Skocz do zawartości

Redmi Note 3 PRO. Brak zasięgu GSM/GPS/WiFi/Bluetooth


krocu11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem od kilku dni z Wifi. Nie da się go uruchomić. Przycisk nie reaguje, a w ustawieniach jak przesunę suwak to nic się nie zmienia.

Bootloader nieodblokowany. Jadę na global dev. Co zauważyłem to dziwny adres mac i brak ip. Zrobiłem wipe data, lecz nic to nie dało. W dodatku nie mogę zsynchronizować konta xiaomi bo brak wifi. Czyli pusty fon z samymi kontaktami :(

Screenshot_2017-02-19-14-09-22-563_com.android.settings.thumb.png.2f6ffff4bec3e0f90324e678098dc7b0.pngScreenshot_2017-02-19-14-08-24-766_com.android.settings.thumb.png.3797b24f76db913510c0fa24be112739.pngScreenshot_2017-02-19-14-09-49-877_com.android.settings.thumb.png.821f85b011339a5f09a90f18aa4ad36a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krocu11 napisał:

Co zauważyłem to dziwny adres mac i brak ip.

Adres IP to ci się pojawi dopiero jak z jakąś siecią się połączysz. Teoretycznie może to byc problem z partycją EFS i wtedy zwyłe wgranie romu miflashem może nie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam imei na dwa nr i numer MEID.

Co do Mi Flasha to mam taką opcję clear all , save user data i clear all and lock. Wezmę tą pierwszą. Tylko czekam aż pobierze mi się oprogramowanie. Idzie poniżej 100kb/s, może ktoś ma link na jakiś szybszy serwer. Ja pobieram z http://en.miui.com/a-234.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krocu11 napisał:

Mam imei na dwa nr i numer MEID.

Co do Mi Flasha to mam taką opcję clear all , save user data i clear all and lock. Wezmę tą pierwszą. Tylko czekam aż pobierze mi się oprogramowanie. Idzie poniżej 100kb/s, może ktoś ma link na jakiś szybszy serwer. Ja pobieram z http://en.miui.com/a-234.html

 

Tak 1 clear all wybierz ja używam miflesh beta i tam jest clean all

Myślę że ci pomoże

Tylko się zapytam wiesz jaką masz wersję na 100%Kenzo czy Kate 

Kate z tyłu telefonu na naklejce model 2015161 jak masz inny to masz Kenzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krocu11 napisał:

Ale po co obie?

Chyba że jak nie spodoba ci się global stable to wrócisz do global dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krocu11 napisał:

Kurde i co jest nie tak, telefon w fastboot, widoczny w abd. Włączyłem tryb debugowania wcześnie i nie idzie

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Punkt 6 pobierz miflesh beta z linku

I czymaj się instrukcji

Softy już masz

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kolegi @krocu11 już po diagnozie. Niestety nie jest to problem software, a hardware znany wśród innych sprzętów z IC od Qualcomm. Cierpią na to 1+1, Samsungi i parę innych sprzętów.

Brak WiFi, Bluetooth i MAC 20.00.00.00.00.... to uszkodzenie układu WCN3680B - driver WLAN i BT. Układ nie jest specjalnie drogi (ok 5$), ale jego wymiana to już wyzwanie. Bez solidnej stacji lutowniczej IR nie ma się za to co brać.

Jutro wrzucę foto poglądowe - rozbebeszyłem inną uszkodzoną płytę żeby zobaczyć gdzie to siedzi...

Edytowane przez Zexon72
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zexon72 napisał:

Telefon kolegi @krocu11 już po diagnozie. Niestety nie jest to problem software, a hardware znany wśród innych sprzętów z IC od Qualcomm. Cierpią na to 1+1, Samsungi i parę innych sprzętów.

Brak WiFi, Bluetooth i MAC 20.00.00.00.00.... to uszkodzenie układu WCN3680B - driver WLAN i BT. Układ nie jest specjalnie drogi (ok 5$), ale jego wymiana to już wyzwanie. Bez solidnej stacji lutowniczej IR nie ma się za to co brać.

