Skocz do zawartości

Quick charge do redmi 5 plus


Macgto

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten telefon ma możliwość szybkiego ładowania quick charge 3.0 ?? 
Jak zaczynam ładować od kilku % baterii to moc ładowania dochodzi do 18W0a24dae0a256bae16fbc7bb92bf39826.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Czy ten telefon ma możliwość szybkiego ładowania quick charge 3.0 ?? 
I jeszcze jedna fotkaed476b274885b037da8428cdc9f38984.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 5 plus nie ma szybkiego ładowania
Oj ma, ja ładuję akumulator prądem 9V 2A z power banka Xiaomi 2C. Poza tym na ekranie blokady pojawia się informacja o szybkim ładowaniu, a na belce specjalna ikonka ładowania (screen)
Ale uwaga w zestawie sprzedażowej nie ma ładowarki do szybkiego ładowania tylko zwykła: 5V 2A.761153a040a61a6f9238d46ab0cd9dd8.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo ładujecie Redmi 5 Plus od 20% do 100% przez te szybkie ładowarki?
Ładowanie power bankiem Xiaomi 2C napięciem 9V od 20 do 80% trwało 48 minut, a od 20 do 100% tym samym napięciem 75 minut.
Warto odnotować że początkowo ładowanie prowadzone jest natężeniem ok. 1,5 - 1,7 A, a później spada do 1 - 0,5 A gdy poziom naładowania akumulatora w telefonie wynosi ok. 80%

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pavco1 napisał:

Ładowanie power bankiem Xiaomi 2C napięciem 9V od 20 do 80% trwało 48 minut, a od 20 do 100% tym samym napięciem 75 minut.
Warto odnotować że początkowo ładowanie prowadzone jest natężeniem ok. 1,5 - 1,7 A, a później spada do 1 - 0,5 A gdy poziom naładowania akumulatora w telefonie wynosi ok. 80%

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

A ja powiem szczerze coś z przymrużeniem oka podchodzę do tego QuickCharge. Niby mam tą ładowarkę Aukey PA-T9 z QC 3.0, ale od 10% do 100% ładuje w około 2h.. W programie ampere pokazuje ładowanie na poziomie 2.4A, wiec tak jakby one nie działało, bo powinno być na poziomie 1.5A i 9V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam pytanie, czy ktoś może wie jaki model ładowarki z quick charge będzie do redmi 5 plus? chodzi mi o oryginalną ładowarkę xiaomi. zamierzam zakupić ale chciałbym oryginał xiaomi. dzięki za odpowiedź

Ta będzie odpowiednia  

 

https://m.gearbest.com/chargers-cables/pp_1662472.html?wid=21&lkid=10766906

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2018 o 16:58, pavco1 napisał:

ok, na pewno będzie odpowiednia, ale bardziej chodzi mi o taką "zwykłą" małą do gniazdka, nie potrzebuję 5 gniazd , wystarczy jedno, może wiesz jaki to byłby model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja powiem szczerze coś z przymrużeniem oka podchodzę do tego QuickCharge. Niby mam tą ładowarkę Aukey PA-T9 z QC 3.0, ale od 10% do 100% ładuje w około 2h.. W programie ampere pokazuje ładowanie na poziomie 2.4A, wiec tak jakby one nie działało, bo powinno być na poziomie 1.5A i 9V.

Też tak mam. Nie wiem czy to wina samego kabla... Kabel mam oryginalny od ładowarki , która jest w zestawie. Ale sam QC 3.0 jest bez kabla kupiony....Może w tym jest wina? W kablu? Choć wątpię...

