Skocz do zawartości

1080p60 Mi5


sr1

Rekomendowane odpowiedzi

!!UWAGA: poniższa modyfikacja nie jest modyfikacją bez błędów, niektóre opcje mogą się crashować i nie działać więc jak ktoś się nie chce w to bawić i się nie zna to niech nie instaluje!!

Na xda (i ruskie 4pda) user eszdman wrzucił moda poprawiającego kamerę w Mi5:

Cytat

Works in MIUI 9
Added:
-nightboost preview
-preview mode 60 fps
-video mode 1080p60 in Gcam
-Fixed exposure
-added eis+ois in 1080p60 mode in Gcam
-momental focus in video 1080p60(works like a laser focus)
-momental focus in preview mode(works like a laser focus)
-stabilization is set
UPDATED 12.03.18
-fixed preview fps
-fixed video fps
UPDATED 14.03.18
-google pixel clearness photo mode(always on)
-new chromatix

Wgrałem to na Mi5 8.3.8 Oreo i działa, obraz wydaje się płynniejszy w podglądzie, a nagrany plik 1080p ma gdzieś 45-50 fps (może coś źle sprawdzam). Wszystko wskazuje na to, że ktoś u ruskich zabrał się za aparat.

Ewentualnie może ktoś bardziej ogarnięty @Acid potrafi stwierdzić, czy jest sens bawienia się z tym libhackiem? Być może większość opisana w poście wleciała wraz z 8.3.15 update (autofocus, kolory)? A pozostałe czyli 1080p60 wlecą kiedyś tak czy siak jeżeli będą sprawnie działały? 

Może ktoś potrafi zrobić dobre porównanie jakości, stabilizacji itp. stock MIUI vs mod eszdmana i czy w ogóle warto?

Co zrobiłem by na Mi5 8.3.8 Android 8.0 działało:

  • Magisk-v16.0.zip z xda
  • camera_60_fps_by_eszdmanFor_mi5.zip z tematu xda (link na dole)
  • GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7beta-test-6_1.apk z https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ (być może na innych wersjach Arnova8G2 też będzie działać)
  • dodanie linijki persist.camera.HAL3.enabled=1 do build.prop (bez tego GoogleCamera się crashowało)

Temat z libhackiem na xda - https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/mi-5-video-libhacks-eszdman-t3760610

Filmik który mówi, że działa ale niezbyt pokazuje... jak działa https://www.youtube.com/watch?v=wpl26ILArVQ 

Edytowane przez srgn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przetestowałem to i faktycznie, filmy z modem "eszdmana" kręcą się w 60kl/s, slowmotion 120kl/s.
Problem natomiast jest taki, że w wieczorem gdy pomieszczenie oświetlone jest żarówkami video praktycznie nie usuwa szumu kreskowego, więc mimo faktycznej ilości fps 50+ mamy też "skaczący obraz". Robienie zdjęć z aktywowanym modem też nie należy do przyjemności, bo podgląd jest 10-15fps, a kolory są strasznie "sprane".

Film poglądowy:
Youtube - 1080_60fps & 120fps slowmotion Mi5
 

Edytowane przez QBAQ
Dodany film 60fps Mi5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...