ZduneX25

MIUI 8.3.22

Recommended Posts

1 minutę temu, Marrik napisał:

No i to jest odpowiedź. Nie wiedziałem co jest grane i stąd moje pytanie no ale ktoś się przyczepił i stąd wyszła dyskusja jaka wyszła.
Czy teraz każdą aktualizacje trzeba będzie wgrywać przez TWRP?
Skoro tak to przydałoby się to zmienić w pierwszym poście, że dana aktualizacja jest niedostępna OTA.

Nie. Po prostu miałeś pecha i nie zadziałało u Ciebie OTA. Po ręcznej aktualizacji wszystko powinno wrócić do normy.

Dnia ‎2018‎-‎03‎-‎23 o 15:41, Qwert11 napisał:

Witam,

Mam problem z pinem do odblokowania ekranu. Łapie dopiero za 3-4 razem, natomiast odcisk palca działa bez zarzutu.

Przed aktualizacją nie było takich problemów.

Redmi 4X

Problem występuje cały czas. Właśnie trzeci raz zablokowałem sobie telefon.. Ktoś miał podobny problem?

No i to jest odpowiedź. Nie wiedziałem co jest grane i stąd moje pytanie no ale ktoś się przyczepił i stąd wyszła dyskusja jaka wyszła.
Czy teraz każdą aktualizacje trzeba będzie wgrywać przez TWRP?
Skoro tak to przydałoby się to zmienić w pierwszym poście, że dana aktualizacja jest niedostępna OTA.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Jakoś nigdy nie przekonałem się do ota. I tak robię przed update backup z twrp więc i sobie wtedy zainstaluję

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

52 minuty temu, Qwert11 napisał:

Problem występuje cały czas. Właśnie trzeci raz zablokowałem sobie telefon.. Ktoś miał podobny problem?

Próbowałeś po prostu usunąć blokadę w ustawieniach i oddać od nowa? Jeżeli nie pomogło to może spróbuj tego: https://www.download.net.pl/jak-usunac-ekran-blokady-w-androidzie-za-pomoca-twrp-recovery/n/9644/

nie gwarantuje że to coś da ale gdybym był na twoim miejscu to właśnie te czynności zrobiłbym jako pierwsze.

Edited by ZduneeeK

Czy ma ktoś problem z włączeniem codziennych ekranów blokady?

Na 9.2.3.0 działało jak trzeba, a po przesiadce na global dev 8.3.22 nie mgę włączyć tego ani w ustawieniach ani na ekranie blokady. Aplikacja ma włączony autostart, ale jest "Nigdy nie używana".

Edited by Fallen

37 minut temu, ZduneeeK napisał:

Próbowałeś po prostu usunąć blokadę w ustawieniach i oddać od nowa? Jeżeli nie pomogło to może spróbuj tego: https://www.download.net.pl/jak-usunac-ekran-blokady-w-androidzie-za-pomoca-twrp-recovery/n/9644/

nie gwarantuje że to coś da ale gdybym był na twoim miejscu to właśnie te czynności zrobiłbym jako pierwsze.

Tak, usunąłem blokadę i dodałem ją ponownie. Nie pomogło.

Najlepsze, że czasem kod wchodzi a czasem nie...

18 minut temu, Fallen napisał:

Czy ma ktoś problem z włączeniem codziennych ekranów blokady?

Na 9.2.3.0 działało jak trzeba, a po przesiadce na global dev 8.3.22 nie mgę włączyć tego ani w ustawieniach ani na ekranie blokady. Aplikacja ma włączony autostart, ale jest "Nigdy nie używana".

U mnie zupełnie zniknęła z ustawień. 

• Like 1

Kurcze, robiłem aktualizacje machinalnie i nie zauważyłem tej zmiany androida na 8.0 już przy poprzedniej aktualizacji :D 
Mam teraz 8.3.8 ale robilem to bez żadnego wipe, normalnie jak każdą aktualizacje przez TWRP leciałem. 

Może to być problemem, że przeszedłem z 7 > 8 bez wipe?
Właściwie to tak czy siak chciałbym postawić sobie wszystko na czysto, to co pozaznaczać w TWRP, żeby 8.3.22 zainstalować na świeżo? Tak, chce skasować wszystkie dane, łącznie z aplikacjami, zdjęciami itd :)

Telefon Mi5.

