Skocz do zawartości

Zwis totalny.


Bambek1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie problem zaczął się jak próbowałem odebrać połączenie. Przesuwałem zieloną słuchawkę ale połączenie nie było odbierane tylko napis "trwa odbieranie połączenia". Nie mogłem też oddzwonić bo ekran robił się czarny w momencie próby wybrania numeru.

Zrobiłem "uruchom ponownie" telefon odpalał się około 3-4 minut jakby po instalacji jakiejś aktualizacji. Jak się w końcu odpalił wyświetlił się komunikat "System nie został uruchomiony" i do wyboru miałem "OK" lub "Czekaj". Niestety aparat na żadną opcję nie reagował.

Nacisnąłem znowu przycisk włączenia na kilka sekund aby zrestartować ponownie, pojawił się ten czarny ekran z 4 ikonkami do wyboru. Tapnąłem w uruchom ponownie i wtedy ikonki rozjechały się na boki.

Został czarno delikatnie jednolicie podświetlony ekran z fragmentem podpisu jednej ikonki wystającym zza ramki. Telefon nie reaguje na żaden przycisk, nie reaguje na ładowarkę, podłączenie do komputera, nic. Zero.

Nigdy przez rok nie było z nim najmniejszych problemów. Wszystko zawsze działało jak trzeba. telefon nie upadł nie zmarzł nie był zalany.

Gdy próbuję zadzwonić na kartę w nim umieszczoną jest sygnał ale słuchawka jest martwa, nie dzwoni i nie odpala wyświetlacza.

Poradzicie coś na ten problem, czy czekać aż zeżre baterię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrestartował się jak napisałeś.

Wywalił najpierw komunikat: "funkcja odnajdywania urządzenia została niespodziewanie zamknięta" i drugi "Proces system nie odpowiada. Czy chcesz go zakończyć? Czekaj. OK."

Niestety nie reaguje na żadną opcję.

Ekran  świeci ale na dole jest ramka z komunikatem i nic nie można zrobić.

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

A vol+ i power?

Nie działa. Tkwi zawieszony na tym ekranie.

Daje radę resetować przy pomocy kombinacji 3 klawiszy vol+vol-power ale ciągle po uruchomieniu jest komunikat "proces system nie odpowiada".

P.S. Jakieś jaja z tym telefonem. Nagle po nie wiem już może piątym albo siódmym resecie po kolei odpalił jak nowy i wszystko zadziałało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że trochę majty mi pożółkły. Zgrywam wszystko na kompa z tego dziada...

Dziękuję Ci z całego serducha Kolego Orjon za podpowiedzi jak zresetować fona.:-D

Ale jakaś przyczyna tego stanu rzeczy musiała być. Czy to zwiastuje jakieś problemy?

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak sytuacja uratowałeś fona?

Ja swojego wtedy resetowałem może z 8-10 razy raz po raz (nie pamiętam dokładnie) aż w końcu po którymś wstał. Póki co działa normalnie, tzn. normalnie może nie do końca bo nie odgrywa dzwonków przypisanych do kontaktu (raz odgrywa przypisany 3 razy ogólny losowo) ale da się użytkować.

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba identyczną sytuację.
Po instalacji wersji xiaomi.eu_multi_hm4pro_8.4.26_v9-6.0 telefon jakby dostał obuchem przez głowę.
A dokładniej:
- Włącza się kilkanaście minut, podobnie jak po aktualizacji.
- Po włączeniu systemu, działa przez jakieś 20 sekund, następnie przestaje reagować.
- Czasem wyświetli się komunikat, że proces system nie odpowiada (opcja OK i Czekaj, na które system już nie reaguje).
- Telefon mogę wyłączyć przez przytrzymanie Power przez 10 sekund. Ewentualnie z wciśniętym Vol+, aby przejść do Recovery.

Wróciłem do wersji 8.4.12 (tę miałem ostatnio), ale problem się powtarza.
Wyczyściłem Cache i Dalvik, też nie pomogło: proces com.android.phone przestał działać, potem com.android.ui przestał działać itd, przy tym niekończące się restarty.

Dam mu jeszcze chwilkę i do ustawień fabrycznych go cofnę, chyba, że ktoś ma jakiś pomysł?

// edit
Musiałem 2 razy w TWRP przywracać do fabrycznych ustawień (reset Data, Cache i Dalvik) za pierwszym razem błąd dalej się pojawiał, jakby w ogóle nic się nie stało (?!?), za drugim razem, przywitał mnie ekran wstępnej konfiguracji, logowania na konto xiaomi, google, przywracanie ustawień itd.
Wygląda na to, że teraz system działa poprawnie.

Edytowane przez tewux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...