Jump to content

Mi WiFi Router 3G wolne transfer przez USB


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem router tak jak w temacie. Wgrałem do niego oprogramowanie Padavan (3.4.3.9-099_e58fdd7). Urządzenie posiada port USB 3.0. Mam podłączony dysk także z USB 3.0. Gdy kopiuję coś na dysk to prędkość wynosi średnio 15MB/s (15 megabajtów/s). Natomiast gdy kopiuję z dysku na komputer to prędkość wynosi ok 28MB/s. Dodam że jak dysk mam podłączony pod 3.0 w komputerze to zapis jest w okolicach 100MB/s. Komputer z routerem jest podłączony kablem lanowym. Prędkość połączenia wynosi 1Gb/s.Czym może być spowodowane to że taka niska prędkość odczytu i zapisu jest?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Phil_ips napisał:

Kopiuje przez WiFi czy LAN? W przypadku WiFi to bardzo przyzwoite parametry, w przypadku LAN słabiej ale bez dramatu. Router mimo wszystko nie jest dyskiem sieciowym.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
 

Kopiuję przez LAN. Wzorowałem się tym filmem ale nie mogę uzyskać takich prędkości. Podczas kopiowania (po wyłączeniu ograniczenia zuzycia ramu) ram routera jest wykorzystywany prawie w 100%. Czytałem gdzieś że dysk powinien być sformatowany nie w ntfs tylko w ext3 albo 4 (format dla linuxa). Może to pomoże

Link to comment
Share on other sites

Kopiuję przez LAN. Wzorowałem się
ale nie mogę uzyskać takich prędkości. Podczas kopiowania (po wyłączeniu ograniczenia zuzycia ramu) ram routera jest wykorzystywany prawie w 100%. Czytałem gdzieś że dysk powinien być sformatowany nie w ntfs tylko w ext3 albo 4 (format dla linuxa). Może to pomoże
Pamiętaj, że router nie jest dyskiem sieciowym. Na różnice w transferach ma wpływ wiele czynników. Choćby długość i jakość skrętki.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję jeszcze podłączyć pod drugie gniazdo routera laptop i zobaczyć jaka będzie prędkość pomiędzy urządzeniami podczas kopiowania. Na obu urządzeniach jest dysk SSD także nie powinny być one wąskim gardłem

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kumpel_ napisał:

Mógłbyś podać jakiś tutorial do wgrania padavana na ten router?


 

Router bardzo fajny, modny i, co najważniejsze, ma porty 1 Gb/S i USB 3.0, co za swoją cenę czyni go doskonałym доамшним routerem. Ale chińska firmware nieco psuje go, nie pozwalając ujawnić wszystkich talentów routera na 100%, nie ma możliwości zrobić print-serwer VPN, monitoring itp. Wszystko to jest możliwe w firmware tego routera ios ASUS.


1 – Włącz router i wpisz hasło administratora i hasło do WiFi (12345678 – przykład)
2 – Przechodzimy na stronę i pobierz oprogramowanie dla deweloperów - http://www.miwifi.com/miwifi_download...
3 – Przeszywamy router Xiami mi 3G ios developer.
4 – Pobierz plik bin w celu uzyskania dostępu SSH. Aby to zrobić, należy przejść do linku - http://d.miwifi.com/rom/ssh wstępnie po zarejestrowaniu router. Nie zapomnij zapisać hasło "root" ze strony serwisu.
5 – formatujemy USB, kartę pamięci na FAT32. Ilość nie więcej niż 8 Gb. Kopiujemy do katalogu głównego karty plik miwifi_ssh.bin.
6 – WYŁĄCZAMY zasilanie routera. Włożyć karty pamięci flash USB do portu USB routera. Spinacza зажимаем przycisk RESET. Podłączamy zasilanie. Kiedy pomarańczowy LED zacznie mrugać, macierzyńscy przycisk RESET. Czekamy 2-3 minuty.
7 – Za pomocą kabla Ethernet podłączamy router do laptopa lub komputera. Podłączyć kabel do portu LAN routera. WiFi wskazane w nim wyłączyć.
8 – Należy upewnić się, że w ustawieniach karty sieciowej zainstalowane DHCP otrzymywać automatycznie adres IP.
9 – Pobierz PuTTY - https://www.chiark.greenend.org.uk/~s... . Otwieramy PuTTY, adres IP – 192.168.31.1 port pozostawiamy 22. Login root hasło na miejscu http://d.miwifi.com/rom/ssh
10 - Przechodzimy na stronę -http://prometheus.freize.net, na którym na доскачать VMware Workstation Player (http://www.vmware.com/go/downloadplayer/ ) i obraz maszyny wirtualnej (https://yadi.sk/d/6EpD2EpHmB82o).
11 – Ustawiamy VMware Workstation Player
12 – Uruchomić maszynę wirtualną, pobraną i разархивированную wcześniej.
13 - login user - user hasło
14 – wybieramy opcję numer 4 MI3G
15 - jeśli występuje błąd ponownie uruchomić VMware i znowu wybieramy opcję numer 4 MI3G
16 - Wybieramy opcję 3 - zebrać TOOLCHAIN
17 – Po udanej kompilacji kliknij opcję 4 "Zebrać Firmware"
18-na Początku wybrać WSZYSTKIE skórki – ustęp 2
19 – Teraz zbieramy FIRWARE – pozycja numer 4. Procedura trwa do 20-30 minut. (powinno być pozycja nr 3, film czas 5:40)
20 – Sprawdzić czy wszystkie zebrane i czy wszystko jest ok.
21 – KONIECZNIE wyłączyć WiFi jeśli jest włączony – włączamy tryb "W samolocie". Powinno być tylko jedno połączenie kabla Ethernet.
22 – naciskamy 4 – "Flash Firware".
23 – na pytanie, czy słuszne dane 192.168.1.1. ADMIN ADMIN – odpowiadamy – "Aktualizuj dane" (2)
24 – Wpisujemy IP 192.168.31.1
Login – root
Hasło – hasło, które od swojego routera http://d.miwifi.com/rom/ssh
25 – Tworzenie kopii zapasowych wszystkich kluczy – Y
26 – Na pytanie "Dane mogą się różnić dla kolekcjach firmware, to jest w porządku" nadal migać? - odpowiadamy – Y
27 – Po zabiegu firmware u routera zmienić IP – 192.168.1.1
Login – admin
Hasło – admin
Sieci WiFi będzie się nazywać ASUS, a hasło do niej 1234567890

Oto w ten sposób w bardzo krótkim czasie router staje się super routerem. Z doskonałą i stabilną ios i ogromnymi możliwościami! 

Edited by iborkim
instrukcja z YouTube w punkcie 19 zamiast pozycja nr 4 powinno być pozycja nr 3 (film czas 5:40)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...