Edit: Ok zrobiłem to chyba najpewniejszą metodą - miflashem wgrałem CN dev rom, na to najnowszy Xiaomi.eu i wszystko hula ;)

Edited by Judas
  • Like 1

Dnia 23.03.2018 o 13:39, Zenon napisał:

8.3.22 testuję na mi mix2 ponad 7 godzin,cóż,znowu lepiej a mianowicie:

1. aparat - wizualna poprawa zdjęć widoczna na powiększeniu kadru + poprawa szybkości na HDR

2.nagrywanie filmu - znacznie lepszy dzwięk

3.SOT po 7,5 godz.zostało 21% baterii

3.android system 6,9%

Z poprzedniego romu eu. byłem też b. zadowolony ale widzę postęp na plus,brawo,POLECAM na mi mix2 rom eu.:-)

Czołem, też mam Mixa 2 i u mnie dziwne błędy się pokazały na 8.3.22... Instalowałeś przez TWRP po wipe czy OTA zapuściłeś?
U mnie dziwne rzeczy się ostatnio dzieją w ogóle z moim Mixem 2, robiłem nawet format /data a dalej płynności 2D nie doświadczam, nie wiem czemu i o co chodzi... Proste gierki 2D jak HCR2 gubią FPSy :/ 

1 godzinę temu, Judas napisał:

Kurcze, robiłem aktualizacje machinalnie i nie zauważyłem tej zmiany androida na 8.0 już przy poprzedniej aktualizacji :D 
Mam teraz 8.3.8 ale robilem to bez żadnego wipe, normalnie jak każdą aktualizacje przez TWRP leciałem. 

Może to być problemem, że przeszedłem z 7 > 8 bez wipe?
Właściwie to tak czy siak chciałbym postawić sobie wszystko na czysto, to co pozaznaczać w TWRP, żeby 8.3.22 zainstalować na świeżo? Tak, chce skasować wszystkie dane, łącznie z aplikacjami, zdjęciami itd :)

Już to było omawiane. Wipe nie jest wymagany, ale jest zalecany. Co i jak z Wipe znajdziesz także na forum w dziale tutoriale obstawiam najszybciej...

1 godzinę temu, Kristyan napisał:

Czołem, też mam Mixa 2 i u mnie dziwne błędy się pokazały na 8.3.22... Instalowałeś przez TWRP po wipe czy OTA zapuściłeś?
U mnie dziwne rzeczy się ostatnio dzieją w ogóle z moim Mixem 2, robiłem nawet format /data a dalej płynności 2D nie doświadczam, nie wiem czemu i o co chodzi... Proste gierki 2D jak HCR2 gubią FPSy :/ 

Kiedy kupiłem MIX2, zainstalowałem wprost po odblokowaniu bootloadera MIUI Polska/EU. I działy się dziwne dziwy...

W piątek zrobiłem MiFlash chińskim ROMem dev 8.3.22. Potem TWRP i MIUI Polska/EU. Efekt? Telefon z...aiwania aż miło. Dodam, że też dostałem go z Androidem 7.0 z pudełka. Śmiem więc twierdzić, że ROMy z Androidem 8.0 nie można, czy nie, że wskazane, ale należy instalować "na czysto". Aktualnie mam 67% baterii po 1 dniu i 19 godzinach. Coś to znaczy... ;)

BTW, właśnie dotarły do mnie słuchawki Piston ANC USB-C. W końcu... :D 

• Like 2

Dnia 24.03.2018 o 07:52, grzechog napisał:

Ja po ostatniej aktualizacji mam problem ze zmianą orientacji obrazu... Za każdym razem wywala "kurza twarz" itd. 

U mnie na Redmi Note 4x to samo. Problem występuje tylko na przeglądarce Chrome.

(Mi5) Zaktualizowałem z 7.12... na 8.3.22 na 8.0 i w sumie wszystko fajnie hula. Żadne wipe'y nie robione, tylko cache i dalvik. Jedyne do czego mogę się przyczepić to ten sygnał coś faktycznie dużo baterii zżera (40%).

Edited by newyk22

7 godzin temu, Kristyan napisał:

Poprzez TWRP aktualizuję 

Mrosi pisze - cytat:,,Kiedy kupiłem MIX2, zainstalowałem wprost po odblokowaniu bootloadera MIUI Polska/EU. I działy się dziwne dziwy." - u mnie ( podziękowania za pomoc naszemu koledze Orion)od wgrania pierwszego romu eu.z oreo ( na czysto)mój mi mix2 miał tylko raz(na jednym romie) problem z czujnikiem zbliżeniowym,teraz od paru już aktualizacji( około 3-4 wstecz) jest naprawdę dobrze,mało tego,jest świetnie:-) Gry chodzą jak burza,antutu 203000(ciekawostka - bo mam to gdzieś;-)tylko z ciekawości zrobiłem),bateria(nie wyłączam wi-fi,mobilnego,bt,gps) przez noc 0-1%,android system 6,7 itp.Pytania?

