Skocz do zawartości

Przeprowadzenie aktualizacji miui


Fugeo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

W 2016 roku zakupiłem swój telefon i od tamtej pory ani razu go nieaktualizowalem. Aktualna wersja na moim telefonie widoczna na screenie. Co jakiś czas wyskakuje mi powiadomienie o dostępnej nowej wersji. Tutaj mam moje pytanie, czy jest sens aktualizować po tak długim czasie i jeśli tak to jak miałbym to najbezpieczniej zrobić. Przez telefon kliknąć żeby sam aktualizował czy jak? Dodam, że nie znam się na tym i nie chciałbym niczego zepsuć.

 

cb536766a8a905c2d5839b4ad9f57a0c.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fugeo napisał:

I nie muszę podpinać telefonu pod komputer? Do pobrania pokazuje mi 1,3 GB. Ile może trwać cały proces aktualizacji? Nie licząc czasu na pobranie aktualizacji.

Nie musisz. Ponieważ dawno nie aktualizowałeś to pobiera cały rom. Przy aktualizacjach na bieżąco pobiera tylko nowe rzeczy czyli kilkadziesiąt Mb. Samo instalowanie może potwać około 30 minut.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi w aplikacji Aktualizacje nie wykrywa żadnej nowej wersji... Na głównym ekranie po kliknięciu szukaj po prostu jakby się odświeża strona, a po kliknięciu 3 kropek i pobierz komunikat, że mam najnowszą.

 

Co teraz? Pobrać to ręcznie i wybrać zainstaluj z ZIP? Czy taka aktualizacja nie spowoduje wymazania danych? W sensie wszystkie ustawienia aplikacje itp. czy będzie wyglądać jak czysta instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturr300 Możesz sobie ją sam przygotować i wgrać. Ja bym tego nie potrafił, mimo że studiuje programistyke. Łatwiej zainstalować custom roma i być  na bieżąco  z poprawkami bezpieczeństwa. W sumie to custom romy nawet lepiej działają niż miui, albo kupić nowy telefon z miui.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...