 

f20d7f517b081673f0a7060897a20fd2.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ładowanie Quick Charge działa w Redmi 5 plus, tylko nie rozumiecie jego działania. Sprawdzałem na ładowarce Aukey z wejściem Quick Charge 2.0 i wygląda to tak, że od 10 procent do ok. 80 procent bateria jest bardzo szybko ładowana , ok. 1% na minutę, a od 80 do 100 bardzo wolno. Wychodzi w sumie ok. 2 godziny cały cykl ładowania. Na ładowarce z pudełka ładowanie trwa ok. pół godziny dłużej. Kable mają również bardzo duże znaczenie. Jak i używanie telefonu w czasie ładowania. Zamówiłem nowe kable i szybszą ładowarkę. Jak przyjdzie to zrobię testy i podzielę się z Wami wynikiem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Czy te szybkie ładowanie dostępne jest też w wersji global ? Kupiłem telefon w sklepie z naszej dystrybucji, mam ładowarkę od Lenovo P2, która obsługuje szybkie ładowanie i jakoś w tym telefonie mi to nie działa.

Edytowane przez ksswin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku globala i Quick Charge działało normalnie na ładowarce Aukey. Kupiłem nowszą z Quick Charge 3.0 i różnicy wielkiej nie ma w porównaniu z Quick Charge 2.0 . Masz znaczek pioruna w kółku i informacje o szybkim ładowaniu?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że Lenovo P2 ma dokładnie ten sam procesor co R5+ i ładowarką musi wspierać skoro na nim działało bez problemu. Chyba że ta super inteligentna ładowarką ma jakiś moduł, który rozpoznaje telefon i z innym nie współpracuje.

Edytowane przez ksswin
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ksswin napisał:

No tak, tylko że Lenovo P2 ma dokładnie ten sam procesor co R5+ i ładowarką musi wspierać skoro na nim działało bez problemu. Chyba że ta super inteligentna ładowarką ma jakiś moduł, który rozpoznaje telefon i z innym nie współpracuje.

P2 ma dedykowaną ładowarkę w zestawie, która wykorzystuje Rapid Charge.
Tu jest temat na forum Lenovo, nawet ktoś z Polski odpowiedział na to pytanie: link

Edytowane przez konsolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Dzięki wielkie. /Edit/

Chyba jednak nie do końca jasne. Znalazłem info że to ta sama technologia "Rapid Charging is the exact same thing. It is licensed technology from Qualcomm, being used by smartphone manufacturers as a marketing gimmick". Przy QC podnosi się napięcie ładowania, są inne technologie ale przy nich wykorzystuje się zwiększenie prądu ładowania. Z etykiety można było by wywnioskować że jest to QC 2.0 ale nie wiadomo co oni tam wsadzili. Zaryzykuje chyba jednak zakup innej ładowarki. 

IMG_20180623_092547.jpg

Edytowane przez ksswin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka ładowarce nie równa. Już to przerabiałem z kilkoma telefonami, teraz używam ładowarek Aukey i ładuje wszystkie urządzenia bez problemów typu długi czas ładowania, czy brak Quick Charge. Do tego polecam dobre kable, bo one mają również duże znaczenie . Ja używam kabli firm Aukey i Rock przystosowanych do szybkiego ładowania i widać różnicę na plus.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 Zakupiłem do Redmi 5 plus ładowarkę xiaomi MDY-O8-DF, czyli taką jaką jest polecana w poście przez kol. majstersztyk i niestety mam z nią problem bo po podłączeniu telefonu zapala się dioda i symbol błyskawicy i natychmiast gaśnie nie ładując fona. Ładowanie zwykłe np. Galaxy S 3 przebiega prawidłowo. Czy ktoś tą ładowarkę faktycznie wypróbował  z tym fonem? Nie wiem czy ładowarkę reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Halo halo czy ktoś jeszcze tu żyje ? Mam ładowarkę z Samsunga obsługuje szybkie ładowanie które mi działało bez żadnych zarzutów. Niestety rozwaliłem kabel i zauważyłem że nie wyświetla się ikonka szybkiego ładowania. Kupiłem sam kabel USB orginalny z Samsunga i niestety dalej ten sam problem. Miał ktoś podobny problem ? Wiecie może jak to rozwiązać ? Z góry dziękuję bardzo za każdą odpowiedź ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...