ZduneX25

MIUI 8.3.15

Recommended Posts

10 minut temu, Robinxp napisał:

Robiłem wipe dalvik,system,data,cache  a twrp mam 3.0.2-x 

jeśli masz MI5S to tu masz nowe TWRP - https://eu.dl.twrp.me/capricorn/

upewnij się że to do Twojego modelu i przeinstaluj - najłatwiej pod twrp - install, zmieniasz na image zamiast zip i wybierasz pobrany obraz .img - insalujesz na partycję recovery, restart - możliwe że będzie krzyczał o hasło do /data - sformatuj i będzie ok tylko będziesz musiał na nowo wrzucić obrazy do instalacji bo ci wyczyści też storage (pamiętaj o backupie :-))

Będzie trochę długo :-). Od którejś wersji zniknęło mi kilka aplikacji, do tego nie mogłem zainstalować dodatków miui polska. Więc postanowiłem przejść na stable.eu. Dla pewności zrobiony backup data. Po przejściu na stable przywróciłem dane i znowu nie można instalować dodatków. Bez namysłu factory reset i instalacja Dev 7 coś tam. Po zainstalowaniu szukam pliku data i d.. Nie ma. Trochę zmartwiony znowu wyczyściłem telefon, factory reset, potem instalacja dodatków miui polska, root i telefon wstaje z martwych. Wszystko wróciło do normy, telefon ma 8.3.15, zresztą bardzo dobre wydanie, wszystko działa sprawnie, bez uwag. Do tego przywróciłem dane z chmury, nawet co bardzo dziwne działają motywy z innych źródeł po przerobieniu w miui theme editor. Tak więc polecam tę wersję, no i chyba jednak warto czasami zrobić factory reset. No i pamiętajcie zróbcie backup i zachowajcie go gdzieś też poza fonem żeby nie zdziwić się jak ja. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

2 minuty temu, RASTY777 napisał:

jeśli masz MI5S to tu masz nowe TWRP - https://eu.dl.twrp.me/capricorn/

upewnij się że to do Twojego modelu i przeinstaluj - najłatwiej pod twrp - install, zmieniasz na image zamiast zip i wybierasz pobrany obraz .img - insalujesz na partycję recovery, restart - możliwe że będzie krzyczał o hasło do /data - sformatuj i będzie ok tylko będziesz musiał na nowo wrzucić obrazy do instalacji bo ci wyczyści też storage (pamiętaj o backupie :-))

mam wersje z plusem natrium wiec sciagnać  wersje twrp i zainstalować tak jak rom ?? czy przez fastboot ??  

6 minut temu, Robinxp napisał:

mam wersje z plusem natrium wiec sciagnać  wersje twrp i zainstalować tak jak rom ?? czy przez fastboot ??  

https://eu.dl.twrp.me/natrium/

mozesz przez fastboot z kompa ale jak uruchamia Ci się twrp to latwiej jest w nim samym tylko musisz jakos obraz wrzucic do telefonu - albo usb-otg pod twrp albo z kompa - jak CI wygodniej - poradnikow do wgrania twrp jest "około mnóstwo"

19 minut temu, RASTY777 napisał:

mozesz przez fastboot z kompa ale jak uruchamia Ci się twrp to latwiej jest w nim samym tylko musisz jakos obraz wrzucic do telefonu - albo usb-otg pod twrp albo z kompa - jak CI wygodniej - poradnikow do wgrania twrp jest "około mnóstwo"

teraz nie mogę włączyć nawet twrp 

1 minutę temu, Robinxp napisał:

teraz nie mogę włączyć nawet twrp 

no to przez fastboot próbuj wg opisu na miuipolska - tam gdzie publikowany jest ROM są instrukcje.

fastboot to vol- i power a recovery to vol+ i power o ile dobrze pamiętam :-) ewntualnie odwrotnie - jak masz problem z wejście najpierw przytrzymaj samo power minimum 10sek żeby zresetować jak nie wiesz gdzie jesteś. Jeśli faktycznie zrobiłeś wipe /system więc na pewno na razie Ci nie wstanie bez wgrania czegoś.

powiem tak wszystko zrobiłem mam najnowsze twrp  i nadal stoi przy instalacji  ale tel zawieszony nie jest   ile około powinien się instalować system ??

