Skocz do zawartości

alarm, budzik, nie zawsze się włącza :( MI3


lg4xhd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy u Was też występuje ten problem. Po nastawieniu alarmu, np. zeby zagrał za 15 minut jest wszytsko ok, działa.
Gdy ustawi się alarm na dłuższy okres czasu, np. wieczorem, żeby rano dzwonił - niestety nie załącza się. Co może być przyczyną takiego zachowania ?

System wgrywałem już kilka razy, wipe też po każdym wgraniu było robione.
Dzieje się tak na romie stable v23 miuipolska.

Czy ktoś może zauważył podobny problem ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt. Wyrobiłem sobie taki nawyk po każdym wyjściu z aplikacji przytrzymuje domek i klikam w to zielone kółko. Mówisz żeby to było to ?

 

W sumie jak przed chwilą ustawiałem budzik, żeby zagrał za 15 min. to też wcześniej "wyczyściłem". I zadzwonił normalnie. hmm...

A mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak się dodaje listę wyjątków ? Nie chodzi mi o tą kłódeczkę przy aplikacji (przesunięcie w dół), tylko o liste w ustawieniach panelu sterowania. Jak tam można dodawać wyjątki ?
Pytam, bo nei każda aplikacja jest widoczna po przytrzymaniu domku (np. usługa pogody działająca w tle jest ubijana przez ten zielony przycisk, mimo, że jej nie widać po przytrzymaniu domku).

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam aplikacji "Zegar" i tam zakłądka "Alarmy".

No ok. Ale jak w ogóle tam dodawać jakiekolwiek wyjątki ? Jest lista ale nigdzie nie ma mozliwości dodania.

Bo po przytrzymaniu domku nie są wyświetlane np. usługi, które ten przycisk ubija (np. widżety różnych aplikacji się zamrażają)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj budzik zadziałał normalnie, już byłem happy, że to był przypadek tylko.

Dzisiaj znowu mu coś odbiło i w ogóle nie zadzwonił. Zmienił się tylko czas pojawienia następnego alarmu. O godz, której miał zadzwonić zmienił się tylko napis "następny alarm za 23h59m". Nawet nei pojawiła się żadna informacja choćby graficzna o budziku.

dodam, że po ustawieniu budzika pojawia się ikonka budzika koło zegarka i tam sobei jest przez cały czas. Czyli niby ustawiony jest.

 

Ubijanie apki, myślę, że nie powinno wchodzić w grę, skoro budzik powinien tez działać na wyłączonym telefonie (przynajmniej podczas wyłączania telefonu wyskakuje informacja, że budzik załączy się o wyznaczonej godzinie").
Ja oczywiście telefonu nie wyłączałem i też się nei załączył budzik.
Proszę, pomyślcie, co można by z tym zrobić. Bo taki wypaśny telefon, nie potrafi zrobić takiej prostej rzeczy jak włączyć budzik nad ranem.

Rom 23.0 stable, miuipolska.

tu chyba ktoś miał podobny problem ale na starszej wersji romu:
http://en.miui.com/thread-22799-1-1.html

nie dałoby rady jakoś tego fixa dodać do romu na stałe ? (w wielu miejscach doradzacie, zeby lepiej na MI3 z wsmtools się nie bawić).
A może on już jest zaimplementowany w wersjach dev ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego keiw. Napisałem wyżej, że nie pojawiłą się nawet żadna informacja graficzna o budziku. :)
Tak jakby telefon "zapomniał" o tym że ma nastawiony budzik.

Mam zaznaczoną opcję "alarm w trybie cichym". ale ja rozumiem, że to ma działać tak, że nawet gdy mam tryb cichy telefonu, to alarm ma dzwonić.

Zresztą jak go ustawie na 15 minut, to działa normalnie. Problem zaczyna się przy dłuższym oczekiwaniu na alarm (noc).

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnei sie też nad tym zastanawiam Acid. Chyba tak zrobię. Mam nadzieje, że to pomoże.
Tylko, że stable, to nie stable jak sie okazało :) Podobnie jak w Cyanogenach na inne telefony. Też są już teraz tylko wersje nightly  :)

A to musze też dwa razy ją wgrywać ? Żeby była na obydwu systemach ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wystarczy jeden. Przecież instrukcja tak nie mówi. Zresztą pomyśl sam. Ostatni dev jest ostatni v5.

Stable jest tu zawsze starszy. Nie wiem czy będzie jeszcze jakieś Stable dla Mi3.

Być może ale póki co dev ma ostatnie fixy i jeśli nie będzie nowego Stable to ten dev zostanie najlepszy.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo chodziło mi o to, żeby całkowicie się pozbyć tego stable na obydwu partycjach (system1 i system2).

Tak było w przypadku zmiany oryginalnego chińskiego romu na ten polski. Wgrywało się dwa razy polski. Raz z romu chińskiego i drugi raz juz z polskiego. Dlatego pytam czy tutaj też tak trzeba zrobić.

W sumie i tak w najbliższy piątek wgram pewnie nowszą wersę dev, więc już stable wtedy się nadpisze.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj też zagrał, także myślę, że problem rozwiązany :)
Czy wersje stable romów nadal będą powstawały ? Widziałem na stronie xiaomi wersje 24.0 - jest szansa na pojawienie się jej i następnych w jęz. polskim?
Czy wersja dla naszego mi3w ze strony xiaomi, to jest: "WCDMA/CDMA China" ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...