Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Band


sarcics

Rekomendowane odpowiedzi

@Rob83 Dlatego, że nie posiadam PayPala i nie chce go zakładać i są dużo dużo droższe. I może też dlatego, że gearbest wysyła podróbki i twierdzi, że to oryginał ? Pełno tego u nas na forum w temacie o nich.

Podróbki czego? Mi Band czy pasków? Kupiłem u nich 3 Mi Bandy i wszystkie oryginały

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.31 PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy opaski z białymi LED. 

Jaką macie wersje oprogramowania opaski? Ja mam niby  5.15.11.20

Czy da się ustawić żeby diody świeciły bez wibracji? na przykład do czasu aż przeczytam powiadomienie. W programie testowałem diody to działały razem z wibracją, gdzieś chyba czytałem, że nie jest możliwe aby świeciły same diody bez wibracji.

i 3cie pytanie, czy jest możliwość aby świeciła np środkowa dioda dla sms, górna do facebooka itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, k80i said:

A jak go ściągnąć? bo za nic to nie chce ruszyć aktualizacja warto to robić?

Zainstaluje sobie ostatnią oficjalna wersji Mi Fit z google store . Update firmware powinien ruszyć przy pierwszym połączeniu z opaską. Już po upgradzie firmware jak chcesz odinstaluj sobie MiFit i zainstaluj wg uznania wersje zmodowaną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się ustawić żeby diody świeciły bez wibracji? na przykład do czasu aż przeczytam powiadomienie. W programie testowałem diody to działały razem z wibracją, gdzieś chyba czytałem, że nie jest możliwe aby świeciły same diody bez wibracji.

Takie rzeczy robi np Miband notify v2

Nie da się zmusić do działania pojedynczej diody

XRN2 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę oddać używaną opaskę kilka dni? Kupowałem przez allegro w jakimś tam sklepie. Czy sprzedawca musi przyjąć towar? nie nosi śladów użytkowania.

 

Chce kupić wersje z kolorowymi diodami.

Edytowane przez k80i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gaca napisał:

Orientuje się ktoś czy na allegro któryś z użytkowników: Sklep_TV_SAT lub wYBoRowO jest wiarygodny  i sprzedaje oryginalne opaski ?

Sklep_TV_SAT - brałem u nich rmn2, sklep ma sporo opinii na forum. myślę ze będzie ok. proponuję najpierw napisać zapytać czy mają towar.

 

5 minut temu, k80i napisał:

Czy mogę oddać używaną opaskę kilka dni? Kupowałem przez allegro w jakimś tam sklepie. Czy sprzedawca musi przyjąć towar? nie nosi śladów użytkowania.

 

Chce kupić wersje z kolorowymi diodami.

jeżeli nie jest wadliwa to raczej nie. jeżeli nie byłaby używana w ciągu kilkunastu dni można zwracać towar bez podania przyczyny zakupiony przez www. nie wiem czy gra warta świeczki. zapłacisz za wysyłki w 2 strony. spróbuj odsprzedać a w między czasie zamów sobie nową ale nie z allegro - tak żeby wyszło jak najtaniej. 

4 minuty temu, kulig007 napisał:

Oddaj i nie wspominaj, że korzystałeś.... Bo choć nie nosi śladów użytkowania, może sprzedawca odbierze z niesmakiem. Towar kupiony na odległość możesz oddać do 14 dni.

TapTap Tapatalk+MI4W

nieładnie tak kłamać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te małe chińskie rączki włożyły tą "pastylkę" w te opakowanie, nie idzie tego wcisnąć a i żeby nie zgiąć tego opakowania. Nawet jak kupiłem nowy to był już lekko zgięty ten kartonik, ale folia była na opakowaniu. A sama pastylka posiadała plamke, myślałem że rysa ale myłem póżniej mibanda i zeszło.

Ile mogę wołać za wersję z białymi diodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kjedrus napisał:

Zainstaluje sobie ostatnią oficjalna wersji Mi Fit z google store . Update firmware powinien ruszyć przy pierwszym połączeniu z opaską. Już po upgradzie firmware jak chcesz odinstaluj sobie MiFit i zainstaluj wg uznania wersje zmodowaną.

 

Instalowałem, również na iPad i wersja opaski dalej jest   5.15.11.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj i nie wspominaj, że korzystałeś.... Bo choć nie nosi śladów użytkowania, może sprzedawca odbierze z niesmakiem. Towar kupiony na odległość możesz oddać do 14 dni.

TapTap Tapatalk+MI4W

nieładnie tak kłamać  

Heh, wszystko w dobrej wierze :-) Jeśli na prawdę nie używał jej, wszystko jest sprawne.. To tak można sobie pomóc :-)

Po co później szarpać się ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj i nie wspominaj, że korzystałeś.... Bo choć nie nosi śladów użytkowania, może sprzedawca odbierze z niesmakiem. Towar kupiony na odległość możesz oddać do 14 dni. TapTap Tapatalk+MI4W

nieładnie tak kłamać  

Heh, wszystko w dobrej wierze :-) Jeśli na prawdę nie używał jej, wszystko jest sprawne.. To tak można sobie pomóc :-)

Po co później szarpać się ze sprzedawcą.

