Jump to content

Brak LTE+ w Orange

Recommended Posts

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem xiaomi mi6. Niedawno zmieniałem sieć z virgin mobile w której non stop miałem LTE+ (mieszkam w centrum Krakowa) a teraz w orange gdzie bym nie był mogę liczyć tylko na LTE, dodatkowo jakis 1 km od domu mam nadajnik LTE ale nie mogę się do niego podłączyć i mam tylko h+ ale będąc pod samym nadajnikiem bez problemu mam LTE ale to już swoją drogą. Zależy mi na tym LTE+... Ma ktoś je w Krakowie na mi6? Oczywiście w sieci Orange bo w virgin i plusie bez problemu LTE+ łapałem. Ustawienia apn zgodnie z instrukcją na ustaw.orange.pl ale wtedy już w ogóle straciłem Internet i musiałem przywrócić domyślne ustawienia apn. Ktoś ma jakiś pomysł? 

Edit: rom to global 9.2.3.0 oparty na Oreo

Pozdrawiam

Edited by SzymonN

Widzę że temat stoi w miejscu więc podbijam... Według orange to wina telefonu i braku pasma 800 jednak średnio w to wierzę bo wokół nawet nie mam takiego nadajnika o centrum już nie mówię... Nikt w środku miasta nie uruchamia wsiowego LTE. Uzyskał ktoś w ogóle LTE+ w orange na xiaomi mi6?

W orange równiez NIGDY nie widziałem LTE+ ! Też o tym pisałem. Za to w PLAY i PLUS bez problemu. Jest też druga strona medalu. Zwykłe LTE w ORANGE jest szybsze niż LTE+ w PLAY i PLUS :) Przynajmniej u nas tak jest. Z PLAY wyciagałem DO 15mb/s a z plusa max 60mb/s. Z orange około 80mb/s. Oczywiście mówię o Pszczynie teraz. Żona ma Leeco Le Pro 3 z pasmem 800mHz i również w orange nie było agregacji pasm, a teraz w PLUSie ma bez problemu.

@SzymonN w MIUI 9.2.3.0 w Plushu oraz w Ornage brak LTE+, być może działa a tylko brak oznaczenia. W MIUI 8 wszystko działało (miałem wtedy jeszcze w Play) wyświetlało LTE+, zmieniłem operatora oraz poszła aktualizacja i + zniknął. @witek_77 powiedz mi jakie masz MIUI z karta Plus. Interesuje mnie informacja, czy wyświetla Ci się znak "+" przy LTE.

@tpawel Akurat te 80 mb/s w Orange na zwykłym LTE jest możliwe... na otwarciu mistore w serenadzie robiłem takie wyniki bez problemu. Z tym że w szkole non stop mam 3g w domu podobnie i jest to dość uciążliwe :( Często też mam LTE na full i brak internetu  (Nie wiem skąd się to bierze ale dziś miałem taką sytuację przy ul. Kalwaryjskiej). Play dziś wprowadził nową ofertę na kartę i najprawdopodobniej zmienię operatora... Cóż fajna oferta od Orange ale niestety jest zbyt dużo "czarnych dziur"... przynajmniej w moim wypadku. @eML Mam kartę Plusa i łapię na niej LTE+ (miui global 9.2.3.0)

Dorzucam speedtest na dowód (niestety może 3 takie miejsca w KRK gdzie mam takie wyniki)

test.jpg

Edited by SzymonN

Wiem że jest możliwe, ale on napisał że ma teraz, w szczycie 80Mb/s. Co by oznaczało że jest sam na nadajniku bo max lte1800 przy 15MHz, mimo2x2 i 64qam to laboratoryjne 105Mb/s

A to pasmo Orange dzieli z T-MOBILE. No nie uwierzę dopóki speedtesta nie zobaczę

O tej porze to ja mam w porywach 5Mb/s

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...