ZduneX25

MIUI 8.3.15

Recommended Posts

Dlaczego lipę? Zainstalowałeś 7.0 na 8.0?
8.0 ma być za tydzień więc długo czekać nie trzeba, a chyba dostaniemy również te poprawki do aparatu itp na 8.0. 
Jak mam 8 to nie zainstaluje nowego zipa 7? Czy można?

Wysłane z Mi5

5 minut temu, JacekBB napisał:

Wysłane z Mi5

Wydaje mi się, że lepiej poczekać ten tydzień na wersję 8.0. 

• Haha 1

Wysłane z Mi5

Ja musiałem zrobić wipe data/system/cache i wtedy weszła 7

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Mówię że mam oreo 8.3.8 i testuje. Wczoraj nie było dev dla Mi5 na oreo. Będzie za tydzień.

Wysłane z Mi5

Pytanie, w 8.3.15 została usunięta "aplikacja" motywy, przeniesiona/ ukryta gdzieś, czy po prostu jakoś nieświadomie się jej pozbyłem, bo nigdzie nie mogę odszukać.

• Thanks 1

Jak wam spisuje się bateria na Mi6 przy tej aktualizacji? U mnie słabo ... ledwo 4 godziny SoT wyciągam, a telefon ładowany był dokładnie 24 godziny temu. Przy wcześniejszej aktualizacji spokojnie dało radę wyciągnąć 6 godzin SoT (w porywach do 7 godzin).

Edited by MaxPrime
Rozszerzenie wypowiedzi.

Jak wam spisuje się bateria na Mi6 przy tej aktualizacji? U mnie słabo ... ledwo 4 godziny SoT wyciągam, a telefon ładowany był dokładnie 24 godziny temu. Przy wcześniejszej aktualizacji spokojnie dało radę wyciągnąć 6 godzin SoT (w porywach do 7 godzin).
Ja nie narzekam0f60894351cef4f5b35541472c8d97b7.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Jak na razie większych błędów w 8.0 na Mi Note 2 nie zaobserwowałem, jedynie ten z brakiem możliwości wyłączenia dźwięku podłączenia ładowarki.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ja mam oreo i mi 5 8.3.8 myślę nad powrotem do 7 ale wydaje mi się że skoro w tym tyg nie było dev to w przyszłym będzie duzo lepsze wydanie, więc warto poczekać. Na 8.3.8 jest parę bugów wieku dziecięcego 

Osobiscie na mi5 sie poddalem, na 8.3.2/8.3.8 chodzil tak slabo (mimo wipe'ow) i tyle rzeczy nie dzialalo ze zainstalowalem LineageOS, zobaczymy jak bedzie sprawowal sie owy system, a gdy miui pozbedzie sie owych bledow to wroce z checia.

7 godzin temu, addrian_s napisał:

Pytanie, w 8.3.15 została usunięta "aplikacja" motywy, przeniesiona/ ukryta gdzieś, czy po prostu jakoś nieświadomie się jej pozbyłem, bo nigdzie nie mogę odszukać.

A masz Globala? 

1 godzinę temu, TheGusti napisał:

Osobiscie na mi5 sie poddalem, na 8.3.2/8.3.8 chodzil tak slabo (mimo wipe'ow) i tyle rzeczy nie dzialalo ze zainstalowalem LineageOS, zobaczymy jak bedzie sprawowal sie owy system, a gdy miui pozbedzie sie owych bledow to wroce z checia.

Ja tak samo, choć już widzę, że bateria szybciej schodzi, niż na Miui. 

Edited by obtu

U mnie jest na swoim miejscu a instalowałem z full wipe

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

2 razy próbowałem przywracać za pomocą TWRP pełną kopię i za każdym razem kończyło się na ponownej instalacji. Raz był problem z data (przywracało część i error) a tydzień temu od razu error. Na innych telefonach nie miałem problemów z recovery.

Edited by obtu
  • Like 1

14 minut temu, addrian_s napisał:

Owszem

Na globalu motywy Xiaomi wyłączyło. W trosce o twoją prywatność. Kiedy i czy w ogóle włączą, nie wiadomo.

37 minut temu, FromWP napisał:

Na globalu motywy Xiaomi wyłączyło. W trosce o twoją prywatność. Kiedy i czy w ogóle włączą, nie wiadomo.

Dzięki za informację. Chyba będę musiał przejść na MIUI Polska

Cześć. Edytowałem standardowo plik build.prop aby mieć klawisze wirtualne (brakuje mi podświetlania klawiszy sprzętowych w 4x) po przez zmiane qemu.hw.mainkeys=0 z 1. Co ciekawe, po resecie pojawiły się również zmiany w menu, takie jak:

Sieci bezprzewodowe -> użycie danych

Osobiste -> użytkownicy

System i osobiste -> godziny ciszy

Poprawcie mnie jeśli nie zauważyłem tego przed zmianami :) Ciekawe jakie jeszcze opcje można odblokować.