7 godzin temu, mrosi napisał:

BTW, właśnie dotarły do mnie słuchawki Piston ANC USB-C. W końcu... :D 

Wiem że nie na temat ,ale ile Cię kosztowały?( może link?) To teraz masz petardę ,, Mix2 + Piston ANC USB-C";-)

6 godzin temu, Karls napisał:

Ja jeszcze się wstrzymuję, lubię jak wszystko działa jak trzeba:

Pytanie z innej beczki - czy ten sposób na odblokowanie gestów ekranowych zadziała z miuipolska:

http://en.miui.com/thread-1700941-1-1.html

Jakiś czas temu pisałem o tym i robiłem to i owszem działa (musiałbyś poszukać w moich postach na której wersji, ale obstawiam, że aktywować można na każdej), jednak zrezygnowałem z tego ponieważ wydaje mi się, że dwa gesty (z dołu w górę) trochę szwankowały, tzn. przy pisaniu wiadomości i wciskaniu "spacji" telefon myślał, że zaczynam robić gest.

Po rezygnacji z owej "modyfikacji", jeden z gestów mam nadal włączony mimo braku Full Screen Gestures w Opcjach, a także mimo wielokrotnych tygodniowych update. Nawet teraz mam dalej, mimo, że aktualizowałem Mi5 do Oreo. 

Ten przypadek akurat jest pozytywnym aspektem ponieważ tym jednym gestem z trzech, który pozostał to gest wychodzenia z aplikacji poprzez przesunięcie w lewo/prawo z prawej/lewej krawędzi ekranu. Pozytywnym, ponieważ nie trzeba co aktualizację zmieniać linijki w build.prop. Gest raz aktywowany jest już chyba na zawsze :)

8 godzin temu, Zenon napisał:

Wiem że nie na temat ,ale ile Cię kosztowały?( może link?) To teraz masz petardę ,, Mix2 + Piston ANC USB-C";-)

Kupowałem z polskiej dystrybucji - 249 PLN.

Wkrótce recenzja na MIUI Polska. :)

Jedna z bardziej udanych wersji

30a0a82b51c34f58eb9ad49ade32c228.jpga09ee16d9d34d629f1fb843c8c2d2822.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edited by Voltron

Też macie problem z synchronizacją maili w Gmailu? Powiadomienia same nie przychodzą, musżę odświeżać w aplikacji, W ustawieniach Gmaila synchronizacja włączona. Jakieś rady?

7 godzin temu, mrosi napisał:

Kupowałem z polskiej dystrybucji - 249 PLN.

Czy aby nie zgubiłeś "niczego"? No bo "0" to niby nic :)

2 godziny temu, Voltron napisał:

Jedna z bardziej udanych wersji;-)

Też tak sądzę;-)Screenshot_2018-03-27-17-02-35-983_com_miui.securitycenter.thumb.png.84ffebabd553166ed09ee10650f11de6.pngScreenshot_2018-03-27-17-03-17-397_com_miui.securitycenter.thumb.png.8af08482ab15c6ad840df01fc8d33445.pngScreenshot_2018-03-27-17-03-37-607_com_miui.securitycenter.thumb.png.ff837636b16045b968e1ba53f7a6151e.pngScreenshot_2018-02-05-09-11-39-500_com.antutu.ABenchMark.thumb.png.dc34118fe5293cf61e7b9e857d08c8fa.png

Edited by Zenon

1 godzinę temu, kszul napisał:

Czy aby nie zgubiłeś "niczego"? No bo "0" to niby nic :)

Proponuję poczytać dokładnie o co chodzi, zanim napiszesz posta bezmyślnie i nie na temat.

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Proponuję poczytać dokładnie o co chodzi, zanim napiszesz posta bezmyślnie i nie na temat.

249 zł podałeś pod cytatem "Mix2 + Piston" a to wychodzi bliżej 2500. Sorrrry, źle zrozumiałem cytowany tekst.

Zamiast lepiej to coraz gorzej. Wyczyść dane aplikacji aparat

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

18 minut temu, JacekBB napisał:

Zamiast lepiej to coraz gorzej. Wyczyść dane aplikacji aparat

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Próbowałem już, nie sądzę że aparat z dnia na dzień się popsuł czekam na aktualizację do piątku i jak dalej nie będzie działał to wracam do 7.0

Wgrałem przed chwilą Oreo na Mi5 i kurka.. "Program Aktualizacje przestał działać", "Program Google Play przestał działać", proces "android.process.media" wciąż przestaje działać - co jest grane?? 

Przed chwilą, pawellabedz napisał:

Spróbować wgrać na czysto albo wrócić na poprzednią wersję ?

Ogarnięte. Puściłem jeszcze raz robiąc wipe cache/dalvik i poszło :) 

Guest
This topic is now closed to further replies.