Skocz do zawartości

Zmiana formatu daty w SMS


Janwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zredagowany post, który o podobnej treści usunięto, bo podobno już było wiele na ten temat tylko niestety nic konkretnego i nie w tym temacie.

Przy zmianie telefonu skopiowałem SMS-y z telefonu Huawei P8Lite, w którym miały prawidłowy format, natomiast w Redmi Not4 po przekopiowaniu okazało się, że te które były z roku 2017 miały prawidłowy format, natomiast te z 2018 roku miały odwrócony format i tak do dnia dzisiejszego. Przeniesienia dokonywałem w połowie marca 2018. Przeglądałem ustawienia w SMS, ale nic odpowiedniego nie znalazłem co mogło spowodować takie zmiany na przełomie roku 2017 i 2018. Wcześniej nie zauważyłem, bo mimo, że od stycznia tego roku mam ten telefon, ale dopiero zacząłem go używać od paru dni i dopiero ten zmieniony zapis spostrzegłem. W załączeniu zrzut ekranowy dwóch przykładowych SMS-ów.

Screenshot_2018-03-19-22-09-11-845_com.android.mms.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd, po prostu bieżący rok ma datę skrócona z pominięciem roku "mm-dd g:m" a poprzednie lata mają pełną datę "dd.mm.rrrr gg:mm", a w dzisiejszych jest tylko "gg:mm".

U mnie jest tak samo, ale przydała by się opcja wyboru formatu, pełna data jest lepsza.

Edytowane przez Lekter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Myślałem, że coś przy tym kopiowaniu zrobiło się, ale trochę dziwne było, że to akurat na przełomie roku. Mnie bezsprzecznie pasuje ten układ z 2017 roku. To muszę w takim razie sprawdzić na innej aplikacji a generalnie mam xiaomi.eu, także powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...