ZduneX25

MIUI 8.3.22

Recommended Posts

MIUI 8.3.22

• Poprawki tłumaczenia
  • Poprawka braku dźwięku ładowania
  • Poprawiony brak Wi-Fi w MIMAX
  • Poprawka jakości zdjęć aparatu po aktualizacji do Androida 8.0
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-03-23-09-27-16-770x1335.png

Aktualizacja Androida w MI5

Od 8.3.2 MI5 otrzymał aktualizację do Androida 8 (testowo). Dalsze aktualizacje są dla chętnych i mogą nie być jeszcze stabilne. Nie ma obowiązku instalacji Androida 8. Istnieje możliwość powrotu do Androida 7.0 i korzystania z aktualnych wersji MIUI dla MI5 ale wymaga to full wipe w recovery. Stąd też nowe wersje MIUI dla MI5 na Androidzie 7.0 dostępne są do pobrania z linka poniżej, a nie z działu Pobierz MIUI: xiaomi.eu

Aktualizacja Androida w MI6/MIX2

MI6/MIX2 otrzymują aktualizację do Androida O (8.0). Instalacja na Android 7.1 nie wymaga wipe, aczkolwiek zalecane jest wykonanie kopii /data w TWRP (bez internal storage). W przypadku problemów powrót do poprzedniej wersji Androida wymaga jedynie instalacji 7.12.7 i przywrócenie /data w menu Restore TWRP. Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać i będą sukcesywnie i w miarę możliwości poprawiane. Do zainstalowania aktualizacji wymagane jest posiadanie TWRP 3.2 (W TWRP: Install > Install image).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82 lub Magisk.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

To jest silniejsze ode mnie:

1) Jak bateria?

2) Co to za motyw?

;)

(przepraszam Admini!!)

• Haha 2

2 minuty temu, ZduneX25 napisał:

Siedzę od kilku lat na różnych romach i już zgłupiałem. Co znaczy full wipe w TWRP? Trzeba wchodzić w Adwanced? Co tam zaptaszkować?

Chciałem wrócić do 7.0 na Mi5 

W linku zamieszczonym powyzej  https://androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=18823  znalazłem aktualizacje 8.3.22 8.0 dla Mi note 2 - może warto by było / podpowiedź dla Admina na przyszłość /-  ponieważ  są obecnie dla wielu telefonów  dwie -  7.0 i 8.0-równoległe  i równoprawne jak rozumiem wersje- podawać osobno odnośniki do nich  dla ich aktualizacji ?

Edited by ro.ma2

21 minut temu, ro.ma2 napisał:

W linku zamieszczonym powyzej  https://androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=18823  znalazłem aktualizacje 8.3.22 8.0 dla Mi note 2 --i to samodzielnie !

Ciiiiiicho - bo się wyda i nam skasują :)

A na poważnie - czy 8.3.22 v8.0 wskoczy przez OTA jak mam poprzednią czy OTA jest na razie tylko dla 7.0 a nowe 8.0 mam sobie wgrać sam??

Przypominam czemu służy wątek. Tematy o TWRP są w działach poszczególnych modeli telefonów...

Ja nie pisze o TWRP. Ja proszę żeby ktoś tu normalnie napisał co to jest full wipe dla Mi5 gdzie nikt wcześniej nie napisał że oreo to wersja testowa. I ktoś pobrał pierwsze dev a w nim nie było nawet wzmianki że testowo.

Jak wrócić na 7.0 jeśli już go mam na telefonie w folderze swoim. Co muszę zaznaczyć w twrp?

Tylko tyle.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, zimex napisał:

To jest silniejsze ode mnie:

1) Jak bateria?

2) Co to za motyw?

;)

(przepraszam Admini!!)

3 dni na jednym ładowaniu, 5h SoT 
Nie pytaj więcej o baterię w dniu wydania :) 

• Like 1

3 dni na jednym ładowaniu, 5h SoT 
Nie pytaj więcej o baterię w dniu wydania  
Nie wyczuwasz sarkazmu ;)

¯\_(ツ)_/¯

• Haha 1

Na moim MI5  8.3.22  Oreo jak na razie bez żadnych problemów oby tak dalej.
U mnie też. Używasz Tapatalka? To spróbuj utworzyć skrót na pulpicie z wybranym działem np. Mi5. Ciekawe czy ci utworzy.

Nie potrafię znaleźć nigdzie informacji. Co to jest? Pojawia się po zainstalowaniu aktualizacji, znika po pierwszym restarcie telefonu. Mi5 8.0 dzieje się tak od dawna. 

Screenshot_2018-03-09-10-51-56-717_com.miui.home.png

2 minuty temu, srgn1 napisał:

Nie potrafię znaleźć nigdzie informacji. Co to jest? Pojawia się po zainstalowaniu aktualizacji, znika po pierwszym restarcie telefonu. Mi5 8.0 dzieje się tak od dawna. 

Nic takiego u mnie nie wyskakuje na Mi5 Oreo. Nie masz czasami drugiej przestrzeni odpalone czy coś?

