pojawił się taki komunikat

" Dzielenie ekranu w Redmi Pro, MI4 itp. (Android 6.0) " - Świetny pomysł. Zamiast wymienić konkretne modele dać "itp." Rozumiem, że itp znaczy wszystkie modele serii Redmi i Mi?

8 minut temu, pawellabedz napisał:

Nie bo Kenzo nie ma przynajmniej nie mój ale akurat się tym nie przejmuje

To raczej wiadomo że na takiej wersji albo będzie ci wyskakiwać takie coś albo w ogóle ci się nie zainstaluje

a jaka powinienem mieć? zauważyłem jeszce podczas weryfikacji pliku komunikat brak pliku MD5?

Przed chwilą, pawellabedz napisał:

No to po co włączasz weryfikację pliku ? No najnowsze twrp jakie jest

Ale co poprawić ?

20 maja a nie maj to nie wyliczanka, tego uczą w szkole jak pisać i odmieniać dni i miesiące :/ 

2 minuty temu, pawellabedz napisał:

No to po co włączasz weryfikację pliku ? No najnowsze twrp jakie jest

Ale co poprawić ?

najnowsze twrp, tak jaka wersja? kiedyś ściągnąłem jakąś najnowszą  i nie działał ekran dotykowy

5 minut temu, pawellabedz napisał:

Boże drogi a czy to jest strona o ortografii czy o romie na smartfony ?

Nie wiem jaka jest najnowsza wersja na mi mixa bo go nie mam ale zdaje mi się że 3.2.1 coś poza tym masz oficjalne twrp

a jaki może mieć wpływ wersja TWRP na instalację? dotychczas śmigało ( wykonałem dziesiątki aktualizacji na obecnym TWRP) a teraz nagle oprogramowanie nieodpowiednie do tego telefonu?

Przed chwilą, pawellabedz napisał:

To nie windows że na 7 odpaliłeś gierkę która ci chodziła na xp albo na 98 :P tutaj nie za bardzo masz kompatybilność wsteczną jeśli chodzi o twrp

no dobra gdybym spróbował na obecnym TWRP klikajac instal z pliku utracę wszystkie dane? telefon wstanie jak nowy czy zaktualizowany

1 minutę temu, SQTER72 napisał:

no dobra gdybym spróbował na obecnym TWRP klikajac instal z pliku utracę wszystkie dane? telefon wstanie jak nowy czy zaktualizowany

Nowe system potrzebuje nowszego TWRP. Przyjmij to po prostu: zaktualizuj TWRP, potem system - to parę minut roboty.

• Like 1

29 minut temu, pawellabedz napisał:
38 minut temu, MST napisał:

Mi Note2 8.0 strasznie zamula :P

U mnie jest normalnie

Np dźwięki powiadomień, dźwięki systemowe (to pikanie) lubi zacharczeć. Aplikacje długo się odpalają. Telefon budzi się z opóźnieniem. 

Global u mnie zapierniczał w porównaniu do tego softu. Muszę chyba logcata sprawdzić, bo takie rzeczy jak autostart itp, to zawsze kontroluję. Jedyna modyfikacja u mnie to Magisk, aktywny finger print reader, Moduł czarny YT z magiska. bo to jest must have dla mnie.

Edited by MST

Guest
This topic is now closed to further replies.