Napisał że używał. Wiem że w dobrej ale spójrz na to z drugiej strony czy chciałbyś kupić używaną jako nową? Zawsze może zapytać sprzedawcę.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj i nie wspominaj, że korzystałeś.... Bo choć nie nosi śladów użytkowania, może sprzedawca odbierze z niesmakiem. Towar kupiony na odległość możesz oddać do 14 dni. TapTap Tapatalk+MI4W

nieładnie tak kłamać  

Heh, wszystko w dobrej wierze :-) Jeśli na prawdę nie używał jej, wszystko jest sprawne.. To tak można sobie pomóc :-)Po co później szarpać się ze sprzedawcą.

Napisał że używał. Wiem że w dobrej ale spójrz na to z drugiej strony czy chciałbyś kupić używaną jako nową? Zawsze może zapytać sprzedawcę.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Może nie koniecznie chciałbym, a może nie raz już taki produkt kupiłem. Sądzisz, że to tylko taki jednorazowy przypadek?! Albo sprzedawca po zwrocie, taki produkt wrzuci do dolnej szuflady biurka?! Od nowa ofoliuje i na sprzedaż.

Po prostu, takie czasy.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, b_olton napisał:

Czy wam też przed chwilą wyskoczyła jakaś aktualizacja, lub coś podobnego w postaci chińskich krzaczków do MiFit w mi bandzie?

Mi wyskoczyło, klikałem ten przycisk niżej ale nic się nie działo. Tło było czerwone. A u Ciebie coś się działo?

Ja dosłtałem opaskę to miała ślad, myślałem że używania ale po którymś myciu zeszło samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kulig007 napisał:

Może nie koniecznie chciałbym, a może nie raz już taki produkt kupiłem. Sądzisz, że to tylko taki jednorazowy przypadek?! Albo sprzedawca po zwrocie, taki produkt wrzuci do dolnej szuflady biurka?! Od nowa ofoliuje i na sprzedaż.

Po prostu, takie czasy.

TapTap Tapatalk+MI4W

nie wiem. raczej wszystko co kupowałem (elektronika) zawsze było zapakowane w folię jak z taśmy (chyba ze ktoś ma taką pakowarkę w co wątpię), dodatkowo przy mi bandzie ten kartonik na prawdę jest "perfekcyjnie" oryginalnie założony więc widać czy jest używany. Myślę że nikt nie przyjmie takiego zwrotu. Możliwe że jak się kupuje coś w okazyjnej cenie z allegro to i tak może być. ale to nie miejsce na ten wątek. ja bym go sprezentował komuś z rodziny i zamówił sobie nową z czajna za te 14-15$. w końcu to parędziesiąt złotych i przesyłki i sprzedaż tej będzie mało opłacalny (ale to moje rozumowanie). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się wacham między zwykłym bandem, a tym z pulsometrem ... Bo podobno pulsometr kiepsko działa.

Weź zwykły, sprawdzone i działa jak powinno.

Chociaż u mnie od dłuższego czasu nie mierzy snu i kroków (nie zapisuje w historii i grafie dnia ale pokazuje ile się dziś przybyło) . Nawet zainstalowanie MiFit z marketu i wgranie nowego firmware po 10 minutowym pobycie pastylki w lodówce* nie pomogło.

Budzi, wibruje, notyfikacje działają tylko nie zapisuje w historii. Dziwne bo z serwerami Xiaomi się łączy i jest przypisane do konta.

* schładzanie pomaga gdy po 100% jest update failed

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Addamas, a próbowałeś zmiany wersji MiFit na jakieś modyfikowane?! Ja dokładnie od 173 dni (odkąd sparowałem Mi Band z telefonem), używam wersji MiFit - MiFit_1.3.912_401_en_notify.apk.(stara, z modem na powiadomienia, wersja FW 1.0.9.23). Nie miałem do tej pory żadnych problemów. Cały czas dobrze działa.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo(prócz różnicy w kolorach diod) . Zależne od Twoich wymagań. Dla mnie wersja biała, jest upośledzona. Przy powiadomieniach sugeruję się bardzo często kolorem, dzięki temu rozróżniam powiadomienia. Białej osobiście bym nie chciał.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem co to jest mi band od momentu premiery a ale przy zakupie tylko szczęście mi pomogło że wybrałem z kolorowymi diodami. Mi band to mi band i pokażcie mi który kupujący który nie siedzi w temacie wie że jest parę wersji opaski?

