Skocz do zawartości

MI NOTE PRO nie wykrywa sieci komórkowej i problem z instalacją MIUI Polska


Twardy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Od razu na wstępie podziękuje wszystkim "mądralom", "alfom i omegom" itp z odpowiedziami typu "skorzystaj z googla" bądź "patrz na instrukcję" lub "skorzystaj z opcji wyszukaj". Za stary jestem na użeranie się z głupkami.

Z mojego Mi Note Pro korzystałem dobrze ponad 2 lata bez aktualizacji softu itp. Zamówiłem go na alledrgo od chłopaczka, który siedział w Chinach i wysyłał telefony już z zainstalowanym MIUI Polska, więc nigdy nie musiałem w nim grzebać. 

Ostatnio jednak pojawił się problem. Telefon po kolejnym restarcie niestety przestał rozpoznawać sieć. Od razu powiem, że sytuacja jest taka sama na obu slotach sim. Karta sim jest ok, testowane na innym telefonie.

Myślałem, że problem da się rozwiązać przez aktualizację softu. Wertowałem instrukcje dostępne na Forum i stronie MIUI Polska, ale najwyraźniej albo czegoś nie zrozumiałem, albo wykonałem błędnie, bo skracając opowieść teraz na telefonie siedzi mi soft:

MIUI version: MIUI 9 7.11.16 Beta

Android version 7.0

Moje pytania są dwa:

1. Czy ktoś miał problem z logowaniem sie telefonu do sieci i czy znalazł na to rozwiązanie?

2. Czy ktoś może mi podać jakąś łopatologiczną instrukcję aby z obecnej sytuacji zainstalować najnowszą dostępną wersję MIUI POLSKA dla MI NOTE PRO?

Z góry prośba dla osoby, która podjęłaby się opisania sposobu krok po kroku, jakich użyć narzędzia (wraz z linkami) bo ewidentnie przy ostatnich modyfikacjach coś naknociłem.

Będę wdzięczny za merytoryczne odpowiedzi. Osobom "życzliwym inaczej" z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz MIUIpolska to masz recovery.

Partycję recovery odpalasz trzymając na wyłączonym telefonie VOL UP i Power, aż do zawibrowania.

Jak już się uruchomi recovery klikasz instal zip, wskazujesz plik z romem i zatwierdzasz. Potem restart i czekasz aż uruchomi się soft.

link do softu miuipolska https://miuipolska.pl/download/        https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=229985

toutorial 

 

 

 

lub 

 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.03.2018 o 22:31, Bartos napisał:

Jak masz MIUIpolska to masz recovery.

Partycję recovery odpalasz trzymając na wyłączonym telefonie VOL UP i Power, aż do zawibrowania.

Jak już się uruchomi recovery klikasz instal zip, wskazujesz plik z romem i zatwierdzasz. Potem restart i czekasz aż uruchomi się soft.

link do softu miuipolska https://miuipolska.pl/download/ 

Bardzo dziękuję za rzeczową pomoc.

Niestety na chwilę obecną utknąłem na etapie odblokowania Bootloadera po instalacji najnowszego developerskiego chińskiego softu ze strony producenta. Jest jakiś problem najprawdopodobniej na serwerach XIAOMI z obdlokowywaniem Bootloadera przez MI UNLOCK. Jak uda mi się coś dalej zdziałać w temacie - dam znać.

 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z filmami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartos napisał:

Po otrzymaniu pozwolenia na sms trzeba poczekać 72h na możliwość odblokowania. Telefon musi być powiązany z kontem Xiaomi. 

Dzięki za podpowiedź ale ja już otrzymałem potwierdzenie możliwości odblokowania ponad tydzień temu i niestety nic to nie daje. Podczas Unlock po przejściu 99% wyskakuje komunikat:

image.thumb.png.2adca48700116502b5ff1ef43b262cb7.png

Znalazłem na oficjalnym forum XIAOMI wątek, w którym ludzie opisują, że mają ten sam problem i to niektórzy już od miesięcy :( obawiam się więc, że trochę się uziemiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Poddałem się ...... oddałem w końcu do serwisu. O ile samo odblokowanie bootloadera i wgranie nowego softu da się ogarnąć, to niestety większym problemem będzie poradzenie sobie przez serwis z brakiem logowania się telefonu do sieci. Jak dotychczas informacje z serwisu nie są zbyt obiecujące więc obawiam się, że moja przygoda z Mi Note Pro niedługo dobiegnie do końca :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...