Skocz do zawartości

Mi band 2, kalibracja odległości na bieżni


barman1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znacie jakieś rozwiązanie problemu z kalibracją odległości na bieżni? po 1 km przebiegniętym na bieżni Mi fit pokazuje mi odległość ok 600 m, która wraz ze wzrastającą odległością przebiegnięcia dalej sie rozbiega, przy 5 km na bieżni mi fit pokazuje już 3 km, gdy po zakończonym biegu kalibruje odległość to zamiast 5 km przelicza 500 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Częściowe rozwiązanie znalazłem na zagranicznym forum, przed rozpoczęciem biegania pomaga zmiana języka telefonu na angielski, wtedy po zakończonym biegu ręcznie wpisana odległość jest prawidłowa. Problem tkwi w algorytmie w języku polskim, fajnie jak by ktoś to poprawił

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
[mention=19138]barman1234[/mention] [mention=47719]Leon_w[/mention] Możecie sprawdzić "poprawiony" przeze mnie MiFit - PLIK. Sam tego nie używam, trzeba potestować, ale wygląda na to że działa jak trzeba:
01.thumb.jpg.0a3e7359aeec50d499ed8ccc8c612a7d.jpg02.thumb.jpg.faba8e73be991334f8dc810882622086.jpg03.thumb.jpg.a4d271b7c6f24d840b2c23ec9a5c3c72.jpg04.thumb.jpg.454a665aa3fe0e3ecd9c95b29fc14030.jpg05.thumb.jpg.4582b0aef0f717794b044ec56ac7661f.jpg
Dzięki wielkie kolego, przy najbliższej wizycie na biezni dam znać czy kalibruje już prawidłowo

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2018 o 21:07, barman1234 napisał:

Dzięki wielkie kolego, przy najbliższej wizycie na biezni dam znać czy kalibruje już prawidłowo

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdzałeś może czy działa? 

Zainstalowałbym tę poprawioną apkę ale rozumiem, że jeśli to zrobię to wszystko co mam do tej pory w mifit pójdzie się paść? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może czy działa? 
Zainstalowałbym tę poprawioną apkę ale rozumiem, że jeśli to zrobię to wszystko co mam do tej pory w mifit pójdzie się paść? :/
Jeszcze nie sprawdzałem, ale nie powinno nic się usunąć jak masz podpiete konto MI bo tam jest wszystko backupowane

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, b4s1l napisał:

@KermTak jak napisał kolega barman1234, jeśli do logowania używasz konta xiaomi to wszystkie dane zostają, można testować bez obaw. W modowanych MiFit'ach nie działa natomiast logowanie przez konto google.

Wydaje mi się, że idąc na łatwiznę zalogowałem się przez Google. 

Czy jest więc jakaś aplikacja (najlepiej darmowa) która dobrze liczy dystans z Mi Banda?

Niestety pracy próbie instalacji apki od Ciebie dostaję info, że nie została zainstalowana..

Pzdr

Edytowane przez Kerm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2018 o 07:03, Kerm napisał:

Niestety pracy próbie instalacji apki od Ciebie dostaję info, że nie została zainstalowana..

Trzeba najpierw odinstalować oryginalną apkę.

EDIT: Jeśli do oryginalnej apki logowałeś się przez konto google, po zainstalowaniu moda jest to również możliwe, dane nie są kasowane.

EDIT2: Dla zainteresowanych, przerobione wersje Mi Fit znajdują się w wątku Mi Band 2 firmware mod (PL) + MiFit

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...