2 minuty temu, Robinxp napisał:

powiem tak wszystko zrobiłem mam najnowsze twrp  i nadal stoi przy instalacji  ale tel zawieszony nie jest   ile około powinien się instalować system ??

u mnie to trwa ze 2-3 min może, potem uruchomienie dużo dłużej, ale to już jak update zakończy się sukcesem - ta nowa wersja faktycznie instalowała się jakoś inaczej, pasek doszedł do końca, też myślałem że zawisło, ale po dłuższej chwili ruszyło normalnie dalej i tel się uruchomił z nowym systemem.

jak Ci nic nie ruszy przez twrp to chyba zostaje miflash, ewentualnie sprawdź jeszcze czy bootloader jest nadal odblokowany - ja już chyba więcej nie pomogę bo mi się pomysły też kończą :) może jeszcze ktoś? coś?

5 minut temu, RASTY777 napisał:

ak Ci nic nie ruszy przez twrp to chyba zostaje miflash, ewentualnie sprawdź jeszcze czy bootloader jest nadal odblokowany - ja już chyba więcej nie pomogę bo mi się pomysły też kończą :) może jeszcze ktoś? coś?

a jak sprawdzić bootloader ?? przy włączonym telefonie  i logo mi mam nadole napis z kłódka unlock   a czy można wgrać  przez miflash  miui eu ?? nigdy tego nie robiłem 

instalacja trwa juz 15 minut pasek jest prawie na koncu 

Edited by Robinxp

Przed chwilą, Robinxp napisał:

a jak sprawdzić bootloader ?? przy włączonym telefonie  i logo mi mam nadole napis z kłódka unlock   a czy można wgrać  przez miflash  miui eu ?? nigdy tego nie robiłem 

fastboot oem device-info (o ile dobrze pamiętam) - i kłódka faktycznie powinna świadczyć, że jest odblokowany czyli ok.
miflashem to chyba tylko china/global ale to akurat może faktycznie zablokować znów bootloader. tyle, że nie wiem czy uda się coś innego w tym momencie. A miflash powinien zadziałać, telefon odpali, potem możesz kombinować dalej jak zawsze czyli unlock, twrp i miui.eu - niech się jeszcze ktoś wypowie bo nie chcę Cię wpuścić w coś czego nie jestem pewien...

Dnia 17.03.2018 o 14:20, tomekmarki napisał:

Witanko,

czy działa wam na najnowszym wydaniu 7.0 na Mi5 aplikacja "aktualizacja" mi cały czas wywala a z niej łatwo się przechodzi np. do recovery.

Miałem to samo na wcześniejszych ROMach w tym miesiącu. Pomogło wejście w zainstalowane aplikacje i wyczyszczenie wszytskich danych dla aplikacji "aktualizacja". 

7 minut temu, MiuiFan_83 napisał:

Miałem to samo na wcześniejszych ROMach w tym miesiącu. Pomogło wejście w zainstalowane aplikacje i wyczyszczenie wszytskich danych dla aplikacji "aktualizacja". 

Może wystarczy przyznać tylko uprawnienia apce aktualizacje?!

32 minuty temu, widmo1980 napisał:

Może wystarczy przyznać tylko uprawnienia apce aktualizacje?!

Hmm a tego nie wypróbowałem. Ale samo wyczyść dane przecież nie jest kłopotliwe i nie niszczy nic akurat w przypadku tej aplikacji.

Na redmi note 4 po zainstalowaniu nowej wersji przestało działać odblokowanie ekranu wzorem twarzy. Po zdjęciu wszystkich blokad i ponownej instalacji systemu dodanie wzoru twarzy dalej nie działa ale nie włącza się co chwilę irytujący komunikat żeby dodać wzór twarzy.

2 godziny temu, sven642 napisał:

Na redmi note 4 po zainstalowaniu nowej wersji przestało działać odblokowanie ekranu wzorem twarzy. Po zdjęciu wszystkich blokad i ponownej instalacji systemu dodanie wzoru twarzy dalej nie działa ale nie włącza się co chwilę irytujący komunikat żeby dodać wzór twarzy.

U mnie tylko/aż wywaliło poprzednią twarz. Ale dodałem i działa. 

Mam dwa pytania odnosnie Mi5 z Androidem 8.0:

Czy to mozliwe ze cos z systemem skoro przycisk home raz dziala a  50 razy nie(poprzednia aktualizacja)?

Czy teraz przy kazdej aktualizacji musze przywracac ustawienia fabryczne czy wystarczy ze juz robilem to przy pierwszej aktualizacji do Android 8?

Mam dwa pytania odnosnie Mi5 z Androidem 8.0:
Czy to mozliwe ze cos z systemem skoro przycisk home raz dziala a  50 razy nie(poprzednia aktualizacja)?

