ZduneX25

MIUI 8.3.15

Recommended Posts

40 minut temu, Animal napisał:

Jakie pomysly ?

Tak. Znaleźć na Forum wątek o odblokowaniu bootloadera, bądź instalacji MIUI Polska/EU i nie zaśmiecać tego wątku.

Wyszukiwarka na Forum działa. Ba! Nie gryzie...

To jak to jest, że jednym bateria trzyma dłużej a innym rozładowuje się w oczach. U mnie System Android obecnie zużywa 53% a wcześniej było w granicach 15 -20%.

U mnie miałem problem z baterią, wyglądało na zaśmiecony system. W recovery zrobiłem czyszczenie partycji Dalvik - jakby pomogło. Może to placebo?

9 godzin temu, mrosi napisał:

Tak. Znaleźć na Forum wątek o odblokowaniu bootloadera, bądź instalacji MIUI Polska/EU i nie zaśmiecać tego wątku.

Wyszukiwarka na Forum działa. Ba! Nie gryzie...

Dzieki za pomoc.

Wgrywalem juz dziesiatki razy xiaomi.eu na roznych fonach i to jest pierwszy ktory nie przechodzi mi samego procesu instalacji tego romu. Znalazlem watki w necie ze inni tez mają problemy, wiec myslalem ze ktos mi podpowie, ale lepiej nie przeczytac co napisalem tylko od razu napisac....sprawdz forum i szukaj sam.

Taki sam proces na redmi note 5a idzie bez problemu, a tu wisi...pasek i nic.

EDIT:

poszlo dopiero jak pobralem paczke z xioami.eu.

Edited by Animal

U mnie miałem problem z baterią, wyglądało na zaśmiecony system. W recovery zrobiłem czyszczenie partycji Dalvik - jakby pomogło. Może to placebo?
Tak, duża część problemów wynika w mojej opinii z nieczyszczenia cache/dalvik. Tak jest nie tylko z xiaomi ale i z innymi producentami. Druga kwestia to podbicie wersji Androida. Tu zawsze były jakies problemy, łatwiej było już zrobić całkowity wipe. W xiaomi zauważyłem też że niektóre problemy po update pojawiały się przy niestandardowych motywach.
Domyślam się też (nie rootujee telefonów) że aplikacje grzebiące w systemie po roocie też mogę po aktualizacji ROM zadziwić użytkownika

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Prawdę mówiąc przy aktualizowaniu nie robiłem nigdy Wipe Dalvik/Cache. Przy kolejnej aktualizacji zapodam Wipe i może to coś zmieni. Zauważyłem też większe zużycie RAMu mimo, że nic nowego nie instalowałem.

A czy ktoś wie jak wyłączyć gesty cofania na mi note 3? Strasznie mnie denerwują przypadkowe cofnięcia... W ustawieniach nie mam nic o gestach

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

51 minut temu, Voltron napisał:

A czy ktoś wie jak wyłączyć gesty cofania na mi note 3? Strasznie mnie denerwują przypadkowe cofnięcia... W ustawieniach nie mam nic o gestach

Albo je wszystkie aktywujesz albo nie, jak Ci gesty nie pasują to je wyłącz,większość użytkowników je chwali,ja też;-)

Ale ja mam tylko te cofania. Innych nie mam. W ustawieniach nie mam tego

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Robcik napisał:

Prawdę mówiąc przy aktualizowaniu nie robiłem nigdy Wipe Dalvik/Cache. Przy kolejnej aktualizacji zapodam Wipe i może to coś zmieni. Zauważyłem też większe zużycie RAMu mimo, że nic nowego nie instalowałem.

No ja też nie robiłem. Wszystko zawsze ok było

30 minut temu, juveadamo napisał:

No ja też nie robiłem. Wszystko zawsze ok było

Do tej pory u mnie też wszystko było ok. Gdyby nie użytkownicy , którzy twierdzą, że po ostatnich aktualizacjach bateria trzyma lepiej, przyczyny upatrywałbym w najnowszych romach. A tak trzeba szukać innej przyczyny. Zastanawiające jest tak duże zużycie energii przez System Android.

7 godzin temu, Zenon napisał:

Nie masz w - ustawienia - pełny ekran - i tam to jest

Nie mam opcji "pełny ekran". Napisałem, że nie mam tego w ustawieniach.

• Like 1

koledzy mam pytanko - w mi max 2 zrobiłem aktualizację na miui 9  (wyświetlało się że mozna). No ładnie wszystko smiga tylko że... telefon momentami łapie zwiechy. Na 2-3 sekundy zero reakcji.....czemu tak ? (restartowałem go) i dalej to sie zdarza... Jak można wrócić do poprzedniej wersji ?

