ZduneX25

MIUI 8.3.15

Recommended Posts

MIUI 8.3.15

• Poprawki tłumaczenia
  • Aktualizacja Mi Note 2 do Androida 8 – wipe niewymagany aczkolwiek polecany
  • Możliwość odinstalowania większej ilości aplikacji na raz
  • Poprawka szybkości i dokładności autofocusa aparatu
  • Poprawki jasności, kolorów w trybie portretowym
  • Poprawka jasności, kolorów i focusa w trybie wideo
  • Optymalizacja zdjęć HDR
  • Pełna lista zmian
  •  

DFG_2018-03-15-11-14-09.png

Aktualizacja Androida w MI5

Od 8.3.2 MI5 otrzymuje aktualizację do Androida 8 (testowo). Po aktualizacji romu należy wykonać reset do ustawień fabrycznych (lub wipe z poziomu recovery TWRP), aby wszystko działało poprawnie. Przed dokonaniem aktualizacji wskazane jest wykonanie kopii danych w TWRP.

Aktualizacja Androida w MI6/MIX2

MI6/MIX2 otrzymują aktualizację do Androida O (8.0). Instalacja na Android 7.1 nie wymaga wipe, aczkolwiek zalecane jest wykonanie kopii /data w TWRP (bez internal storage). W przypadku problemów powrót do poprzedniej wersji Androida wymaga jedynie instalacji 7.12.7 i przywrócenie /data w menu Restore TWRP. Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać i będą sukcesywnie i w miarę możliwości poprawiane. Do zainstalowania aktualizacji wymagane jest posiadanie TWRP 3.2 (W TWRP: Install > Install image).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Status: RELEASED
- MI5C, HMPro delayed
- MI5 Android 8.0 suspended for this week
- MiNote2 Android 8.0 released

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

• Like 2
  • Sad 1

@ptasiekk pewnie twrp 3.2 tylko, zalecany wipe i jazda :)

Ciekawią mnie te usprawnienia aparatu. Czekam na opinie. 

Hej, 

przeprowadziłem aktualizację na Mi Note 2. Jednak dalej ( zgodnie z prtscr) mam informację, że wersja androida to 7.0. 

macie pomysł dlaczego tak jest? 

Screenshot_2018-03-16-10-02-47-106_com.android.settings.png

14 minut temu, Viara napisał:

dlaczego  "MI5 Android 8.0 suspended for this week" ? 

Pewnie nie poradzili sobie jeszcze z czujnikiem zbliżeniowym ... Dajcie developerom trochę czasu, to dopiero pierwsze testowe buildy 8.0 pod Mi5, dziwiłbym się jeśli wszystko byłoby ok :P

Hej, 

przeprowadziłem aktualizację na Mi Note 2. Jednak dalej ( zgodnie z prtscr) mam informację, że wersja androida to 7.0. 

macie pomysł dlaczego tak jest? 

Dla Mi Note 2 są 2 buildy dostępne, widocznie ściągnąłeś ten z androidem 7.0

Edited by tholyir

Dziwne podejście - dla jednego telefonu zawieszają 8.0 by wydać dla drugiego i znowu narzekań słuchać. Lepiej jak by po jednym wpuszczali update i go dopracowywali bo przy takim rozdrabnianiu to jeszcze długie miesiące zanim Oreo będzie się nadawało do codziennego użytku.

Tak na szybko prawie 11h na Mi6, zdecydowanie lepiej w stosunku do 8.2.1. Wszystko chodzi płynnie, bateria nie leci w oczach.

Wyleciało z MI6

6 minut temu, Karls napisał:

Dziwne podejście - dla jednego telefonu zawieszają 8.0 by wydać dla drugiego i znowu narzekań słuchać. Lepiej jak by po jednym wpuszczali update i go dopracowywali bo przy takim rozdrabnianiu to jeszcze długie miesiące zanim Oreo będzie się nadawało do codziennego użytku.

A ja myślę, że niekoniecznie, MI5 i Note2 są "podobne" - jak sobie poradzą na jednym to pewnie i na drugim - ciekawe czy na Note2 pojawią się te same problemy np z czujnikiem - jak nie doczytam w ciągu dnia o jakichś większych problemach to sam spróbuję :)

• Like 1

Czy poprawki do kamery to odpowiedź na to: https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/mi-5-video-libhacks-eszdman-t3760610

Czy zupełny przypadek? Jak xiaomi.eu odnosi się do powyższego tematu? Wiem, że powyższy 'hack' ma jeszcze błędy. Czy xiaomi.eu śledzi ten temat (ewentualnie jego odpowiednik na 4pda?) i w przypadku poprawy błędów kolejne featuresy będą dodawane? 

EDIT: ok, ku mojemu zdziwieniu poprawa aparatu wyszła od MIUI.

Edited by srgn1

Witam

Wipe nie wymagany do Mi Note 2, aczkolwiek polecany, tzn., że stracę wszystkie dane z telefonu?

Mógłby ktoś pomóc krok po kroku jak to zrobić?

Jestem świeżakiem...

Edited by bizon203
poprawka

46 minut temu, Heisenberg napisał:

Status: RELEASED
- MI5C, HMPro delayed
- MI5 Android 8.0 suspended for this week
- MiNote2 Android 8.0 released

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

dla MI5C opóźniony? To Mi5C w końcu dostanie Oreo?

• Sad 1

Czytałem że xiaomi porzuciło camera 2api dla snapow 835. Czy będzie to dla innych procesorów?

Dla mi note 3 od 8.2.1 dodali jakby hdr+ z google camera bo w stockowej aplikacji robi to samo przetwarzanie zdjęć. Może jeszcze jakieś usprawnienia? Czas się przekonać.

