badylhonda

Ilość działających rdzeni

Recommended Posts

Hej.

Jak to jest że CPU-Z pokazuje tylko 4 rdzenie procesora które działają , a pozostałe są zastosowane ??

Nie powinny działać wszystkie.

Włączam gry i szybko przechodziłem do cpuz i nadal tylko 4

Czy to normalne ? cc3fcad7bbe67cfd5d9d144675dd452c.jpgdbc229a2bb043cc7060d34cbcef18754.jpg

Mam to samo na MIUI, one chyba są wyłączone by telefon działa jak najdłużej na jednym ładowaniu.

Na custom romach działa wszystkie 8 rdzeni, lub 6 (zależy od romu) i 2 możesz włączyć w kernel auditor.

Na MIUI nie są się włączyć rdzenie kernel auditorem. 

• Like 1

Też się zawiodłem, szukałem info na ten temat i jedni pisali, że uruchamiają się dopiero w wymagających grach, inni że w ogóle. Inni, że są wyłączone w celu oszczędzania energii. No ale ja jak miałem MIUI to ładowałem telefon raz na 5 dni. 

No bateria nie jest zła, ja na telefonie non stop, filmy, gry i cały dzień trzyma. Co nie zmienia faktu że chciałbym żeby wszystkie działały.

Ja już wiem.

To nazywa się technologia  Big.Little 

Procesory włączają się tylko jak trzeba.

Polecam odblokować bootloader i zainstalować Lineage 14.1 unnofocial. Dopracowana lepiej niż oficjalne Lineage na hydrogen. Ja osobiście używam od niedawna Ulneash Oreo. 

Tylko jaki sens jest blokowania dwóch ostatnich? Jak jest ich 4 duże i 4 małe. 

Minnie udało się zmusić ich do pracy w normalnych warunkach. W custom romach pracują wszystkie z częstotliwością w zależności od potrzeby. 

Edited by Bartos

Guest
This topic is now closed to further replies.