ZduneX25

MIUI 8.3.22

Recommended Posts

Ja nie zauważyłem. Ktoś wcześniej pisał gdzieś że niby lepiej na powiększeniu zdjęcia. Może i tak

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Na 7.0 miałem cały czas kilka skrótów. Po przejściu na 8.0 też były. No ale usunąłem jeden a później drugi i za uja nie da się tego przywrócić. Instalowałem starego Tapatalka i najlepszego. Robiłem wipe cache i dalvik. Nic.
A Panel sterowania "pyta" o możliwość robienia skrótów na pulpicie?

U mnie działa to bez zarzutu. Wykonałem wipe data (tak to był błąd, ale przywróciłem ustawienia z chmury xd), cache, dalvik.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

42 minuty temu, Karls napisał:

Jaka przeglądarka? U mnie na mi 5 + chrome wszystko w porządku.

Chrome stabilna. Czyszczenie danych nie pomaga, reinstalacja też nie :(

Czyli chyba jakiś bug specyficzny dla RN4x. Ciekawe czy na jakiś innych telefonach też się powtórzy?

Ogólnie mam wrażenie, że bateria trzyma gorzej niż na Globalu. Na miui eu. jestem kilka dni. Różnicę widać tu sot około 5-6h i niecałe dwa dni... na globalu 2 dni norma, nie mniej sot 7 minium. Jednak eu pięknie wygląda - na jakiś czas zostaję.

Rom oregano jest ok. Bez wipe. Ale nie idzie ustawić skrótu na pulpit z dyskusja o Mi5. Reszta działa ok

11 godzin temu, Karls napisał:

Czyli chyba jakiś bug specyficzny dla RN4x. Ciekawe czy na jakiś innych telefonach też się powtórzy?

Faktycznie chyba tylko mido to dotyczy, bo na xiaomi.eu też tylko właściciele tego modelu piszą o tym

Śledztwa ciąg dalszy. Problem występuje na Chrome, operze, Firefoxie, ale nie występuje na Samsung internet browser...

Edited by MichalSP

Jeśli chodzi o jakość zdjęć specjalnie zrobiłem testowo foty przed i po update. Mogę powiedzieć że zdjęcia maja dużo więcej szumów. Czasami nawet przy dobrym świetle ale jednolitej powierzchni potrafi zrobić szumy jak przy ISO6400. Moim zdaniem coś tu poszło nie tak. 

Idąc tropem myśli przewodniej @ZduneX25: "MI6/MIX2 otrzymują aktualizację do Androida O (8.0). (...) Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać i będą sukcesywnie i w miarę możliwości poprawiane"". Zrobiłem MiFlash chińskim ROMem dev 8.3.22 i ponownie zainstalowałem ROM MIUI Polska/EU. I jak dotąd wszystko hula jak trzeba. Przynajmniej na Mi MIX2... :) 

Jeśli chodzi o jakość zdjęć specjalnie zrobiłem testowo foty przed i po update. Mogę powiedzieć że zdjęcia maja dużo więcej szumów. Czasami nawet przy dobrym świetle ale jednolitej powierzchni potrafi zrobić szumy jak przy ISO6400. Moim zdaniem coś tu poszło nie tak. 
Wrzucisz sampla before/after?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ta wersja jest bardzo przyzwoita według mnie. Aparat na duży plus względem 8.3.15, gdzie szumy były wręcz nie do zaakceptowania, teraz zdjęcia jak dla mnie są super :) SoT trochę spadł, ale to drobny szczegół bo to nie jest kolosalna różnica (ok. 20 min krócej trzyma teraz). Nie ma żadnych błędów (póki co :D ).

No ja mam dokładnie tak samo jak Ty. Też SoT miałem lepszy na początku a teraz 3-4h ogólnie telefon kiedyś działał szybciej ale już ma ponad 2 lata więc za niedługo pasowało by wymienić ale jedynie na redmi note 5 pro albo coś innego z podobnymi parametrami. Za swojego redmi note 3 pro kenzo zapłaciłem 1060zl i chciałbym tyle przeznaczyć na nowy:)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, lockerek napisał:

Mi na tej wersji dużo zżera energi Sygnał sieci ponad 39 %

mi 50% .... jakieś rady na to ?

mi 50% .... jakieś rady na to ?
Zaraz Ci doradza full wipe.

• Like 2

Czy wersja ta jest na Redmi 4X? Mam wersję 8.3.8 i jak sprawdzam aktualizacje to jest info że MIUI jest aktualne.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Redmi 4 Pro.

Zmniejszyło się zużycie RAMu o około 300 MB. Teraz mam wolne 1,6-1,7 z 3GB.

No chyba, że to tylko na początku tak będzie :P

Panowie @Marrik i @pawellabedz proszę przyhamować piętami, bo kolejne warny nie będą już tylko "punktami"...  @Marrik Zanim napiszesz post tego typu, to najpierw sprawdź instalując ręcznie, czy wszystko gra, OTA nie jest niezawodne... Nic na tym świecie nie jest niezawodne... 

Mi5 na Oreo działa na tym patchu przyjemnie. Problem z siecią i wyzeraniem baterii jak na razie się nie pojawił, telefon przestał sie blokować sam i zwieszać. Działa jak na 7.0.

• Thanks 1

8 minut temu, Nezumi napisał:

Panowie @Marrik i @pawellabedz proszę przyhamować piętami, bo kolejne warny nie będą już tylko "punktami"...  @Marrik Zanim napiszesz post tego typu, to najpierw sprawdź instalując ręcznie, czy wszystko gra, OTA nie jest niezawodne... Nic na tym świecie nie jest niezawodne... 

Mi5 na Oreo działa na tym patchu przyjemnie. Problem z siecią i wyzeraniem baterii jak na razie się nie pojawił, telefon przestał sie blokować sam i zwieszać. Działa jak na 7.0.

U mnie natomiast zawiesza się,ale bardziej gubi sieć i nie ma LTE co najwyżej 3G

7 minut temu, bolo-70 napisał:

U mnie natomiast zawiesza się,ale bardziej gubi sieć i nie ma LTE co najwyżej 3G

U mnie takich problemów nie ma :o. Instalowane normalnie, bez wipe etc.

@JacekBB Błagam Cię, mało ci ostrzeżeń i banów za spam i posty bez sensu?

Przed chwilą, AdamKli napisał:

@Nezumi dioda powiadomień też działa prawidłowo?

Tak, żadnych problemów większych na tym aktu nie mam... W sumie, odpukać, jak na razie nie było nic, co by mnie jakoś zaniepokoiło... Apki odpalają się normalnie, brak zwiech i automatycznego blokowania sie ekranu podczas uzywania, nie zjada na razie baterii...

• Like 1

[mention=42203]Marrik[/mention] Zanim napiszesz post tego typu, to najpierw sprawdź instalując ręcznie, czy wszystko gra, OTA nie jest niezawodne... Nic na tym świecie nie jest niezawodne...

No i to jest odpowiedź. Nie wiedziałem co jest grane i stąd moje pytanie no ale ktoś się przyczepił i stąd wyszła dyskusja jaka wyszła.
Czy teraz każdą aktualizacje trzeba będzie wgrywać przez TWRP?
Skoro tak to przydałoby się to zmienić w pierwszym poście, że dana aktualizacja jest niedostępna OTA.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.