leonov

MIUI v5 (KK 4.4.4) PL SGS3

Recommended Posts

Witam, założyłem nowy wątek żeby nie zaśmiecać tematu dotyczącego MIUI v5 (JB 4.2.2) PL SGS3.

Wgrałem ostatnią wersję tj. Android: 4.4 | MIUI: 4.8.15, wszystko ładnie tylko, pojawił się nowy obiekt tj. kółeczko ze zawiniętą strzałką !? 

Po rozwinięciu na 4 daje opcje przycisków home, back, menu i home hold, po dłuższym przyciśnięciu są opcje z fizycznego przycisku Power.

Pytanie jak się tego pozbyć ? w ustawieniach nie widzę takiej opcji.

Jednak nie wszystko działa, rom wgrywałem w nocy i niby wszystko OK, ale rano nie można było nawiązać żadnego połączenia, przywróciłem ostatnią kopię wersji 4.2.2 i wszystko jest OK. 

A masz rom pobrany ze strony MIUI Android 4.4.4 ? bo ten mi nie działał, a natomiast rom do testów od ZduneX25 Android 4.4.2 działa !

A masz rom pobrany ze strony MIUI Android 4.4.4 ? bo ten mi nie działał, a natomiast rom do testów od ZduneX25 Android 4.4.2 działa !

a gdzie ten wspimniany rom ? bo mi ten hula ale mam na nim problemy a inne wersje z kolei nie czytają mi kartu 64GB  nie wiem czemu

Nadal szukam rozwiązania Do "wszystko ładnie tylko, pojawił się nowy obiekt tj. kółeczko ze zawiniętą strzałką !? 

Po rozwinięciu na 4 daje opcje przycisków home, back, menu i home hold, po dłuższym przyciśnięciu są opcje z fizycznego przycisku Power.

Pytanie jak się tego pozbyć ? w ustawieniach nie widzę takiej opcji."

Już to wyłączyłem, Opcje > Stock Setting > potem druga opcja (znaki chinskie) > Mi-POP - wyłączyć ;-)

Edited by leonov

Pokazało rano że jest aktualizacja 4.9.11,  ale przez OTA nie działa  :???: , pobrać nie można bo nigdzie takiej wersji nie ma  :shock:

Na stronie http://en.miui.com/ nie ma nawet obecnej 4.9.5  :shock:  ostatnia jest 4.8.29  :shock: Aktualizacja przez OTA  pobiera plik coś koło 300 kB, ale przy instalacji wywala błąd status 7. 

Edited by leonov

Dzisiaj na serwerach miui pojawiła się wersja Version: 4.9.13 (V5), ale pobieranie to tragedia !

Dzięki, ale jest to samo co z wersją która wykrywa mój telefon, podczas instalacji status 7  :mad: , może człowieka trafić z tymi wersjami CWM, może powinni do każdego romu dodawać odpowiednią, mojej obecnej nie zmieniałem już daaawno ! zresztą ZduneX25 według twojej sugestii żeby nie zmieniać  :mrgreen: .

Moja sugestia była pod moje porty, bo każdy na niej zadziała od 4.1 po 4.4. Co @nian na wyczyniał w swoim porcie to ja nie wiem, tu już musisz kombinować albo pytać autora.

ZduneX25 , pomożesz w sprawie MMS ? nie mogę wysłać !? cały czas mam "oczekujące" .

APN'y polskie są i do MMS i do internetu, internet działa a MMS nie ! zauważyłem że w APN'ach dla MMS są dwa dla Plusa, Plus MMS i PlusGSM MMS.

Może w tym jest problem ? 

Teraz sprawdziłem, w /system/app nie ma aplikacji do mms,  do sms zresztą też ? czy tak ma być ? 

Edited by leonov

Zaraz zainstaluje i sprawdzę, bo na tym najnowszym KK, bateria poleciała mi z 70% do 7% w dwie godziny  :shock:

A ma ktoś taką sytuację, że próbuje odpalić np. wiadomości pasek powiadomień robi się czarny (oznaka odpalonej apki) a na ekranie nic się nie dzieje. To samo z innymi aplikacjami. Np telefon (dialler) niby się włączył ale na ekranie widać dalej pulpit u góry czarny pasek powiadomień, (czyli aplikacja włączona) a ja mogę do kogoś zadzwonić wiedząc, gdzie należy dotknąć. Po prostu nie widać włączonej aplikacji tylko pulpit a aplikacja jest jakby w tle. Zaczyna mnie to denerwować. 

Witam,

Mam problem, wgrałem ostatnią dostępną wersję romu MIUI 4.10.10 na Samsungowy rom 4.3, wgrałem CMW z menu wybrałem przygotowanie do instalacji nowego romu, wgrałem rom i teraz telefon uruchamia się na chwilę do konfiguracji po cym następuje restart i tak wkoło. Macie jakieś wskazówki co zrobiłem źle? 

Próbowałem, nadal to samo, chyba żeby to zrobić dwa razy pod rząd?!

Wgrałem starszą wersję 4.9.25 i ruszyło, prawdopodobnie problem jest z romem 4.10.10

Edited by Zenek

Potwierdzam wersja 4.10.10 ma FC zaraz po włączeniu, zaraz będę próbował z innym kernelem  :mad: , trzeba sprzedać telefon albo pożegnać się MIUI  :???: 

Na krenel boeffla-kernel V6, jest to samo, raczej skopany ROM, od jakiegos czasu jestem zmuszony do CM11  :sad:

W akcie "desperacji" próbowałem już Smartisan OS, oraz Color OS  :geek: , niestety nie było za dobrze  :shock: .

Po co zaraz sprzedawać telefon?! Wgraj starszą wersję i poczekaj na 4.10.17 może będzie ok.

Ja czekam na MIUI na Samsung Galaxy S5 :) więc mam gorszą perspektywę na oczekiwanie :)

Edited by Zenek

Na wersji 4.2.2 nie działa aplikacja do mojego smartwatch, dlatego używałem 4.4.x ale te blędy ....

ZduneX25 , pomożesz w sprawie MMS ? nie mogę wysłać !? cały czas mam "oczekujące" .

APN'y polskie są i do MMS i do internetu, internet działa a MMS nie ! zauważyłem że w APN'ach dla MMS są dwa dla Plusa, Plus MMS i PlusGSM MMS.

Może w tym jest problem ? 

Teraz sprawdziłem, w /system/app nie ma aplikacji do mms,  do sms zresztą też ? czy tak ma być ? 

Wywal wszystkie APN od MMS oprócz PlusGSM MMS i spróbuj wysłać ponownie, mi to pomogło, można wysłać i odebrać mms.

Guest
This topic is now closed to further replies.