Jutro wrzucę foto poglądowe - rozbebeszyłem inną uszkodzoną płytę żeby zobaczyć gdzie to siedzi...

Coraz ciężej takie mniej istotne układy wymieniać bez wymiany ogólnie całej płytki taka moda teraz.

Ale warto wiedzieć gdzie to siedzi i jak wygląda więc brawo ty:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Nie mogę włączyć WIFI (ikonka WIFI wogóle się nie podświetla) i bluetooth (przy kliknięciu się podświetla ale nie wyszukuje urządzeń). Soft przed chwilą wgrany najnowszy i dalej problem nie zniknął. Wczoraj jeszcze wszystko było ok.  Ma ktoś na to rozwiązanie.

pzdr 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

mając najnowszą wersję global wszystko ładnie chodziło aż tu pewnego pięknego dnia wifi przestało mi działać. Przycisk wifi na belce nie reaguje, natomiast w ustawieniach da się to włączyć ale nie widzi sieci. Początkowo sądziłem, że to wina softu, więc wgrałem najnowsze miui polska. Jednak i to nic nie dało. Czy padła mi moduł wifi czy może przyczyna leży gdzie indziej? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Posiadam standardowego RN3pro  Przez dłuższy czas pracował z CM 13 ale jakieś 3-4 miesiące temu przesiadłem się na miui 9 beta obecnie w wersji Miui 9 Global 8.2.8 Beta. Z dnia na dzień przestał działać internet mobilny tzn pokazuje mi że się łączy mam ikonkę  że jest połączony mam też widżet pokazujący aktualną prędkość ten też sie załącza jednak ruchu brak. Tak samo na Edge na H+ i LTE, wszystko działało bez problemu i z dnia na dzień skończyło działalność. Posiadam abonament w Play - sprawdziłem kartę w innym telefonie i tam internet działa normalnie. Ustawiałem ponownie apny i nic to nie zmieniło. Jedyne czego nie próbowałem to przywrócenia ustawień fabrycznych czy przeflashowania czego nie chce na razie robić.  Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wymieniałem córce ekran bo spadł jej telefon. Po drodze zachciało mi się aktualizacji i zaczęły się problemy.Miałem początkowo problemy z uruchomieniem telefonu. W chwili obecnej tel. się uruchomił ale nie da się z nie go wykonywać połączeń i wysyłać smsów.Po włączeniu WIFI pojawia się zasięg, bez tego widnieje info brak usług.Nie wiem jak to  możliwe.Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem.Możliwe, ze coś źle złożyłem  :(

Edytowane przez Gorbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z moim Redmi Note 3 Pro. Wersja Android: 6.0.1 MMB29M. Miui 8.3 by xiaomi.eu 7.2.16.

Problemem jest dostęp do internetu. W czasie jazdy samochodem co jakiś czas Janosik informuje mnie że nie ma dostępu do internetu. W mieście mimo że pisze w lewym górnym rogu LTE i full zasięg to przesył danych jest bliski 0. Gdy jestem na wsi i mam połączenie LTE lub 3G to czasami internet śmiga a czasami nawet google.pl się nie załaduje.

Chciałbym się dowiedzieć czy mogę coś z tym zrobić ? Jakaś aktualizacja, inny ROM ?

Od razu uprzedzam że w temacie zmiany ROMu i innych tego typu rzeczy jestem zupełnie zielony. Szukam jakiejś obeznanej osoby która by mnie pokierowała co mogę zrobić żeby telefon znowu odżył.

Dodam tylko że teraz użytkuje Iphona 6S i na tej samej karcie sim nie mam takich problemów. Wiadomo, na wsi kiedy korzystam z 3G i mam dwie kreski zasięgu internet jest wolny, ale działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Klient wczoraj oddał mi telefon z identycznym problemem: Brak Wi-Fi, Bluetooth i brak numeru IMEI. Po przynajmniej pięciu nieprzespanych nocach i wgraniu kilkudziesięciu romów, sprawę załatwiło wgranie romu fastboot, dokładnie tego: https://firmware.center/firmware/Xiaomi/Redmi Note 3 pro (kenzo)/Stock/Global/

BL zablokowany. Wgrałem wersję 7.5.3.0

:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...