Skocz do zawartości

Brak możliwości skopiowania softu na telefon


Mrokus95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Próbowałem dzisiaj swoich sił z instalacją softu Miui Polska na moim note 3. Sugerowałem się filmikami na yt. Krok po kroku. Odblokowałem Bootloadera, zaistalowałem TWRP. Problem pojawił się w momencie gdy powinnienem zgrać obraz softu do pamięci telefonu. Nie mogę skopiować żadnego pliku na pamięci telefonu (widzę telefon w menu Mój komputer). Wyskakuje błąd, że utracono połączenie lub urządzenie zostało odłączone. Przez to też nie jestem w stanie dokończyć instalacji. Sytuacja jest tym dziwniejsza, że po zrobieniu reboot systemu mogę normalnie kopiować pliki na telefon. Ma ktoś pomysł co zrobić by w końcu udało się zainstalować ten soft? Pomyślałem o kablu OTG z wejściem USB C. Ale może jest inne wyjście ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację, ta kombinacja skutkuje tylko restartem telefonu :( Powiedz mi jeszcze co rozumiesz poprzez "Zrebootuj go do twrp jeszcze raz i dopiero zgraj soft." Cały cykl instalowania systemu robiłem już 2 razy i niestety zawsze ten sam błąd.

Proszę też o odpowiedz czy użycie wspomnianego przeze mnie wcześniej kabla OTG załatwi sprawę ?

Edytowane przez Mrokus95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, byś zrobił w TWRP reboot -> recovery i dopiero po tym jak się znowu TWRP pojawi zgrać ta paczkę z systemem na telefon.

Zainstaluj TWRP raz jeszcze. Zrób format data (z poziomu menu Wipe -> na dole Format Data), jeśli będzie błąd to cofnij się do głównego menu twrp, zrób reboot -> recovery i jak się odpali twrp ponownie to zrób raz jeszcze format data i jak pójdzie to zgraj ROM i go zainstaluj.

 

Kabel może też pomoc, ale spróbuj wpierw tego co wyżej napisałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało po poradzie Oriona. Rzeczywiście za pierwszym razem wyskoczył błąd ( czerwone wersy) ale przy cofnięciu się do menu i zastosowaniu Twojej porady po drugim razie bez problemu udało mi się zapisać system w pamięci telefonu i zainstalować go :) Wielkie dzięki ! 

Mógłbyś mi powiedzieć czy w razie gdybym chciał zainstalować aktualizację to muszę robić też te wszystkie kroki od początku? Tak jak przy instalacji systemu po raz pierwszy, czy jest jakaś skrócona procedura ?

Edytowane przez Mrokus95
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację tylko instalujesz przez TWRP bez zupełnie niczego (żadne wipe) - wybierasz plik i instalujesz, potem reboot system.

ściągasz update -> reboot do TWRP -> instalacja aktualizacji bez wipe -> reboot system

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, mam nadzieję, że się uda :D Teraz pora przetestować ten soft. 

Mam ostatnie pytanie i później można zamknąć temat. Czy w wypadku gdyby nie spodobał mi się ten soft to system global instaluję tak samo jak ten ? Tylko zamiast paczki z xiaomi.eu daję tą globalną ? Tzn, robię to TWRP i później wrzucam system jak wczoraj ?

Orjon, dzięki jeszcze raz za cierpliwość i pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tak, tylko musisz do tego dograć jeszcze lazyflasher bo inaczej tel z TWRP na pokładzie się nie odpali na globalu. http://oocca.mizure.net/~orjon/xiaomi_tools/lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip

Reboot do TWRP -> Wipe i przesuwasz suwak na dole -> cofasz się i instalujesz soft i potem lazyflasher -> reboot system. Powinno zadziałać, jak nie zatrybi to wgrywasz przez miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...