4 godziny temu, acocieto napisał:

@Robcik full wipe obowiazkowo, ostatecznie miflash.

Na początek dam wipe dalvik i cache. Nie chce mi się instalować wszystkiego od nowa. W ostateczności poleci full wipe ale jeszcze spróbuję wrzucić ostatni dobrze działający rom 8.3.1

Koledzy arise sound system jest opcja by to zadziałało na tym sofcie?. Czy dać sobie spokój odrazu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Hej-mam Rom od 2 dni- mi note 2 - wygląda,że wszystko jest OK-tylko -Acid-czy można przywrócić w następnej wersji  te funkcje ?-

Sieci bezprzewodowe -> użycie danych

Osobiste -> użytkownicy

System i osobiste -> godziny ciszy- szczególnie ta ostania-m.in bardzo oszczędzała baterie

Godziny ciszy masz przecież w Dźwięk i wibracje > Wyciszenie...
Osobiste > Użytkownicy - tego nigdy nie było w MIUI
Użycie danych masz poziom dalej w Karty SIM i sieci mobilne...

Nie warto poszukać 5 minut tych opcji?

3 godziny temu, filiporlo napisał:

No właśnie przechodzi... 

Tak to wszystko wygląda. Wydaje mi się, że wszystko jest dobrze ustawione.

Po zmianie ROM nową kartę musisz zrobić w aplikacji banku. 

3 godziny temu, pawellabedz napisał:

nie ma takiego telefonu jak scorpio

Dlatego jest tam odnośnik do xda, na którym  są wersje dla telefonów których nie ma nawet w Europie 

https://www.google.pl/amp/s/forum.xda-developers.com/mi-note-2/development/recovery-twrp-3-2-0-0-touch-recovery-mi-t3713441/amp/

Śledź sobie wątek :)

Edited by _mARk_

Po raz ostatni przypominam każdej osobie, aby przed dodaniem postu przeczytała tytuł wątku...

1 godzinę temu, pawellabedz napisał:

Akurat sprawy dotyczące twrp żeby móc zaktualizować urządzenie odnoszą się do wątku tak samo jak płacze "ludzi myślących inaczej" o ota

Nie. To wątek dotyczący aktualizacji cotygodniowej. Wątki o TWRP są praktycznie w dziale każdego modelu telefonu. Radzę jednak przeczytać tytuł wątku. Kilkukrotnie, żeby się utrwalił.

EOT

Niby poprawili aparat w tej aktualizacji, a jakość zdjęć na Mi6 jest po prostu fatalna ... szczególnie jeżeli chodzi o zdjęcia z przedniego aparatu.

Dnia 20.03.2018 o 13:05, Robcik napisał:

U mnie wygląda to tak.

Screenshot_2018-03-20-13-01-14-052_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-03-20-13-00-53-148_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-03-20-13-01-47-239_com.miui.securitycenter.png

Coś jest z tym romem. U mnie też na Redmi Note 4 android system 50%.. Za to aparat na duży plus.

Ten ROM jest beznadziejny. Telefon się sam przez noc rozładowuje ze 100%. Po za tym po restarcie wszystkie ustawienia się resetują, znikają też dźwięki dzwonka. Pora wrócić na Globala. Mi 5s, wipe robiony.

1 minutę temu, MatixYo napisał:

Ten ROM jest beznadziejny. Telefon się sam przez noc rozładowuje ze 100%. Po za tym po restarcie wszystkie ustawienia się resetują, znikają też dźwięki dzwonka. Pora wrócić na Globala. Mi 5s, wipe robiony.

U mnie na Mi 6 właśnie bardzo dobrze działa. Przez noc 1-2% schodzi jedynie. Proces Android System ma 7,3%.

1 godzinę temu, slovick napisał:

Coś jest z tym romem. U mnie też na Redmi Note 4 android system 50%.. Za to aparat na duży plus.

Zobaczę co zaoferuje jutrzejsza aktualizacja. Jeżeli niczego nie zmieni to wracam do pierwszego ROMu z marca, który u mnie najlepiej się sprawował.

Mam wrażenie, że coś z odblokowywaniem na Mi6 jest nie tak. Czytnik nie łapie tak dobrze jak na siódemce. Często mam tak, że muszę odblokować wzorem, bo po wyjęciu z kieszeni ilość prób była za dużo. Zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem w kieszeni włączone.

Guest
This topic is now closed to further replies.