ZduneX25

MIUI 8.3.22

Recommended Posts

Wgrałem przed chwilą Oreo na Mi5 i kurka.. "Program Aktualizacje przestał działać", "Program Google Play przestał działać", proces "android.process.media" wciąż przestaje działać - co jest grane?? 
Konsekwencja podbicia Androida w górę. Trochę już xiaomi uaktualnilem po znajomych. Jeszcze nigdy nie udało się przejść z 7 na 8 bez full wipe aby nie było jakiś problemów, począwszy od wywalania aplikacji a skończywszy na drenowaniu baterii. Już nie wspomnę jakie cyrki potrafiły się dziać jak był jakiś nietypowy motyw zastosowany

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, mytoogarow napisał:

Konsekwencja podbicia Androida w górę. Trochę już xiaomi uaktualnilem po znajomych. Jeszcze nigdy nie udało się przejść z 7 na 8 bez full wipe aby nie było jakiś problemów, począwszy od wywalania aplikacji a skończywszy na drenowaniu baterii. Już nie wspomnę jakie cyrki potrafiły się dziać jak był jakiś nietypowy motyw zastosowany

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Nie ukrywam, że też już trochę dłubię w Xiaomi, przeczuwałem, że full wipe pomoże :) Ale mimo wszystko zaskoczyło trochę :)

Mi również wyskakuje kurza twarz na Google Chrome. Bardzo irytujące, nie można obrócić ekranu bo odrazu błąd. Dopóki nie zostanie to naprawione polecam używać Brave, przeglądarki która wygląda jak chrome. 

Może ktoś potwierdzić problemy z GPS na Yanosiku, czy gubienie zasięgu GPS?

Mi note2...

zauważyłem że problem z baterią z siecią pojawia się w momencie jak mamy dwie karty wsadzone i wtedy tak jakby dwa razy więcej zżera baterii...

Ja mam wysokie użycie sieci bo ok. 38% a używam jednej karty. Może po prostu mam słabą sieć. Zmieniłem operatora w podobnym czasie co przejście z 7 na 8.

U mnie generalnie jest dramat i to od 2-3 aktualizacji. Problem ciągle ten sam. Totalny drenaż baterii. Przez 2-3h potrafi spaść o 40%. Do tego regularne lagi telefonu. O co chodzi?  Full wipe już robiłem. Nic to nie dało

Telefon to Mi5S Plus. W załączeniu screen z dzisiaj:

Screenshot_2018-03-28-09-18-23-054_com.miui.securitycenter.png

Od pierwszej aktualizacji z Oreo do tej teraz bateria raczej bez zmian na mi5. Dalej mnie drażni w statystykach sygnał sieci. Nie robiłem wipe, ale zniknął bug przez, który nie mogłem dodawać obrazków na forum więc dziś dodaje. Jeszcze potem mi telefon z 10 minut wytrzymał zanim się wyłączył 

Screenshot_2018-03-27-22-41-08-828_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-03-27-22-41-01-925_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-03-27-22-40-56-208_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-03-27-22-40-50-189_com.miui.securitycenter.png

Na Redmi Note 4 (snap) na wersjach 8.3.15/8.3.22 tez jest problem z baterią.( Nie ma to związku z updatem na stara wersje. Oba softy wgrywane na czysto )

Wrócilem do 8.3.1 i znowu się cieszę długim czasem pracy...

Edited by slovick

34 minuty temu, slovick napisał:

Na Redmi Note 4 (snap) na wersjach 8.3.15/8.3.22 tez jest problem z baterią.( Nie ma to związku z updatem na stara wersje. Oba softy wgrywane na czysto )

Wrócilem do 8.3.1 i znowu się cieszę długim czasem pracy...

Jest coś nie tak z drenażem bateri na MIUI 9.6 na RN4. Na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązanie to powrót do wspomnianego ROMu 8.3.1.

2 godziny temu, Robcik napisał:

Jest coś nie tak z drenażem bateri na MIUI 9.6 na RN4. Na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązanie to powrót do wspomnianego ROMu 8.3.1.

