Skocz do zawartości

Dziwne glicze w tylnim aparacie


AreqowY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, telefon xiaomi redmi note 4 zakupiłem około 4msc temu i zauważyłem że jak chce robić zdjęcie lub nagrywać film to pojawiają mi się dziwne ,, artefakty ". Nie mam pojęcia co z tym zrobić ponieważ to bardzo psuje jakość zdjęć i filmów. Podejrzewam że aparat jest uszkodzony. Proszę o pomoc w tej sprawie poniżej będą zdjęcia jak to wygląda.

Screenshot_2018-03-19-19-39-55-906_com.android.camera.thumb.png.d8d726755b4dc9aa87d88be4564de52e.pngScreenshot_2018-03-19-19-30-59-667_com.android.camera.thumb.png.9c390da43e64d1b68b9bf2cb96743e11.png

Im bardziej się przybliży tym bardziej efekt jest widoczny.

Edytowane przez AreqowY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko  w Redmi Note 4 na snapie (wersja global). Występuje to tylko przy słabym sztucznym świetle u mnie. Chociaż jest to trochę dziwne, bo gdy mam zapaloną lampkę przy biurku to tego nie ma, ale jak zapale światło w pokoju, które jest dość słabe to przy przybliżeniu widać je jak u Ciebie.

Moim zdaniem aparat tak reaguje na jakieś konkretne słabe światło, nie mam pojęcia od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdn4 na snapdragonie nie spotkalem sie z takimi cyrkami (kamera od samsunga) a uzywalem global stable, miui polska i paru custom rom ;P wlasciwie przewaznie sie bawie rom przed snem lezac w wyrku i kamere tez tak testuje pstrykajac szafke nocna przy zapalonej lapmce i nie spotkalem sie z czyms taki jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem trochę i problem występuję tylko przy nagrywaniu, ale faktycznie nie zawsze. W przysłowiowym kiblu faktycznie widać, ale np. teraz siedzę przy biurku z zapaloną lampką led i nawet na zoomie x8.0 tego nie ma. Przejrzałem na szybko forum miui i kilka osób zgłaszało ten błąd.

Popytam znajomych, którzy mają też RN4 na snapie i dam znać czy u nich też tak jest i dam znać w razie czego, tutaj w tym wątku.

 

Edit: W moim egzemplarzu mam kamerę od ofilma, jak się właśnie dowiedziałem. Może to one gorzej sobie radzą ze światłem (a raczej na pewno) i stąd te cyrki przy takim świetle.

Edytowane przez bvrtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz samsunga jak wiekszosc z nas :P sony jest lepszy ale przynjamniej jesli cie wymienia kamere nie ucierpisz tak bardzo bo nie miales sony tylko samsunga :D zawsze cos ^^ oddaj na gw opisz co sie dzieje ew druknij foteczke lub wyslij mailem lub zalacz do zgloszeni nie wiem jak to sie tam odbywa w danym serwisie kamere powini wymienic od kopa jesli nie wymienia to zwatpie juz calkowiecie w sens gwarancji.

 

A co wazne przed wyslaniem udokumentuj ze telfon dziala i nie posiada rys obic itp. zeby sie nie okazalo potem ze nagle masz ryse dzielaca ekran na pol bo ci sie trafil technik z problemami :P

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam to gdzieś, bo to tylko przy nagrywaniu w konkretnych warunkach. Jak będę miał kiedyś trochę więcej wolnego to wybiorę się do sklepu gdzie go brałem i się zobaczy. No chyba, że to jakiś bug systemowy bo czemu tylko to przy nagrywaniu występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak reklamowalem galaxy nota 3 to paski na ekrani i na video byly tylko przy nagrywaniu kiedy zmienialy sie warunki oswietleniowe i w slabszych warunkach oswietleniowych ;P wedlug opioni szanownego serwisu byla to wtedy plyta glowna do wymiany dlatego wystawili mi kwitek na wymiane telefonu xD ktorego soprzedawca nie chcial zrealizowac ale to inna historia xD i zupelnie tu nie potrzebna w kazdym razie jesli ci to nie przeszkadza to mzoesz poczekac od jakies aktualizacji ew w miedzyczasie posprawdzaj inne aplikacje do nagrywania z google play ;P 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...