tbik

WiFi, Hotspot, WiFi Direct - przesyłanie plików - problem

Recommended Posts

Witam.

Gdy połączę telefon z domowym ruterem przez WiFi, do którego podłączony jest też komputer, to mam możliwość przesyłania między nimi plików uruchamiając na telefonie serwer FTP w aplikacji Mi Drop.

Jak to jednak zrobić bez użycia rutera ?

Jak podłączę komputer do sieci WiFi wygenerowanej przez telefon (Hotspot), to aplikacja Mi Drop twierdzi że nie wykryła sieci WiFi i nie może uruchomić serwera FTP.

Wejście w tym czasie w ustawienia WiFi i przejście do sekcji WiFi Direct skutkuje komunikatem "Zmiana nazwy urządzenia nie powiodła się" i wszystko wyświetlane jest na szaro.

Jak wyłączę Hotspot i włączę WiFi (bez łączenia się z jakąkolwiek siecią) to przejście do sekcji WiFi Direct pokazuje wyszukiwanie urządzeń p2p, jednak niczego nie znajduje, komputer w tym czasie też nie widzi żadnej sieci.

Czy w takim razie jedyne bezprzewodowe przesyłanie danych gdy mamy do dyspozycji tylko komputer i telefon to powolne Bluetooth?

Telefon mam na Androidzie 7.0 i MIUI Global Satbilny 9.2.1.0 (CNFMIEK).

Czyli zrobić hotspot na komputerze a nie telefonie, podłączyć do tej sieci telefon?

Edit:

Gdy nie jestem podłączony do żadnej sieci to nie da się włączyć hotspotu.

1.jpg

Edited by tbik

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.