Jakby kogoś interesowało to u mnie na MI Note 2 Oreo działa póki co bez problemu. Musiałem aktualizować twrp do 3.2.1 i poszło bez problemu. Po uruchomieniu muliło kilka minut ale potem się "ułożyło" i jest ok. Działa jak 7.0 póki co. Jedyna różnica poza numerkiem jak na razie to PIP - ktoś wie czy to działa tylko w google maps czy w czymś jeszcze? Nie wiem jak będzie z baterią ale po ładowaniu do 100% zamledował, że zostało 50h pracy, a wcześniej pisał zazwyczaj około 30h - więc może faktycznie będzie lepiej - zobaczmy :)

Na Mi 5X o wiele lepszy jest dźwięk podczas nagrywania wideo. Nie ma tej modulacji nieszczęsnej i dźwięku jakby spod wody. W końcu nagrane filmy do czegoś się nadają.

• Like 1

Od dwóch, trzech aktualizacji bateria słabiej trzyma. Duży pobór prądu robi android system. Czym to może być spowodowane ?

Screenshot_2018-03-15-18-25-55-832_com.miui.securitycenter.png

Podpowie mi ktoś jak utworzyć Widget tapatalka danego forum na ekranie głównym?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, juveadamo napisał:

Od dwóch, trzech aktualizacji bateria słabiej trzyma. Duży pobór prądu robi android system. Czym to może być spowodowane ?

Screenshot_2018-03-15-18-25-55-832_com.miui.securitycenter.png

U siebie też to zauważyłem, dodatkowo po ostatniej aktualizacji słabo działa rozpoznawanie twarzy.

Jest jakiś sposób na poprawę działania nadmiernie czułego dotyku w 4x? Już go mam dosyć, przewijam stronę to otwiera się link, zakładka w menu ustawień. Pisanie SMS, mail jest tragicznie ciężkie. Help.

Witam podczas aktualizacji do 8.3.15  przez plik zip do twrp   aktualizacja staneła  pasek jest prawie na samym końcu a ostanie linijka to

Installing MIUM update ...

Package_extract_file Took 00s.

co mam teraz robić stoi tak już godzinę a tel zawieszony nie jest     

Dodam że jest to M5s plus 

Edited by Robinxp

3 godziny temu, Robcik napisał:

U siebie też to zauważyłem, dodatkowo po ostatniej aktualizacji słabo działa rozpoznawanie twarzy.

Niestety mój mi 5s teraz stracił minimum 1/3 czasu włączonego ekranu.

Zastanawiam się czy np. zresetowanie do ustawień fabrycznych i wtedy instalacja miuipolska poprawiła by to. 

Dobra już mam twrp  nie ten guzik trzymałem  to teraz wystarczy tylko pobrać na nowo rom wrzucić i przez twrp instal  

4 minuty temu, Robinxp napisał:

Dobra już mam twrp  nie ten guzik trzymałem  to teraz wystarczy tylko pobrać na nowo rom wrzucić i przez twrp instal  

pobierz i sprawdź sumę md5 a najlepiej wrzuc razem z plikiem .md5 z suma - jak instalacja wykryje ze taki plik ma to sprawdzi sume i jesli sie nie bedzie zgadzac to nie pojdzie dalej. Inna sprawa ze ROM ściągany przez OTA zawsze pobiera md5 i sprawdza, skoro ruszylo to miałeś raczej dobrze pobrany, gdzie indziej jest przyczyna. Sprawdz czy masz najnowsza wersje twrp dla twojego tel.

37 minut temu, juveadamo napisał:

Niestety mój mi 5s teraz stracił minimum 1/3 czasu włączonego ekranu.

Zastanawiam się czy np. zresetowanie do ustawień fabrycznych i wtedy instalacja miuipolska poprawiła by to. 

Reset raczej nie wiele pomoże. Wzrost zużycia baterii pojawił się po aktualizacji 8.3.8 i ostatnia aktualizacja niczego nie zmieniła.

po wyczyszczeniu  całego telefonu z pozycji twrp  i instalacja na nowo 8.3.15 cały czas staje podczas instalacji  nawet jak próbuje zainstalować 8.1.25 taki rom miałem na dysku to dzieje się to samo już sam nie wiem co robić jakieś pomysły 

Przed chwilą, Robinxp napisał:

po wyczyszczeniu  całego telefonu z pozycji twrp  i instalacja na nowo 8.3.15 cały czas staje podczas instalacji  nawet jak próbuje zainstalować 8.1.25 taki rom miałem na dysku to dzieje się to samo już sam nie wiem co robić jakieś pomysły 

wyczyszczenie całego tzn czego? Roisz wipe czego? Podaj wersje twrp jaką masz wgraną obecnie.

Guest
This topic is now closed to further replies.