leonov

MIUI v5 (KK 4.4.4) PL SGS3

Recommended Posts

Czy komuś się udało zainstalować jakiś kernel na 4.9.25 ? Boefla instaluję i telefon wisi na logo MI...

Tyle się mówi, miui wymaga specyficznych zmian w ramdisku, nie zmienisz kernela na inny, bo (w przypadku s3) one dawno nie wspierają już tych zmian.

Tyle się mówi, miui wymaga specyficznych zmian w ramdisku, nie zmienisz kernela na inny, bo (w przypadku s3) one dawno nie wspierają już tych zmian.

A dziękuję za informację. Pierwszy raz chciałem wgrać inny kernel ... już od lat używam miui natomiast nigdy nie zmieniałem kernela ;)

A można dodać jakąś partycję swap do SGS3 ?

Pozdrawiam

Ten port tu bazuje na slim 4.4,więc musisz w wątku o slim poczytać czy Kernel wspiera, ale na pewno tak.

• Like 1

poczekaj na 4.10.17 może będzie ok.

No i poczekałem, pobierała się 2 dni  :shock: , po wgraniu telefon się uruchomił  :mrgreen: ale ... niestety nie można zmienić języka  :mad: , jeszyki są do wyboru ale po wybraniu polskiego (na liście są dwa) polskiego brak  :mad: , byle do grudnia będzie nowy fon, tylko muszę poczytać jaki wybrać żeby nie było problemów z MIUI.

Możesz zrobić zrzut ekranu z wyborem języka z Ustawienia - Język, klawiatura, głos?

Wysłane z MI4

Zrobiłem , ale nie mogę znaleźć tych zdjęć. Podpowiedz, gdzie je znaleźć?

W galerii ich nie widać , a i w file explorer ich nie mogę znaleźć. Na pewno zrzuty robię, bo na ekranie jest wiadomość , że zrzut został zrobiony.

Dziś dostałem 4.10.24 i dalej to samo.

@Acid

Sorry ale komunikat , który się wyświetla informuje, że nie może zapisać zrzutu. Nie wiem dlaczego. Zmieniałem już pamięć wew. i zew. zapisu i dalej to samo. Może coś trzeba zmienić w ustawieniach, ale nie wiem gdzie.

Edited by pisy3

@Acid

Zrobione innym tel.

Klawiatura jest OK. Działa normalnie.

post-3941-1414149362,0501_thumb.jpg

Edited by pisy3

Dziś dostałem 4.10.24 i dalej to samo

Wait... what??

Chwila chwila... a to jakim cudem skoro ja jeszcze nie zrobiłem multilang dla SGN2? Z tego co widzę, to jest .23 i to ten będzie po weekendzie. Można wiedzieć co tak naprawdę instalujesz? Nazwa pliku wszystko wyjaśni.

@Acid

miui_ota_nian_n7105_4.10.17_4.10.24_72d4855fc3_4.4.zip

Polecisz mi, który zainstalować?

Ten wziąłem z XDA.

Daj mi namiar na dobry potr weekendowy.

Edited by pisy3

lol... wybacz, że teraz pojadę ale... no muszę.

Jesteś na miuipolska tak? To czemu nie zajrzysz na stronę MIUIPolska do działu pobierania tylko lecisz na byle XDA?

Może u nas jest Note 2 co?

Ja już zacząłem przeglądać swój skrypt w poszukiwaniu błędu a Ty nawet od samego początku nie wspomniałeś jaki w ogóle rom masz. No jakim cudem na tym miui_ota_nian_n7105_4.10.17_4.10.24_72d4855fc3_4.4.zip chcesz mieć polski co?

Przecież to rom Chiński i tam jest tylko EN/CN. A to, że masz polski to pewnie korzystasz z more locale albo ten rom ma frameworka multilang to te opcję się pokazują. Ale faktycznie tam za grosz polskiego!

A wystarczy wgrać nasz multilang i tyle.

• Like 1

@Acid

Nie ma sprawy  :oops:. Jak to mówią tonący brzytwy się chwyta.  Jednak pierwszym, który instalowałem jest: miui_nian_n7105_4.8.18_588b7e9e4a_4.4

I tam nie było problemu z j.polskim. Następne to były weekendowe updates. Ten co podałem w poście wyżej to dzisiejszy.

Ok sorrki za problem.  :oops:

Dzięki za pomoc.

Edited by pisy3

Ok ale ten 4.8.18 to skąd pobrałeś? Z XDA? Na XDA jest taka moda, że pobierają rom chiński i wkładają tam parę rzeczy. Ale nie jest to rom o poziomie naszego multilang. Chyba, że nian jakoś sklecił multi.

Jego stary rom miał pl, bo podebrał moje komendy z patchromu jak dodawać języki i dodał Twoje rego, a na githubie już go nie ma.

Szkoda. Dlatego ludzie kombinują coś na boku. Fajny ROM szkoda, że niedokończony.

Edited by pisy3

Czy przy przejściu z 4.9.25 na 4.10.24 jest wymagany full wipe ?

edit: Nie trzeba ;)

Edited by Crunck

działa wam wsm tool na tym romie? chcę zegar centralnie i lipa :/

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Nie, bo na nowszych wersjach mitools nie dziala, mitools ma stary kod, a miui swój zaktualizowało. Te funkcje nie działają na żadnym telefonie z nowszym miui.

Jak dobrze rozumiem nawet wsparcie portów dla S3 się zakończyło, tak?

Obecnie mam starego 4.1, chciałem zmienić, ale z tego co widzę to w 4.2 i 4.4 nie działają rozmowy przez BT, zgadza się?

To niestety jest dla mnie niezbędne, dlatego pytam.

Tak btw. kto jest autorem 4.4 zamieszczonego na miuipolska? To jest ten sam ROM co tu?

Z nazwy pliku wynika, że nie, tylko pytanie co ma jeden czego nie ma drugi? :)

Edited by Michacy

zamiast wsmtool jest moduł xposed anuer który daje nam możliwość zmiany na pasku, to tak informacyjnie 2385751e56873fd4b0c5499b721f767b.jpg

a.. i jeszcze pytanie

gdzie wyłączyć te cholerne komunikaty sieciowe które nekaja przy 2G?

Edited by Janko

inny działa prawidłowo, a ten miui mimo że kombinowałem, przeniosłem muzykę na sd dalej ten problem występuje :/

a więc zrobiłem tak :

pobrałem odtwarzacz miui z xda

rootexplorerem wywalilem odtwarzacz z system/priv-app i wsadzilem pobrany z xda. nadałem uprawnienia i efekt jest taki że wszytko działa prawidłowo :)b582e78dfa005571d8f21df41b352b29.jpg09fdaa1d619622d3afd74ea5c81d6a99.jpgcbdddebbe6c59c669b5150e2f71951c4.jpg

zamiast wsmtool jest moduł xposed anuer który daje nam możliwość zmiany na pasku, to tak informacyjnie 2385751e56873fd4b0c5499b721f767b.jpg

a.. i jeszcze pytanie

gdzie wyłączyć te cholerne komunikaty sieciowe które nekaja przy 2G?

zna ktoś sposób na wyłączenie wspomnianych komunikatów ?

Guest
This topic is now closed to further replies.