ZduneX25

MIUI 8.3.22

Recommended Posts

6 godzin temu, RASTY777 napisał:

Ciiiiiicho - bo się wyda i nam skasują :)

A na poważnie - czy 8.3.22 v8.0 wskoczy przez OTA jak mam poprzednią czy OTA jest na razie tylko dla 7.0 a nowe 8.0 mam sobie wgrać sam??

Już wiem, OTA ściąga 7.0 - więc jeśli ktoś ma już 8.0 to trzeba robić upgrade ręcznie póki co.

Już wiem, OTA ściąga 7.0 - więc jeśli ktoś ma już 8.0 to trzeba robić upgrade ręcznie póki co.
No to jadny bandzaj.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Słuchajcie po instalacji najnowszej aktualizacji telefon nie chce się uruchomić, tzn na logo MI już mieli się jakieś 40 minut, jedynie co mogę zrobić to wejść do TWRP dalej nic się nie dzieje? Jakieś pomysły?

2 minuty temu, pawellabedz napisał:

Jak sobie to wyobrażasz ?

Bo tak się kończą zabawy z otą bez myślenia nad tym co się robi

Wiesz co na prawdę powstrzymał byś się od komentarzy, które nic nie wnoszą...

1 minutę temu, pawellabedz napisał:

Piszę jaka prawda bo się ściąga ręcznie pilnując żeby się po drodze nic nie wyhaczyło robi się backup i się wgrywa ręcznie zawsze jak coś jest schrzanione to się robi restore i to zajmuje 30 minut max przy dobrym necie a nie płacze że przez ota dostaje bootlopa

Widzisz chłopie problem w tym że obraz zip pobrałem sobie na telefon ze strony internetowej, a wgrywałem z poziomu TWRP. Więc gratuluję przenikliwości ale nie pykło Ci

42 minuty temu, AdamGrodzicki napisał:

Słuchajcie po instalacji najnowszej aktualizacji telefon nie chce się uruchomić, tzn na logo MI już mieli się jakieś 40 minut, jedynie co mogę zrobić to wejść do TWRP dalej nic się nie dzieje? Jakieś pomysły?

Uruchom telefon w TWRP, skopiuj dane z telefonu do komputera, a potem wipe all... (sekcja wipe/wyczyść, zaznaczasz wszystko poza System i SD i przesuwasz suwak. Jeśli nie skopiujesz danych, stracisz je...)

Przed chwilą, pawellabedz napisał:

Ale co mu teraz po tym jeśli nie zrobił backupu wcześniej ? Teraz raczej jest kompot po obiedzie

Jeśli masz pisać bzdury, nie pisz wcale.

Instalacja aktualizacji, obojętnie jakiej, nie usuwa danych w pamięci, a o nie chodzi.

• Like 1

1 godzinę temu, JacekBB napisał:

No to jadny bandzaj.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

To jest raczej celowe, żeby ktoś przypadkiem sobie do 8.0 nie zaktualizował. Jak 8.0 zastąpi definitywnie build na 7.0 (pewnie jak china beta wejdzie z 8.0 w fazę open) to wtedy będzie OTA do 8.0.

Wgrałem najnowszy rom OTA do mi5 (na bazie 7.0) i teraz foldery nie mają przyciemnionego tła. To celowe czy bug?

20 minut temu, Karls napisał:

Wgrałem najnowszy rom OTA do mi5 (na bazie 7.0) i teraz foldery nie mają przyciemnionego tła. To celowe czy bug?

Tak ma byc

MI Note 2 - aktualizacja do 8.3.22v8.0 z 8.3.15v8.0 bezproblemowa. Zauważyłem, że aktualizuje się również twrp w trakcie aktualizacjji i widzę, że wrzuca się wersja 3.2.1-0 (a miałem już tą właśnie). Żadnych problemów z czujnikami, wszystkie działają, są widoczne w diagnostyce. Aparat na pewno szybszy a co do jakości to muszę dopiero potestować ale na pewno nic nie jest pogorszone, HDR lepiej i szybciej.
Czytnik linii działa szybciej, rozpoznawanie twarzy też chyba lepiej - ogólnie na duży + i jak na dużą zmianę bazy to póki co idzie bezboleśnie :)
Dodam, że tak jak i poprzednio tak i teraz wipe nie robiłem żadnego (oczywiście poza cache/dalvik)

Witam a wie może ktoś dlaczego usunięto możliwość wyłączenia hasła blokady ekranu pozostawiając odcisk palca? Teraz można jedynie całkowicie wyłączyć blokadę i stracić odcisk palca do aplikacji bankowych. Porażka jak dla mnie. 

36 minut temu, pawellabedz napisał:

Jakim cudem samo się twrp aktualizuje ?

