Skocz do zawartości

Kupno Redmi 5 plus


hjugo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuję zakup Redmi 5 plus 3/32 lub 4/64 tylko pytanie w jakim sklepie lub u kogo na allegro? Nie chcę ściągać z Chin a z oficjalnej dystrybucji ABC data jest trochę drogo.

Rozumiem, że jeśli telefon nie jest z oficjalnej dystrybucji ABC data to dany sklep ściąga go na własną rękę a w opisie wypisuje, że gwarancja producenta czyli albo wysyłają do Chin albo sami naprawiają?

Mojego obecnego Redmi 4a kupiłem chyba (już nie pamiętam) w morele.net a dystrybucja jest z ck mediator.

Co do Redmi 5 plus to wysłałem zapytanie do emag.pl i proline.pl odnośnie kto jest dystrybutorem i gdzie/przez kogo jest realizowana gwarancja to emag milczy a proline odpowiedziało, że dystrybutorem jest proline a gwarancja jest realizowana w ich serwisie.

Możecie polecić jakiś sklep/kogoś na allegro, gdzie można kupić Redmi 5 plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

serwis w PL.

Nie rozpedzaj sie tak, bo serwis moze byc tez w europie, jesli akurat nie ma czesci, lub telefon nie jest naprawiany w Polsce. 

6 godzin temu, hjugo napisał:

Cześć,
planuję zakup Redmi 5 plus 3/32 lub 4/64 tylko pytanie w jakim sklepie lub u kogo na allegro? Nie chcę ściągać z Chin a z oficjalnej dystrybucji ABC data jest trochę drogo.
Rozumiem, że jeśli telefon nie jest z oficjalnej dystrybucji ABC data to dany sklep ściąga go na własną rękę a w opisie wypisuje, że gwarancja producenta czyli albo wysyłają do Chin albo sami naprawiają?

Możecie polecić jakiś sklep/kogoś na allegro, gdzie można kupić Redmi 5 plus?

W Polsce masz kilku dystrybutorow, ktorzy dostarczaja produkty xiaomi do sklepow. Ten oficjalny to ABC Data i m.in. z tego powodu telefony w sklepach, ktore od nich biora sa drozsze.

Mozesz wybrac inny sklep ktory rowniez posiada telefony od dystrybutora czy to ck mediator czy jakikolwiek inny. azwyczaj beda to duze sklepy, za duze by bawic siee w sprowadzanie na wlasna reke z chin. Bo im sie to nie oplaca, ze wzgledu na potencjalne problemy z obsluga posprzedazowa. Czyli ze zwrotami, rekojmia i gwarancjami itd. Umowa z dystrybutorem zapewne obejmuje tez naprawy gwarancyjne, czy tam ogolnie pojety serwis. 

Sprowadzanie na wlasna reke to najczesciej male sklepy, oraz allegro i pokrewne. 

Ciezko cokolwiek polecic, zwlaszcza jesli pytasz o allegro, bo tam jest sprzedawcow od cholery, plus wszelkie mozliwe sztuczki i kruczki, jak rejstracja spolki na wyspach, kombinowanie z wysylka, problemy z ewentualnym kontaktem itd... Ja osobiscie od allegor trzymalbym sie z daleka, chyba ze jest to oferta duzego sklepu, ktory oferuje swoje produkty rowniez na allegro.

Co do proline, to wiem tyle ze to jest duzy sklep komputerowy ktory na rynku jest od 20lat jak nie lepiej. Wydaje sie godny zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zobacz sobie te dwa ogloszenia moje jesli mozna:) Pierwsze nieoficjalna dystrybucja z 24 miesiecznym na tel i 12 miesiecznym na baterie serwisem u @Zexon72 a drugie to oficjalna z 24 miesieczna na tel oraz baterie u dystrybutora oficjalnego czyli w tym przypadku np Action SA

http://allegro.pl/pl-gw24m-fv-redmi-5-plus-4-64-eu-i7273016094.html

http://allegro.pl/pl-dystr-gw24m-fv-redmi-5-plus-4-64-eu-i7273017056.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie tutaj mi sie pomylilo. Czechy jak i Polska maja po 2 lata na telefon oraz baterie. Mozesz kupic np na bestcena bedzie taniej, dostaniesz rachunek/fakture z GB i serwis u producenta czyli w CN bo nigdzie nie dostalem od nich info w sprawie gdzie co jak z serwiem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale myślę, że ta cena podana na tych aukcjach jest zdecydowanie za duża jak na ten model.
Może jakies inne propozycję ?
825 zł za 4/64 z dwuletnią gwarancją w pl to dużo?
Jeszcze taniej, ale tak jak kolega pisał praktycznie bez gwary to bestcena, ewentualnie możesz sobie zobaczyć jakieś proline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na gearbest. 3/32 zaraz po pokazaniu się był za 160$. Punktami zbiłem cenę do 133$ z kosztami przesyłki.

 

Można gadać o gwarancji w PL itp., ale jak na moje to pewnie szybciej na niego siądę lub zrzucę z balkonu niż będę potrzebował gwarancji. A wydałem połowę tego co bym musiał w PL zapłacić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie patrzysz na gw bierz gdzie najtaniej, CN czy z EU WH jesli jest dla Ciebie wazna to moja cena wg mnie jest ok jesli chodzi o rynek Polski a @Zexon72 bardzo dobrze sprawnie i szybko naprawia sprzet.
Coz doradzic Ci...tutaj to juz bardziej indywidualna sprawa co bardziej wolisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...