Czy teraz przy kazdej aktualizacji musze przywracac ustawienia fabryczne czy wystarczy ze juz robilem to przy pierwszej aktualizacji do Android 8?

Wystarczy raz, teraz już możesz bez wipe chyba, że pojawią się jakieś większe problemy.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

16 minut temu, Ivn napisał:

Wystarczy raz, teraz już możesz bez wipe chyba, że pojawią się jakieś większe problemy.

Ok dzięki, a myślisz ze to wina softu czy ze klawisz pada?

48 minut temu, driller12 napisał:

Ok dzięki, a myślisz ze to wina softu czy ze klawisz pada?

To soft, mam to samo, raz działa ok, a raz muszę kliknąc z 30x zanim ekran zareaguje. Do tego dochodzą samoczynne blokowania się ekranu w czasie robienia czegokolwiek na telefonie, zwieszanie się i problemy z czyszczeniem apek z ramu, niby usuwa Ci apki, ale informacja zwrotna to "Nie ma potrzeby czyszczenia RAM" i okazuje się, że apka mimo iż nie ma jej w spisie, to nadal działa w tle i nie pozwala na wejście w Deep Sleep.

• Thanks 1

Powiedzcie mi pliz, co odpowiada za automatyczne wypełnianie/uzupełnianie formularzy? Czy to mechanizm Google, któraś z funkcji systemu czy może zainstalowana klawiatura?

Po aktualizacji nie uzupełnia mi multi-loginów w grze, a jak wiadomo takie rzeczy to sprawa życia lub śmierci

Ok. Problemów nie zauważono od piątku.

Mi 6

Twrp 3.1

Update z miuipolska 8.3.1 na bieżący. Clear cache i dalvik.

Motyw domyślny, bez root.

Subiektywnie może lekko lepsza responsywnosc.

Subiektywnie może faktycznie lepsze łapanie focusa.

Subiektywnie moze wolniejsze łapanie ostrości przy nagrywaniu video.

Po włączeniu HDR przy nagrywaniu video w full HD już nie blokuje aplikacji

Natomiast jak nie mogłem pobrać filtrów do wbudowanego edytora video tak nie mogę dalej

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Można zainstalować starszą wersję miui  bo jest coraz gorszej ? Mam jakąś ze stycznia.

Średni sot miałem 5,6 godzin teraz ciężko do trzech godzin dociągnąć.

Screenshot_2018-03-19-19-13-12-501_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-19-19-13-28-695_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-19-19-12-40-546_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-19-19-15-04-205_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Xiaomi mi 6 testy ok 6h wszystko jest super. Zdecydowanie bateria trzyma lepiej

2 minuty temu, Adamk102 napisał:

Xiaomi mi 6 testy ok 6h wszystko jest super. Zdecydowanie bateria trzyma lepiej

Jeśli możesz to sprawdź ile pobiera Ci android system

@Acid, jest niewielki błąd: przy podłączaniu ładowarki słyszalny jest dźwięk podłączania do ładowania. I to bez względu na to, czy jest on włączony czy wyłączony w ustawieniach dźwięku.

Android System 17% (kiepsko) przy baterii 40%, SoT5 5h 50min, czas włączenia 33h.

Oczywiście nie ma mamy wpływu na Android System, robi co chce, a bateria znika.

Edited by acocieto

[mention=1160]Acid[/mention], jest niewielki błąd: przy podłączaniu ładowarki słyszalny jest dźwięk podłączania do ładowania. I to bez względu na to, czy jest on włączony czy wyłączony w ustawieniach dźwięku.

Już poprawione do następnej wersji.

Wysłane z MI 6

• Like 1

jak mam wgrać ten rom na mi note 3?

Odblokowalem bootloader....wgralem twrp z img poprzez fastboot i wgrany rom na pamiec.

Po odpaleniu twrp i pierw czyszczeniu stergo systemu...klikanlem install najnowszy rom...i tak wisi 99% juz 50 minut i nic....wiec pewnie zawisl i nic nie zrobie.

Po restarcie oczywiscie wisi....w twrp nie moge odblokowac juz palcem..inne twrp tak samo, nie dziala odblokowanie swipe to unlock.

Jedynie moge wrac globala poprzez miflash. Ponownie wgrany twrp i znowu nie moge odblokowac swipe to unlock.

Jakie pomysly ?

Edited by Animal

Guest
This topic is now closed to further replies.