Cuda panie, cuda!!!  
A wystarczy popatrzeć co jest w romie - dla ułatwienia dodam, że dotyczy MI Note 2 wersja Oreo, w innych tego nie ma...

ui_print("Installing custom recovery");
ui_print("Flashing TWRP Touch recovery...");
package_extract_file("recovery/twrp.img", "/dev/block/bootdevice/by-name/recovery");
set_progress(1);

48 minut temu, RASTY777 napisał:

Cuda panie, cuda!!!  
A wystarczy popatrzeć co jest w romie - dla ułatwienia dodam, że dotyczy MI Note 2 wersja Oreo, w innych tego nie ma...

ui_print("Installing custom recovery");
ui_print("Flashing TWRP Touch recovery...");
package_extract_file("recovery/twrp.img", "/dev/block/bootdevice/by-name/recovery");
set_progress(1);

Dzisiaj zmieniłem globala na MIUIPL, zainstalowałem na wersji Androida 7. Pytanie: czy warto wgrać tą wersję opartą na Oreo czy lepiej jeszcze poczekać? Telefon nowiutki więc jak coś to mogę jeszcze postawić system na nowo - stąd pytam. Trochę dziwna sprawa z tym TWRP - mam wgrany twrp_3.2.1-0_scorpio-treble-v2.img z XDA i nie mam ochoty na zmianę...

Ale przecież jest 9.6 ?
No właśnie jest rozbieżność bo MIUI 9.5 zapowiedzieli teraz że bedzie na androidzie 7. A obecny release nadal na 6.0 ( i nadal miui 9)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Panowie, jakiś bug chyba bo wszystko działa bez większych zastrzeżeń :o

;)

U mnie jedynie po pierwszym uruchomieniu od wgrania był jakiś zawias, chwilę nie mógł SIM odczytać ale po restarcie wszystko cacy.

• Like 1

Jak utworzyć skrót do wybranego działu na pulpit w Tapatalku?
Też mam z tym problem, jak znajdziesz rozwiązanie daj znać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

15 minut temu, wojtek.02 napisał:

Też mam z tym problem, jak znajdziesz rozwiązanie daj znać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

To wina pewnie Orejro :P

Na 7.0 miałem cały czas kilka skrótów. Po przejściu na 8.0 też były. No ale usunąłem jeden a później drugi i za uja nie da się tego przywrócić. Instalowałem starego Tapatalka i najlepszego. Robiłem wipe cache i dalvik. Nic.

Mi6 - obecnie 8.3.8 - działa świetnie, poza detalami, warto zrobić update do 8.3.22? Ktoś coś ? I czy przy tym updacie z poziomu OTA kasują się wszystkie pliki itp ? 

Mi6 - obecnie 8.3.8 - działa świetnie, poza detalami, warto zrobić update do 8.3.22? Ktoś coś ? I czy przy tym updacie z poziomu OTA kasują się wszystkie pliki itp ? 
Nie kasuje się. U mnie 8.3.22 działa bez błędów.

Tapatalk - Xiaomi MI6

Mógłby ktoś napisać jakie macie czasy SoT na Redmi Note 3 Pro?

Prosiłbym jeszcze o napisanie ile czasu już macie tel :D

Wymieniłbym na coś innego, ale nic ciekawego nie widzę. Aa i nie chodzi mi o ten konkretną wersję, mogą być starsze.

Mi czasami trzyma 6h, innym razem 3h, zdarzało się, że 20% baterii znikało w 10 minut.

Przez jakiś czas po kupnie udawało się osiągnąć 8-10h SoT;-)

Dzięki :)

Po update do 8.3.22 z poprzedniego specjalnie nie zauważylem różnicy. Niby poprawiono coś przy aparacie ale chyba nie tak zeby zwrócić moja uwagę. Update bezproblemowy. Roota nie używam. Motyw standardowy. Tradycyjne wcześniej backup, install i wipe na cache,dalvik

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Testowo wrzuciłem na mój Mi Note 2 MIUI 8.3.22 na andku 8. Standardowo poprzez TWRP z wipe cache i dalvik. Po pierwszym uruchomieniu najszybciej zauważyłem wolniejsze animacje systemowe. Wystarczyło zmienić ustawienia w opcjach programisty i jest jak było wcześniej :) Druga rzeczą był niedziałający czujnik natężenia światła. Tutaj pomógł restart telefonu, po jego ponownym uruchomieniu wszystko działa już prawidłowo. Co do baterii to nie zauważyłem jakiejś różnicy w odniesieniu do wcześniejszej wersji. Coś czuję, że na razie pozostanę na tym androidzie :)

Nie zauważyłem różnicy. Nie śledzę statystyk baterii jakos specjalnie. Jak ladowalem co dwa nie telefon tak ładuje i teraz. Poziom baterii po wczorajszym update wygląda dziś na taki sam jak na poprzednim w tym samym czasie

W tym update liczyłem na jakieś większe zmiany w aparacie dlatego zrobiłem update. Normalnie wykonuje jak pojawiają się aktualizacje zabezpieczeń.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.