Wysłane z Xiaomi Mi4

Ja zanim kupiłem przeczytałem z 3-4 artykuły, kilka recek na YT i wiedziałem. To był drugi mój xiaomigadżet i nie znałem tego forum nawet więc chyba przed zakupem ludzie coś czytają żeby znać produkt. Albo nie (8

U mnie pierwsza opaska kupiona u kasini chyba taki Nick allegro - była wadliwa, bardzo mylnie liczyła kroki, zadzwoniłem przedstawiłem problem, gość był zdziwiony, nie bardzo chciał przyjąć to do wiadomości (opaskę miałem tydzień) ale chciałem być ok, mówię że nie chce zwrot kasy itd, tylko wymiany na nową, bo co mam z nią zrobić, po to ja kupiłem żeby liczyła. Powiedział że wymieni ale że jedzie na wakacje i córka ogarnie temat. No to tak ogarnęła że po ok 3 tyg musiałem domagać się jakiej kolwiek reakcji. Ogólnie nie polecam sprzedawcy. Co do diod i koloru. Ja i tak korzystam tylko z zielonego więc to chyba nie problem mieć jeden. Ogólnie opaska raz od momentu wymiany nie zaliczyła mi ile spałem. Tak działa ok. Apka z Google Play żadna kombinacja. Budzi powiadamia i liczy. To ostatnie słabiej niż Garmin vivofit ale liczy ( spacer obie opaski jedna ręka, Garmin 10000 kroków a miband mniej średnio zawsze ok 1000) Ale w tej cenie to i tak ok

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Addamas, a próbowałeś zmiany wersji MiFit na jakieś modyfikowane?! Ja dokładnie od 173 dni (odkąd sparowałem Mi Band z telefonem), używam wersji MiFit - MiFit_1.3.912_401_en_notify.apk.(stara, z modem na powiadomienia, wersja FW 1.0.9.23). Nie miałem do tej pory żadnych problemów. Cały czas dobrze działa.

TapTap Tapatalk+MI4W

Dzięki za odzew, niestety to nie pomogło.

Marketowa, ta, jakaś stara z MIUI Polska z notyfikacjami i na każdej to samo.

Może kiedyś spróbuję wgrać na nią stary soft, czyli spróbować zrobić jej reset pamięci (o ile to tak zadziała).

Gdzieś o tym pisali jak zrobić downgrade firmware, na logikę powinno pomóc.

Nie mogę jej od dawna naładować do pełna. Max to 85% z USB zarówno 2.0 jak i 3.0. Najlepiej ładuje się przez OTG z komórki :-D

Więc możliwe że po prostu pada, a szkoda że mam ją od czerwca lub lipca

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przydatny Tip którym chcę się podzielić

Moja opaska ostatnio przestała działać tj. przestała informować o smsach i połączeniach, zliczanie snu i kroki działały.

Co pomogło ?

Program który znajduje się w paczce z softem który umieściłem w swoim tutorialu na downgrade

http://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=2382

Konkretnie, łączymy się w nim z opaską z Opcji wybieramy Debug następnie Reboot :) i Odżyła ^^

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ostatnio w temacie ale jakiś czas temu pisałem że rozerwała mi się opaska... po jakimś czasie w końcu się zebrałem i zamówiłem. Dzisiaj doszła ;D

Opaskę zamówiłem oczywiście z Aliexpress, w pełni świadomie wybrałem chyba najtańszą jaka była, od "średniego" sprzedawcy i ze stosunkowo mało popularnej aukcji. Co mogę powiedzieć? Opaska "pachnie" standardową gumą, po obu stronach są ślady po odlewie, mógłbym to nożem ściąć czy pilnikiem wyrównać ale... nie rzuca się to w oczy ani nie przeszkadza w żaden sposób. Ten metalowy "guzik" chyba nie jest metalowy... plastik lub aluminium, trudno powiedzieć :P Otworów też zdaje się jest więcej ponadto ten co mi pasuje jest pomiędzy tym który był za ciasny a tym który był za luźny w oryginalnej opasce. :D Cóż mogę więcej powiedzieć? Nie wydaje się żeby miała się rozpaść za tydzień ale ile wytrzyma to czas pokaże. Jak za tą cenę jak najbardziej polecam.

Pytanie z innej beczki; jak u Was z baterią? U mnie (opaska pół roczna) od jakiegoś czasu z ledwością przekracza 2 tygodnie... może też przez to że zamiast na ręce opaska leżała w kieszeni od ponad miesiąca? Zobaczymy...

Oraz od dłuższego czasu nie działa mi podsumowanie dnia oraz nocy... za to o niskim stanie baterii powiadomienie wyskakuje ale też nie zawsze, raz miband mi padł na amen a innym razem wyskoczyło to drugie powiadomienie przy 3% baterii. Cache czyściłem i nie pomogło, jest na to jakaś rada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś na alie za pasek? :D Jeśli chodzi o baterie to u mnie po roku użytkowania nie zauważyłem spadku, tyle że ja od ponad pół roku korzystam tylko z kroków i snu, nie mam żadnych powiadomień, a synchronizuje jak sobie przypomnę, czasem co wieczór, a czasem co kilka dni jak zapomnę. Przy takim użytkowaniu aktualnie mam 55 dni i 40% :) Rekord miałem 90 dni, więc wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...