Żeby wrócić to trzeba robić full wipe tak?

3 godziny temu, stereo0 napisał:

Od pierwszej aktualizacji z Oreo do tej teraz bateria raczej bez zmian na mi5. Dalej mnie drażni w statystykach sygnał sieci. Nie robiłem wipe, ale zniknął bug przez, który nie mogłem dodawać obrazków na forum więc dziś dodaje. Jeszcze potem mi telefon z 10 minut wytrzymał zanim się wyłącz

Ze sygnałem sieci na Oreo nigdy nie miałem problemu w statystykach na telefonieScreenshot_2018-03-28-13-14-25-905_com_miui.securitycenter.thumb.png.0f930b75a2450aeb97a632a7cf386c45.png

@Zenon no ja od Oreo mam, ale tak naprawdę to nie zauważam żeby to się przekładało na czas pracy baterii. Po prostu źle wskazuje. Pewnie wipe by pomógł, ale niedługo zmieniam telefon i dopiero wtedy w wipe się pobawię 

Hmmm....

Nie wiem, czy tylko u mnie, ale od kilku wersji aplikacja pogoda aktualizuje dane pogodowe tylko po uruchomieniu aplikacji. Nie aktualizuje się na bieżąco i nie zmienia wskazań na widżecie.

@Acid, coś wiesz może w tej kwestii?

U mnie to samo na 8.3.8 ale działo się tak juz wcześniej. Sama się nie aktualizuje. Po kliknięciu na temperaturę, otwiera się widget i pojawia się info, że pomyślnie zaktualizowano ale mimo to nic się nie zmienia. Trzeba raz jeszcze ręcznie wymusić aktualizację i dopiero ta zmienia dane pogodowe.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Tak też to widzę. Na globalu jest tak samo. MIUI coś zrobiło z lokalizacją dla regionów poza Chinami...

4 godziny temu, MysticHussar napisał:

Jakie macie wyniki czasu pracy ma Mi5?

Powyżej 3h Sot?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Zobacz stronę wcześniej bo wrzucałem wyniki. Prawie 6h(tyle, że mam nowa baterie )

Hej, na moim Mi4 mam obecnie wersje global 8.3.1 beta i chciałbym przejść na coś innego np na wersję stable. Mogę pobrać wersje ze strony i normalnie przez fastboot to zrobić czy coś po drodze muszę wykonać jeszcze?? Ogółem czy warto też i którą wersję polecacie

Czy może ktoś mi potwierdzić że na tej wersji ma opcję "Wymaganie hasła" przy ustawieniach ekranu blokady i odcisków palca?

Zrobiłem pierwszy update od ponad roku i zdziwił mnie brak tej funkcji.

Redmi 4 2/16GB, na screenie to co widać tam gdzie kiedyś było "wymaganie hasła". W zaawansowanych też tego brak.

Screenshot_2018-03-29-12-51-26-223_com.android.settings.pngScreenshot_2018-03-29-12-55-32-879_com.android.settings.png

Hmm dzisiaj zauważyłem że jest słabszy bluetooth ? Podczas słuchania muzyki słuchawkach czasami się zacinały, kiedy na androidzie 7.0 było idealnie bez przycięć.

Tak to wygląda na Redmi 4 Pro. Chyba faktycznie android system miałem wcześniej mniej, ale głowy nie daje.

Screenshot_2018-03-29-20-14-31-843_com_miui.securitycenter.thumb.png.36bd70b3a3d3243cc988b34c0fe0221e.pngScreenshot_2018-03-29-20-14-24-641_com_miui.securitycenter.thumb.png.064b2e6a030339421a8681b0239f5c95.pngScreenshot_2018-03-29-20-14-20-442_com_miui.securitycenter.thumb.png.e6c95236ea0646fbd8404ad97b6b0cad.png

Mógłby mi ktoś wrzucić aktualny hosts z adaway?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.