@Nezumi

Second space wyłączony. Teraz w opcjach zauważyłem, że kółeczka ma Dual apps w ustawieniach, no ale wchodząc tam mam wszystko odznaczone.

Dodam, jak zainstaluję aktualizację i odpalę telefon, muszę przejechać w prawo (tworzy się nowa strona tak jakby) i tam są te ikonki, klikając je wyskakuje jakiś błąd. Po restarcie znikają i ikonki i nowo utworzona strona. (nowa strona powstaje pewnie temu, że mam dwie poprzednie zapełnione w pełni)

Po aktualizacji do 8.3.22 były 4 ikonki, screen jest ciut starszy. Dual appsów nie robiłbym do Updatera czy Mi Remote (teraz widzę, że nawet nie ma ich na liście w "Dual app support").

Może jest jakiś bug i apki, które zostały zaktualizowane do nowszych wersji (w danym update) pokazują się jednorazowo jako Dual app i po resecie znikają? Nic innego nie przychodzi mi na myśl czemu tak. Nie wiem jakie 4 były po 8.3.22 więc nawet nie mogę sprawdzić, czy owe 4 są "świeże". 

Edited by srgn1

Na moim MI5  8.3.22  Oreo jak na razie bez żadnych problemów oby tak dalej.
Mam rozumieć, że bugi z czujnikiem zbliżeniowym i anteną piłującą baterię już ogarnęli?

kiedy uda się naprawić bluetooth w  Mi Note 3 ?

samochodowy zestaw głośnomówiący BT  rozłącza telefon średnio po 20s rozmowy ?

Edited by creo_

42 minuty temu, JacekBB napisał:

U mnie też. Używasz Tapatalka? To spróbuj utworzyć skrót na pulpicie z wybranym działem np. Mi5. Ciekawe czy ci utworzy.

Serio - wszystko w porządku? Chciałeś wrócić do Androida 7... Właśnie się zastanawiam którą wersję wybrać, bo dość dawno nie aktualizowałem.

Mam takie pytanie od laika. Czy da się zaktualizować Mi4C do Androida 8.0, a jeśli tak, czy jest gdzieś instrukcja jak to zrobić?

33 minuty temu, Karls napisał:

Mam rozumieć, że bugi z czujnikiem zbliżeniowym i anteną piłującą baterię już ogarnęli?

NA temat anteny to za szybko, aby cokolwiek mówić ;-;

5 minut temu, batko90 napisał:

Mam takie pytanie od laika. Czy da się zaktualizować Mi4C do Androida 8.0, a jeśli tak, czy jest gdzieś instrukcja jak to zrobić?

Nie. Chyba, że znajdziesz AOSP....

@srgn1 Nie mam pojęcia, u mnie ani przy 1 aktu do 8.0, ani teraz czegoś takiego nie było, albo nie zwróciłem uwagi... Zawsze robię restart po aktu, aby doinstalować sobie dodatki, wiec może mi to "umkło".

A to jeszcze takie jedno pytanie - aktualna kompilacja 8.0 dla mi5 jest oparta o publiczną betę, czy nadal build dla zamkniętej grupy testowej?

55 minut temu, Karls napisał:

Nigdy nie miałem tych problemów i nigdy żadnego wipe nie robiłem nawet przy przejściu na oreo.

Czy mozna sie spodziewac miui 9.5 na kenzo (china dev) czy raczej bedzie to global?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na tej wersji Mi5 na Andku 8 na razie wszystko śmiga, nawet menu ze słuchawkami nie robi FC, a nie robiłem wipe przy przechodzeniu z Andka 7. 

• Like 1

8.3.22 testuję na mi mix2 ponad 7 godzin,cóż,znowu lepiej a mianowicie:

1. aparat - wizualna poprawa zdjęć widoczna na powiększeniu kadru + poprawa szybkości na HDR

2.nagrywanie filmu - znacznie lepszy dzwięk

3.SOT po 7,5 godz.zostało 21% baterii

3.android system 6,9%

Z poprzedniego romu eu. byłem też b. zadowolony ale widzę postęp na plus,brawo,POLECAM na mi mix2 rom eu.:-)

• Like 1

Na tej wersji Mi5 na Andku 8 na razie wszystko śmiga, nawet menu ze słuchawkami nie robi FC, a nie robiłem wipe przy przechodzeniu z Andka 7. 
Korzystasz z Tapatalka? U mnie też wsio ok ale Tapatalk ma problemy. Nawet po re instalacji.

Witam,

Mam problem z pinem do odblokowania ekranu. Łapie dopiero za 3-4 razem, natomiast odcisk palca działa bez zarzutu.

Przed aktualizacją nie było takich problemów.

Redmi 4X

40 minut temu, lockerek napisał:

Z aktulizwałem z 7.0 do 8.0 i nadal mam 7.0 o co chodzi :D ?

A w jaki sposób aktualizowałeś dzisiejszy rom eu.?

32 minuty temu, Zenon napisał:

A w jaki sposób aktualizowałeś dzisiejszy rom eu.?

Normalnie przez ota. Niby pokazuje najnowszy ROM ale dalej widnieje 7.0 wersja

Guest
This topic is now closed to further replies.