Jump to content

Telefon nie widzi kart SIM po wykonanym root


Recommended Posts

Mam problem, z którym nie jestem wstanie sobie poradzić.

Po wgraniu TWRP jak i instalacji SuperSU zaraz po uruchomianiu ponownym telefonu nie widzi on 2 kart SIM, które są w nim włożone.

Pojawia się tylko komunikat "brak usługi". Z telefonu oczywiście nie da się dzwonić, ani nikt nie jest wstanie się na niego dodzwonić. Problem nie leży w kartach czy też sprzęcie bo tuz przed rootem wszystko działało jak należy. Czy ktoś z Was wie jak można to naprawić?

Link to post
Share on other sites

a ty masz wersje na madiateku czy na snapdragonie bo w sumie warto zapoytac ludzia sie myli :P? nie wiem jak na mediateku ale na snapie po wgraniu recovery rtzeba wgrac no verify encrypt pliczek ?

Link to post
Share on other sites

Problem udało mi się już rozwiązać, a przynajmniej w połowie. Wgrałem przez MiFlasha ROM Global. Po restarcie wszystko na szczęście wróciło do normy. Nawet udało mi się zachować dane ponieważ flasha zrobiłem z opcją "save user data".

Dlaczego udało się problem rozwiązać w połowie? Bo dalej nie mam roota i podejrzewam, że jeśli raz go jeszcze zrobię to problem znów się u mnie pojawi. Roota robiłem zgodnie z jednym z poradników więc nie wiem dlaczego tak się stało, że po nim pojawił się problem z odczytem przez telefon kart SIM. Z tego co udało mi się znaleźć to problem wynikał z utraty sterników odpowiedzialnych za baseband.

Link to post
Share on other sites

sciagnij najnowsza paczke root i inna wersje twrp ew. sprawdz jak bedzie sie magisk zachowywal u ciebie masz mediateka czy snapdragon w koncu ?

Edited by Lamcza
Link to post
Share on other sites

to piszesz w zlym dziale :P ale to czesta pomylka 

 sprawdz ten poradnik tylko zamiast tamtego twrp wgraj sobie najnowsze redwolf i nim zrob root z wbudowanej paczki https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/recovery-red-wolf-recovery-project-t3653704 po wgraniu revoery nie zapomnij od razu flashnac scryptu 

Edited by Lamcza
Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...