Na 8.3.1 bateria trzyma 5.5h sot, na 8.2.1 7.5-8h. ciekawe jak to, inaczej wracam na 8.2.1

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś ma to wydanie na MI5 z 7.0? Jak się sprawuje? Poważnie się zastanawiam nad powrotem do 7.0 albo wręcz stablem.

• Haha 1

Witajcie.

Po aktualizacji do 8.3.15 nie działa dioda powiadomień.

Aparat się polepszył.

Pozdrawiam.

jest wydanie 8.3.15 na mi5 oreo właśnie ktoś wrzucił ??

edit: jakiś błąd

Edited by Viara

A ja myślę, że niekoniecznie, MI5 i Note2 są "podobne" - jak sobie poradzą na jednym to pewnie i na drugim - ciekawe czy na Note2 pojawią się te same problemy np z czujnikiem - jak nie doczytam w ciągu dnia o jakichś większych problemach to sam spróbuję
To dwa zupełnie różne telefony. Inny SoC, inne ilości ram, różne ekrany i aparaty. Powinni najpierw dopracować soft dla mi6 czy mi mix 2, potem powoli dokładać nowe modele. Bo tak to skorzystają na tym tylko fanatycy wyższych cyferek a ogólna jakość leci.

10 minut temu, Karls napisał:

To dwa zupełnie różne telefony. Inny SoC, inne ilości ram, różne ekrany i aparaty. Powinni najpierw dopracować soft dla mi6 czy mi mix 2, potem powoli dokładać nowe modele. Bo tak to skorzystają na tym tylko fanatycy wyższych cyferek a ogólna jakość leci.

820 vs 821 to aż taka różnica? RAM bez znaczenia, ekran chyba też, aparat - tu się zgodzę, ale akurat z nim jest chyba najmniej problemów. Moim zdaniem robią dobrze, a to że w pierwszych wersjach są błędy to nic nowego, każdy tutaj wie co robi jak aktualizuje (a przynajmniej powinien :-))

Widzisz, tylko przy takiej polityce, to błędy wieku dziecięcego będą się jeszcze miesiącami ciągnąć za tymi romami. Ja sam chętnie poczekał bym dłużej na wydanie oreo dla mi 5 mając świadomość, że jak już wyjdzie to pełna siła przerobowa podjedziecie na szybkie ogarnięcie tego, a nie tak jak teraz, że próbują łatać 5 telefonów na raz i pewnie z żadnym im to za dobrze nie wyjdzie :).

Szansa zawsze jest, co nie oznacza oczywiście, że musi się to wydarzyć za tydzień czy dwa.

• Like 1

Pokaże ktoś mi na pw jak wyglądają powiadomienia i ogólnie interfejs? Są dalej te powiadomienia o działaniu np messengera w tle albo że "rysowanie na ekranie" (dymki są aktywne). 

Bo zastanawiam się czy jest już szansa by zaufać i przenieść się z 7.12.7 na jakieś nowe wydanie. 

Mi Note 2 problem z instalacją...

E:unknown command [log]

Updater process ended with ERROR: 7

Error installing zip file `/sdcard/xiaomi.eu_multi_MiNote2_8.3.15_v9-8.0.zip`

Telefon został bez systemu. Ktoś pomoże?

@bizon203 zostań na 7.0 jeżeli nie potrafisz zrobić 2 prostych rzeczy

1. Zaktualizować TWRP

2. Zainstalować softu.

@Olek619 Szansa jest zawsze, będzie, albo nie będzie i tyle w temacie...

@Karls Kiedy dotrze, że to jest alfa? Xiaomi nie wypuszcza jeszcze androida 8.0 dla Mi5 i Note2, mamy te softy tylko dlatego, że osoby z Xiaomi.eu są w alfa/beta team, co więcej, mamy i 7.0 i 8.0, jeżeli ktoś na siłę się pcha na 8.0, to potem jest sam sobie winien, nikt go do 8.0 nie zmusza.  Problemy z Orea miało nawet samo google w serii Android One, Huawei i Samsung także... 8.0 widocznie jest problematyczne i tyle.

5 minut temu, bizon203 napisał:

Już ogarnięte ;) Thx ;) Potrzebny był update TWRP, gdyż tamten miał bugi...

skąd brałeś nowsze TWRP??

2 godziny temu, fps napisał:

Są dalej te powiadomienia o działaniu np messengera w tle albo że "rysowanie na ekranie" (dymki są aktywne). 

To jest natywna funkcja samego androida oreo i dopóki Google z tym nic nie zrobi to dalej to będzie.

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

@Karls Kiedy dotrze, że to jest alfa? Xiaomi nie wypuszcza jeszcze androida 8.0 dla Mi5 i Note2, mamy te softy tylko dlatego, że osoby z Xiaomi.eu są w alfa/beta team, co więcej, mamy i 7.0 i 8.0, jeżeli ktoś na siłę się pcha na 8.0, to potem jest sam sobie winien, nikt go do 8.0 nie zmusza.  Problemy z Orea miało nawet samo google w serii Android One, Huawei i Samsung także... 8.0 widocznie jest problematyczne i tyle.

Ja to doskonale rozumiem. Ale to nie zmienia sensu moich wcześniejszych postów - jak się rozdrobnią na wiele różnych modeli to wieki będą walczyć z odbugowaniem. Dlatego wolałbym jak by Xiaomie.eu nie wypuszczało bez zastanowienia wersji oreo jak tylko się zamkniętej becie pojawi. Lepiej dłubać przy jednym-dwóch telefonach na raz niż ściągnąć sobie na głowę całą kolekcję.

4 minuty temu, cygan67 napisał:

a ma ktoś może w zip żeby od razu z twrp zainstalować ?

img też instalujesz z TWRP.

Guest
This topic is now closed to further replies.